שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אישור נוסף בדרך לקופ"ח חדשה לרפואת שיניים

  קופת החולים החדשה המיועדת לרפואת שיניים צלחה עוד שלב בדרך להקמה, בזכות פטור מהסדר כובל שהעניק הממונה על ההגבלים העסקיים להסתדרות רופאי השיניים. הקופה החמישית תאפשר למבוטחים לקבל טיפולי שיניים מסובסדים, אך כעת דורש משרד הבריאות 25 מיליון שקל נוספים להקמתה

  עוד מכשול הוסר בדרך להקמת קופת חולים נוספת: הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דייוויד גילה, אישר אתמול (ד') את הקמתה של קופת חולים חמישית בישראל - קופת חולים לרפואת שיניים. מדובר למעשה באיגוד של רופאי השיניים הפרטיים, שיזמה ההסתדרות לרפואת שיניים. הממונה על ההגבלים העסקיים העניק להסתדרות פטור מהסדר כובל החל על המתחרים באותו שוק, ובכך מפנה אבן נגף נוסף בתהליך.

   

  כיום יכולים המבוטחים לקבל שירותי רפואת שיניים מסובסדים רק בקופת החולים שבה הם חברים, וקופת החולים החדשה תאפשר ליהנות משירותים אלו אצל הרופאים הפרטיים במחיר מסובסד של קופת חולים רגילה.

   

   

  קופת החולים החדשה - היוזמה:

   

  בהחלטת הממונה נכתב כי "הקמתו של תאגיד ייעודי תאפשר לאותו מבוטח, שהיה כבול עד כה לקבלת שירותי רפואת שיניים מקופת החולים בה הוא חבר, לבחור

  אם להמשיך לקבל שירותי רפואת שיניים שבסל הבריאות מקופת החולים או לקבלם מן התאגיד הייעודי, וזאת מבלי שזכויותיו בקופת החולים ייפגעו ביחס לכל שאר השירותים הרפואיים שמעניקה הקופה".

   

  היוזמה להקמת קופת החולים עלתה בזמן שסגן שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן העביר את רפורמת בריאות השן, שבמסגרתה הוכנסו לסל הבריאות טיפולי שיניים לילדים עד גיל שמונה, ולאחר מכן עד גיל 12. בהסתדרות רופאי השיניים, המאגדת את רופאי השיניים הפרטיים, טענו שהדבר יפגע אנושות בהכנסות הרופאים כיוון שהורים ייקחו את ילדיהם לטיפול ברפואה הציבורית בעוד שהם נאלצים להמשיך לגבות סכומים גבוהים עבור הטיפול, שאינו ממומן על ידי המדינה.

   

  ד"ר יצחק חן, יו"ר ההסתדרות לרפואת שיניים, דרש שיאפשרו גם לרופאים הפרטיים להתאגד ולתת טיפול במימון המדינה. "טובת הילד היא שיוקם איגוד שכזה", אמר."כך הורה יוכל לקחת את הילד שלו לאותו רופא והם לא יצטרכו לנדוד בין מטפלים".

   

  באיגוד אמורים להיכלל 4,000 מרפאות פרטיות, שיישארו בקליניקות הקיימות אך יוכלו לקבל מימון מהמדינה במסגרת סל הבריאות.

   

  כעת עומד ד"ר חן בפני מכשול נוסף בדרך להקמת הקופה החדשה. "משרד הבריאות דורש שנביא 25 מיליון שקל כתנאי להקמה", הוא מסביר. "אנחנו מנסים להוריד את הדרישה הזאת, שבעינינו מוגזמת, ומקווים שהשכל הישר יפתור את הבעיה".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לקבל שירותי רפואת שיניים בקופה הרגילה או החדשה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים