שתף קטע נבחר

אוהבים בעלי חיים? בואו להפגין עבורם

במוצ"ש הקרוב יתקיים בת"א איחוד ראשון מסוגו בישראל, של כל הדואגים לזכויות בעלי החיים. יחד יצעדו אלפים המתנגדים לתעשיית המזון מהחי, לניסויים בחיות, לסחר בפרווה ובעור, להמתה והזנחה של חיות הבית, לניצול חיות בתעשיית הבידור ולפגיעה בחיות הבר. ד"ר אסף הרדוף מזמין אתכם להצטרף להפגנה נגד הדיכוי האלים השיטתי כלפי החיות והסתרתו מאחורי קירות אטומים, וקורא: בואו, תסכלו להם בעיניים

דמיינו יום בחיי כלב. בעליו, שמאס בו משום שהוא מרבה לנבוח או אינו שולט בצרכיו, נוטל אותו לטיול ביער. שם יפתח את הדלת וזו תהיה הפעם האחרונה שהכלב יראהו. הכלב הנאמן יצעד מבולבל, לשווא יחפש את בעליו האהוב. הוא יישן בשדות לבדו ויאכל אשפה. את חייו יסיים על הכביש או בזריקת מוות שתינעץ בו משום שלא היה אהוב מספיק.

 

אורנה בנאי - מסתכלים להם בעיניים: 

דמיינו יום בחיי פרה. יום מאושר: תינוק נולד. הפרה הנרגשת עוברת לבדה את חווית הלידה, והנה

 בנה בכורה מגיע. היא באה ללטפו בלשונה, לאהוב אותו, לברך את בואו לעולם. תוך דקות ספורות, אולי שעות, ייחטף ממנה והיא לא תראהו לעולם.

 

אף טיפת חלב שגופה מפיק עבורו לא תגיע אליו. האדם נוטל הכל כדי שיוכל לזלול גלידה ויוגורט, וזו הסיבה שדאג באלימות להכניסה להריון. כשתפסיק לייצר חלב, תגיע הסכין אל צווארה. והעגל? בכלוב קטנטן, אפס מקום לתנועה, בודד לגמרי, מחפש אהבה. גם הוא ימצא רק סכין.

 

דמיינו יום בחיי ארנב. היום מתחיל בכלוב, כבכל יום. הארנב מעולם לא ראה אור שמש, לא חש דשא לרגליו, לא זכה לקפוץ בחן. והיום, ייכבל הארנב, אישוניו יורמו באלימות מעלה וחומר כימי יוזלף לתוכן. אם החומר לא יכאב ולא יזיק, יושב הארנב לכלוב, עד החומר הבא, שנוכל לרחוץ ידינו מהזוהמה שדבקה בהן.

 

מיקי חיימוביץ'- מסתכלים להם בעיניים:

דמיינו יום בחיי שועל. הוא טייל ביער ונתפס במלכודת. רגלו כואבת ולשווא הוא מנסה לחמוק, עד כדי פגיעה עצמית. רגע לפני הייאוש, האדם מגיע ומשחרר אותו. המשחרר ייקח את השועל ויפשוט מעליו את עורו בעודו בחיים, כדי שמישהו ילבש אותו.

 

נטלי עטייה - מסתכלים להם בעיניים:

 

דמיינו יום בחיי אריה. פעם, מלך החיות, היה מסתובב בטבע, גאה וזקוף. וכעת, יושב על קיר בגן חיות או משמש "שחקן" בקרקס, מפוחד, מדוכא, בודד, לא מבין מה קורה בחייו, חיי עבדות והשפלה, עד אשר הקהל ימאס בו.

דמיינו תרנגולת, אפרוח, חתול, סוס, אווז, עכבר, פיל, כבשה, זאב, חזיר, דג, דולפין, צ'ינצ'ילה. כל בעל חי שתדמיינו – חי בפחד מהאלימות האנושית שאינה מותירה פינה של חירות בכדור הארץ.

 

כולנו בעלי חיים - מתסכלים להם בעיניים:

 

 

  • עד היום, המאבקים השונים עבור חיי בעלי החיים וחירותם נערכו בנפרד. במוצ"ש 24/8/13 בשעה 20:00 בשד' רוטשילד 31 (פינת אלנבי) יתקיים איחוד ראשון מסוגו בישראל, של כל הדואגים לזכויות בעלי החיים. יחד יצעדו אלפים המתנגדים לתעשיית המזון מן החי, לניסויים בחיות, לסחר בפרווה ובעור, להמתה והזנחה של חיות הבית, לניצול חיות בתעשיית הבידור ולפגיעה בחיות הבר. ארגונים מובילים ואנשים פרטיים יצעדו יחד וידרשו: תסתכלו להם בעיניים! ההפגנה תצא נגד הדיכוי האלים השיטתי כלפי החיות ונגד הסתרתו מאחורי קירות אטומים.

 

  • בעקבות ישראל, תתקיימנה הפגנות בלמעלה משלושים (!) מדינות ברחבי העולם כולו. אנו מזמינים את כל מי שלבם פועם למען בעלי החיים – לבוא ולצעוד נגד הניצול והאלימות כלפי בעלי החיים. עולמנו הוא גם עולמם, וכולנו חולקים את השאיפה לחיים ולחירות. בואו ותצעדו – למענם.

 

ד"ר אסף הרדוף חבר בצוות המארגן של ההפגנה. לאירוע בפייסבוק לחצו כאן .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בהפגנה בעקבות התחקיר על אדום אדום
צילום: חיים שוורצנברג
צילום: חיים שוורצנברג
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים