שתף קטע נבחר

צילום: נועם מושקוביץ

הרב מוטי אלון הורשע בביצוע מעשה מגונה

הרב הנערץ הורשע בשני מקרי תקיפה מינית של קטין בפרשה שטלטלה את הציונות הדתית. עם פרסום הכרעת הדין בעניינו, התחבקו ילדיו באולם בית המשפט ופרצו בבכי. סנגורו של הרב: "הופתענו לרעה, נערער"

שבר בציונות הדתית, הרב הנערץ הורשע בתקיפה מינית של נער: במשך שנים היה מוטי אלון דמות מופת שחינך אלפי תלמידי ישיבה. היום (ד') נתן בית המשפט את החותמת בפרשה המטלטלת, והרשיע את הרב בתקיפה מינית בכוח של קטין. לאחר שהשופטת חגית מאק-קלמנוביץ' הקריאה את הכרעת הדין והרשיעה את הרב בשני מקרים של מעשה מגונה, התחבקו ילדיו ובכו. המרכז להערכת מסוכנות יתבקש להכין חוות דעת בעניינו של הרב אלון לקראת גזר הדין שיינתן במועד אחר. ynet העביר שידור חי מבית המשפט.

 

בצאתו מבית המשפט סירב הרב אלון להשיב על שאלות העיתונאים, ובחר להקריא פרק מתהילים. אלון ביקש "שלא לנהוג במנהג נלוז הנפוץ במחוזות רבים - להתקיף ולהחזיר בהתקפות. זו ממש לא הדרך ואני מבקש לומר מראש שאם מישהו יעשה את זה. קטנתי מכל החסדים ומכל האמת ומכל מה שמביא עלינו הקדוש ברוך הוא אנו מקבלים עלינו בשמחה ובטובה".

 

עם הגיעו לאולם בית המשפט, חיבק הרב אלון ונישק את בני משפחתו הרבים שהגיעו למקום. הוא בירך את הנוכחים ב"בוקר טוב" ו"חודש טוב", לרגל ראש חודש אלול - חודש הרחמים והסליחות. בין תומכי הרב שהגיעו למקום גם ליאור קצב, אחיו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב המרצה שבע שנות מאסר בגין ביצוע עבירות מין. פרקליטו של הרב אלון, עו"ד אשר אוחיון, אמר עם צאתו מאולם בית המשפט כי "הופתענו לרעה מהכרעת הדין, לא ציפינו לזה, אנו מתכוונים לערער על ההכרעה".

 

"מקבלים עלינו בשמחה ובטובה". הרב אלון אחרי הכרעת הדין, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"מקבלים עלינו בשמחה ובטובה". הרב אלון אחרי הכרעת הדין, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

 

הרב אלון נשא אמש את הדרשה השבועית שלו במתנ"ס בחצור הגלילית ומצב רוחו נראה מרומם. במשך שעה ורבע הרביץ בחסידיו תורה ודרשנות בדבר החובה להיות בשמחה.

 

הרב אלון הואשם בתחילה בביצוע עבירות מין בשני קטינים, אולם בפברואר השנה נמחק אחד האישומים לאחר שאחד המתלוננים הודיע כי הוא מסרב למסור עדות בבית המשפט. בכתב האישום נטען כי הרב חיבק קטין בעת שהיה בן 17 "והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים וכן נשק על פניו זמן ממושך". כמו כן נטען כי "את כל המעשים המתוארים לעיל ביצע הנאשם ב-א' לשם גירויו המיני".

 

גזר הדין יינתן במועד אחר. הרב אלון בבית המשפט, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
גזר הדין יינתן במועד אחר. הרב אלון בבית המשפט, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

 

הרב אלון הכחיש לאורך כל הדרך את המעשים שיוחסו לו ושנחשפו על ידי "פורום תקנה" - הפורום למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי. הוא טען שאינו זוכר חלק מהמפגשים, אך ציין כי אם אכן התקיימו, לא היו למעשיו אופי מיני. בטרם פתיחת המשפט הוא דחה הצעה להסדר טיעון שבמסגרתה יודה בעבירות, אך לא ייכנס למאסר. בעת דחיית ההצעה טען הרב כי על אף העסקה הקורצת, הוא אינו יכול להודות במעשים שלא ביצע.

 

"פורום תקנה" קבע עוד לפני הכרעת הדין כי בלי קשר לתוצאות המשפט,

 על הרב אלון להימנע מכל פעילות רבנית ציבורית ומייעוץ אישי ביחידות לפונים אליו ולא לשאת כל תפקיד חינוכי וניהולי. בהודעת הפורום צוין כי להכרעת הדין לא תהיה השפעה על עמדת חבריו בעניינו של הרב ולכן גם זיכוי לא ישנה את אזהרת הציבור מפניו.

 

"התלונות שהובאו בפני 'פורום תקנה', אינן אלה המופיעות בכתב האישום הנוכחי", הסבירו, "התלונות שנשמעו בפני חברי 'פורום תקנה' לא היו עבירות פליליות בעת ביצוען, או שחלה לגביהן התיישנות. התלונה שבגינה הוגש כתב האישום הייתה בגדר עבירה פלילית בעת ביצועה, ולכן הופנתה למערכת המשפטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב אלון עם הגיעו לבית המשפט, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים