שתף קטע נבחר

10% כבר חוסנו בדרום, "מרוצים מההיענות"

אלפי ילדים התחסנו גם היום. משרד הבריאות דיווח ש-28 נשאי פוליו התגלו בבדיקות צואה, ולכן מעריכים שקיימים כאלף נשאים ברחבי הדרום. המשנה למנכ"ל המשרד: המבצע יורחב בהתאם לתוצאות הניטור ברחבי הארץ

היום השלישי למבצע חיסוני הפוליו: כ-16 אלף מילדי הדרום כבר קיבלו את החיסון החי-מוחלש במסגרת מבצע "שתי טיפות" של משרד הבריאות, מתוך 150 אלף ילדים שבכוונת המשרד לחסן.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet:

בעד: "החיסון מציל". נגד: "מחדירים מחלה"

אין אחיות, אין ניידות: בדואים לא מתחסנים

 

גם היום (ד') הגיעו אלפי הורים עם ילדיהם לטיפות החלב ביישובי הדרום, ממצפה רמון ועד קריית גת. אחיות טיפת החלב נתנו לילדים את שתי הטיפות שאמורות למנוע הידבקות בנגיף. עד עתה ילדים עד גיל תשע היו מחוסנים בישראל רק בחיסון מומת שמנע את פיתוח המחלה, אך לא את ההידבקות בנגיף ואת הפצתו הלאה.

 

מתחסנים בקריית גת (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מתחסנים בקריית גת(צילום: EPA)
 

משרד הבריאות דיווח היום ש-28 נשאי פוליו התגלו במסגרת אלפי בדיקות הצואה שנעשו, מה שהביא להערכה שקיימים כאלף נשאים בסך הכול ברחבי הדרום. כרגע מבצע החיסונים מתמקד שם כיוון שכמויות הנגיף שנמצאו בביוב משמעותיות יותר מאלו שנמצאו במרכז ובשרון, אך במשרד הבריאות ממשיכים לשקול את הרחבת המבצע לשאר חלקי המדינה. החלטה בעניין אמורה להתקבל תוך ימים אחדים.

 

שרת הבריאות יעל גרמן המשיכה לסייר היום בטיפות החלב בדרום. היא ביקרה בערד, מיתר ובאר שבע, שוחחה עם ראשי הרשויות הבדואיות והתעניינה כיצד מתקדם המבצע. ההערכות ששמעה הן כי ההיענות מועטה אך בתום הרמדאן היא צפויה להתגבר.

 

"ההיענות עולה מיום ליום. אני חושבת שהמבצע מתקדם טוב מאוד. אנחנו אמורים לחסן כ-10,000 ילדים וכבר חיסנו 20 אחוז מהם", אמרה דינה כהן, מנהלת הסיעוד של מחוז דרום בשירותי בריאות כללית. "חלק מהאנשים מגיעים עם חששות, הם מפחדים מתופעות לוואי, אבל ההסברים והעלונים של משרד הבריאות וההסבר של האחיות עושים את שלהם, האנשים מבינים. אני חושבת שהחששות הולכים ופוחתים עם הזמן, והרוב מגיע לחסן והולך בלי לשאול שאלות".

 

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר בועז לב, הוסיף: "המבצע מתקדם יפה. אם הקצב הזה יימשך, זה טוב מאוד, ואם הוא יתגבר זה יהיה עוד יותר טוב. בסוף השבוע מסתיים הרמדאן ואני מקווה שאנשים יבואו בהמוניהם. אני חושב שאנשים יראו שהחיסונים לא גורמים לשום דבר רע ויגיעו. בינתיים אנחנו מחכים לתוצאות הניטור בביוב בשאר הארץ ואז נחליט אם להרחיב את המבצע. החיסון הוא בטיחותי, הוצא ממנו המרכיב המסוכן ביותר"

 

אביגיל טבת, אחות אחראית בטיפת חלב של קופת חולים מאוחדת בקריית גת, אמרה: "קשה לומר שיש דוחק, אבל כן יש עומס מסוים שבדרך כלל אין בתחנות שלנו. אנחנו מסבירים להורים על החיסון, מרגיעים את מי שחושש, אבל לא נתקלתי בכלל בהתנגדויות. יש אמהות שמגיעות עם ילדים קטנים מדי. היה ילד שהגיע עם שלשולים אז אנחנו לא נותנים להם, אבל כל השאר קיבלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מתחסנים בבאר שבע
צילום: רויטרס
מומלצים