שתף קטע נבחר

חזון חדש: ההמנון של בני הנוער

"אנשים לא תמיד מודעים לכמה הם יכולים לשנות, ואם יש לי הזדמנות להבהיר להם את זה, אז איך אני לא אקפוץ עליה?". בני נוער מקריית מוצקין כתבו ומבצעים את המנון פרויקט "מחנכים מסביב לשעון" - פרויקט הקיץ המשותף של משרד החינוך ו-ynet - ששם דגש על העשייה החינוכית-התנדבותית בשעות הפנאי

"המטרה שלנו כאן היא לא רק להופיע", שרים בני הנוער באולפן ההקלטות, "באנו להוביל שינוי, לתרום ולהשפיע. דתיים, חילוניים – כולנו יחד כאן אחים".

 

 

את החופש הגדול, אותו מילאו בני הנוער בקריית מוצקין בערכים והתנדבות, הם החליטו לסכם בכתיבה ובהלחנה של שיר. מילות השיר, שכתבו בני הנוער, הוא בעיניהם ההמנון של פרויקט "מחנכים מסביב לשעון" – פרויקט הקיץ המשותף של משרד החינוך ו-ynet - בדגש על העשייה החינוכית-התנדבותית גם בשעות הפנאי, לא רק במסגרת הלימודים.

 

אחרי שישבו יחד וכתבו את מילות השיר, הזמינו הנערות והנערים את אופיר בן שטרית (The Voice), וניגשו לפגישה עם צוות מוזיקלי - מקצועי, שעיבד עבורם את השיר והקליט אותם בשיר איכותי באולפן משוכלל. במהלך יום ההקלטות סיפרו בני הנוער על הפרויקט, והסבירו כי שרים על דור העתיד שהם רוצים להצמיח, על הובלת שינוי, על שילוב בין דתיים וחילוניים ועל הרצון לחיות כולם יחד, בלי פחד.

 

צפו בבני הנוער שרים:

 

 

מילות השיר שנכתבו על ידי בני הנוער:

לחזון שלנו תהייה כאן הזדמנות

את הדור של העתיד רוצים אנו כאן להצמיח

תנועות הנוער הן כבר כאן אז בטח שנצליח

המטרה שלנו כאן היא לא רק להופיע

באנו להוביל שינוי, לתרום ולהשפיע

דתיים, חילוניים- כולנו יחד כאן אחים

שירות צבאי או לאומי אנחנו מרוויחים

פזמון:

כי כולנו תמיד נהייה ביחד

נתרום ונוביל כאן את השינוי

כולנו תמיד נהייה בלי פחד

אצלנו לתת זה לא משהו הזוי.

 

"מועצת הנוער שלנו מיישמת את עולם הערכים שמוצג בשיר בצורה מדהימה ועד הפרטים הקטנים", מספרת אוראל בוחבוט (י"ב), דוברת מועצת הנוער העירונית של ק.מוצקין: "עצם זה שהמועצה שלנו מורכבת מחילוניים ודתיים ואנחנו מצליחים להתנהל בהרמוניה מושלמת, מראה עד כמה אפשר לעשות שינוי ולהחדיר ערכים אלו אם רק רוצים באמת. מועצת הנוער שלנו דאגה לתגבר בקיץ את האירועים על מנת לתת מענה לבני הנוער. חינוך וערכים ללא הפסקה 24/7 זה מה שמוביל אותנו לאורך כל הדרך".

 


"עם קצת יותר הכוונה נהיה הנוער האיכותי בעולם". צילום: ניר שטיינברג

 

מיכאל אמסלם (י"ב), אחד ממבצעי השיר, מוסיף:  "לתרום זה לאהוב את העולם שאתה חי בו גם שלא הכל מושלם, זה משלים אותי וזה לא בא על חשבון ההתפתחות האישית. זה בא ביחד, המועצה והפעילות ביחידת הנוער העירונית היא אחרי שעות הלימודים והיא מלאה באהבה וכיף וערכים שלא הייתי מקבל בשום מקום אחר.

אני באמת מאמין שרוב הנוער בישראל הוא נוער מצוין, עם קצת יותר הכוונה אנחנו נהיה הנוער האיכותי בעולם".

 

ויהונתן הולינס (י"ב), חבר במועצת הנוער העירונית וממבצעי השיר, מסכם: "חשובה לי מאוד ההתנדבות. לא רק בגלל הערכים והאידיאלים, אלא בשביל הסיפוק שמקבלים מהעשייה. מה יכול להיות יותר טוב מהידיעה ששינית חיים של בן אדם? אפילו אם לא במודע. בגלל שזרקת איזו מילה שפגעה בדיוק בנקודה הנכונה ובזמן הנכון. אנשים לא תמיד מודעים לכמה הם יכולים לשנות, ואם יש לי הזדמנות להבהיר להם את זה, אז איך אני לא אקפוץ עליה? בגלל זה כלכך היה חשוב לי להשתתף בשיר ולהיות חלק ממועצת הנוער העירונית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידן חן
צילום: עידו חן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים