שתף קטע נבחר

צפו: 5 שוטרים עם טייזר עוצרים מתנחל בביתו

לאחר שהפר צו הרחקה הגיע כוח יס"מ לעצור את תושב יצהר. האירוע תועד והחשוד טוען כי לא התנגד למעצר ולמרות זאת חושמל באקדח לעיניי ילדיו. במשטרה מכחישים את הטענות, אך בית המשפט מתח ביקורת על השוטרים

סרטון שהפיצה דוברות היישוב יצהר מתעד מעצר אלים של בועז אלברט, אחד מתושבי המקום, אמש (יום ה') בביתו, כיוון שהפר צו הרחקה מנהלי שאסר עליו לשהות שם. אמנם אין תיעוד של מה שאירע לפני שהחלו בצילומי הסרטון, ולפיכך לא ניתן לאמת בוודאות את טענות המתנחלים, אך השוטר מצולם אוחז שוקר חשמלי בידו ומאיים להמם את אלברט. זה מתחנן כי השוטרים לא יחשמלו אותו, תוך שהוא מצהיר כי אינו מתנגד למעצר, וכל זאת לעיניי ילדיו.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

מעל הקו הירוק: בהתנחלויות אין יובש מסמים

ברקע השיחות: עוד 1,200 דירות בי-ם וביו"ש

 

כוח יס"מ הגיע לביתו של אלברט ששהה בביתו ביצהר בניגוד לצו שהוציא נגדו אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. אלברט הצהיר עם הוצאת הצו כי יסרב לכבדו.

בתיעוד של אדם ששהה בבית המשפחה, וצילם מפגש של אלברט עם יו"ר ועד מתיישבי בנימין שהגיע לבקרו, נראים השוטרים נכנסים לבית. תחת העלטה, לטענת המתנחלים, חושמל אלברט כמה פעמים אף שצעק לשוטרים כי הוא אינו מתנגד למעצר.

 

כמה שניות לאחר מכן נראים השוטרים גוררים את אלברט מחדרו. אחד מהם אוחז באקדח החשמלי. אלברט מפציר בשוטרים לא לחשמלו שנית, ברקע נשמעים גם קולות בכי של ילדי המשפחה ובקשות המבוגרים ששהו במקום לאפשר את הוצאתם מתחומי הבית.

 

לטענת המתנחלים, גם לאחר שהוצא מהבית חושמל אלברט כמה פעמים. בסרטון אכן נשמע רעש של שימוש באקדח טייזר לאחר שהשוטרים יצאו מהבית, אך לא ברור כלפי מי הוא בוצע ועל איזה רקע. גם אחיו של אלברט נורה מאקדח טייזר ופונה לטיפול בבית החולים. 

 

דובר יצהר, אברהם בנימין, ציין כי "עצם הגלייתו של אדם מביתו, ללא כל הליך משפטי ובלי שניתנה לו אפשרות משפטית להתמודד עם הצו ולהגן על זכויותיו, היא מעשה שלא ייעשה במדינה מתוקנת. מעצר אכזרי של אדם פסיבי שהלך אחר צו מצפונו, מחמיר את העוול שבעתיים".

 

מהמשטרה נמסר כי יס"מ מחוז ש"י ביצעו מעצר של מפר צו הרחקה: "בפעם השלישית אדם מפר חוק באופן קבוע. ניתן לראות שהסרטון ערוך באופן מגמתי וגם אם נתעלם מהעריכה, ניתן לראות שהשוטרים פועלים בנחישות ללא אלימות ועל פי הנהלים".

 

היום הורה בית משפט השלום בפתח תקווה למשטרה לשחרר את אלברט ממעצרו. הוא שוחרר לבית הוריו ועד יום ראשון נאסר עליו להתקרב ליהודה ושומרון. בית המשפט מתח ביקורת על אלימות השוטרים בעת המעצר. המשטרה ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי, אך הערעור נדחה. עורך הדין עדי קידר מעמותת "חוננו" שייצג את אלברט בירך על החלטה ואמר כי "מלכתחילה המעצר היה מיותר ואלים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים