שתף קטע נבחר

התלוננה על אלימות - במשטרת לוד התעלמו

למרות ריבוי מקרי האלימות כלפי נשים ערביות בעיר, נאלצה צעירה להתלונן שלוש פעמים עד שזכתה להתייחסות. אחרי שעברה ניסיון דריסה אמר לה שוטר: "העיקר שאת בסדר עכשיו". מפקד מרחב שפלה פתח בחקירה

מחדל משטרתי בטיפול באישה מאוימת נגמר למרבה המזל ללא פגיעה בנפש. פעמיים הגיעה תושבת לוד לתחנת המשטרה בעיר והתלוננה על כך שרוצים להרוג אותה, ובשתי הפעמים נשלחה חזרה לביתה ללא מענה. רק לאחר שהגיעה בפעם השלישית למטה מרחב שפלה, קלטו במשטרה את גודל המחדל. בעקבות האירוע מונה קצין שיבדוק את התנהלות השוטרים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

חרדים התפרעו בי-ם ובבית שמש וחסמו כבישים

משפחות הקורבנות: "הם קיבלו פרס, ואנחנו?"

 

"המזל האיר לנו פנים הפעם", אמרו קצינים בכירים במרחב. האישה עצמה מטופלת כעת על ידי המשטרה והועברה למקום מסתור. האירוע הזה מגיע חודשים ספורים לאחר התעלמות תחנת המשטרה בערד מתלונותיה של אישה - פרשה שנגמרה ברצח שתי ילדות. אלא שהניסיון המר וההד התקשורתי הרחב לא גרמו לשוטרים בלוד לנקוט משנה זהירות במקרה זה.

 

בתקופה האחרונה, על רקע ריבוי מקרים של רצח נשים במגזר הערבי בעיר, הפעילה משטרת לוד נוהל מיוחד לגבי מאוימות: היא מעניקה להן "סל אמצעי אבטחה" וסיוע סוציאלי, ומלווים אותן עד ליציאתן מטווח הסכנה. 

 

המקרה הזה היה שונה: אמנם נפתח תיק, אבל דבר לא קרה. כבר קרוב לשנה שהצעירה, בשנות ה-20 לחייה, טוענת שהיא מאוימת על ידי מכר שלה. לראשונה היא הגיעה לתחנת המשטרה לפני שנה והגישה תלונה נגדו. לפני חודש הפכה סכנת החיים למוחשית, ואחרי שהצליחה להימלט מניסיון דריסה ברחוב היא הגיעה מבוהלת לתחנה בפעם השנייה. אולם השוטר שקיבל שאותה סירב להתרגש. "העיקר שאת בסדר עכשיו",

הוא אמר לה ושלח אותה לדרכה.

 

היא החליטה לא לוותר: אחרי כמה ימים היא הגיעה על דעת עצמה למטה מרחב שפלה של המשטרה, והגישה תלונה במחלקת תלונות הציבור על התנהלות השוטרים. התלונה הועברה במהירות למפקד המרחב, תת ניצב שמעון בן הרוש, ועוד באותו היום הוא שלח אליה צוות של שוטרים שטיפלו בה, העניקו לה סיוע ראשוני והרחיקו אותה מהעיר. במקביל מינה את קצין החקירות של מרחב שפלה לבדוק את התנהלות התחנה ואת שרשרת המחדלים שאפשרו לסיטואציה להתרחש. בסיום הבדיקה יועברו המסקנות וההמלצות לעיונו של תנ"צ בן הרוש שיחליט כיצד לנהוג במעורבים.

 

דוברת מרחב שפלה, רב פקד לאה זוהר, מסרה בתגובה: "תיק התלונה נמצא בחקירה על מנת להפיק לקחים מהאירוע. המתלוננת טופלה באופן מיידי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
הפגנה בלוד נגד אלימות כלפי נשים
צילום: חסן שעלאן
צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
תנ"צ בן הרוש
צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
מומלצים