שתף קטע נבחר

כשתורמים מקבלים תמורה כפולה

"היום אין לי צורך להשתמש בכמות כפולה של מרכך שיער, אני נהנית לחפוף כל יום את שערי בקלות והכי חשוב אני לא מקטרת בגלל הקשרים הרבים שיש בשיער ארוך". אלומה בן חיון, נערה בת 16 הלוקה בתסמונת דאון, החליטה לתרום את שיערה לחולי סרטן ומזמינה את כולם להצטרף אליה

שמי אלומה ואני בת 16 וחצי ממגדל העמק. אני נערה בעלת תסמונת דאון, ויש לי עוד 2 אחיות אוריה בת 13, ואופל בת 8 בעלת תסמונת קרוזון. אני לומדת בבית ספר "גולני" בבית שאן ומה שאני הכי אוהבת זה לשמוח, לשיר, לרקוד ולאהוב את כולם.

 

כבר ארבעה חודשים אני שומעת את אימא שלי, חנה, אומרת "אני רוצה לתרום את הצמה שלי לילדים חולי סרטן". נו... איך לא, זאת אימי כל דבר היא תורמת ונתרמת.

 

לאחרונה אימי ואני החלטנו לעשות מעשה ותרמנו את הצמות שלנו לילדים חולי סרטן באמצעות עמותת זיכרון מנחם. העמותה הוקמה לזכרו של הנער מנחם ארנטל שנפטר ממחלת הסרטן, ופועלת למען משפחות לילדים החולים בסרטן: מסייעת להורים, תומכת באחים ועוזרת לאוכלוסייה זו להתגבר על הקשיים העומדים בדרכה בשל מחלת הסרטן.

 

כמו שתמיד אימא שלי אומרת "כשתורמים מקבלים תמורה כפולה" וכמה שהיא צודקת: היום אין לי צורך להשתמש בכמות כפולה של מרכך שיער, אני נהנית לחפוף כל יום את שערי בקלות והכי חשוב אני לא מקטרת בגלל הקשרים הרבים שיש בשיער ארוך. אני מרגישה שבזכות תרומה קטנה של שערי, ילדים רבים זכו להתמודד בקלות רבה יותר עם תופעת נשירת השיער שמתקיימת הרבה במהלך טיפולים. בנוסף, לראות עוד ילד או ילדה לקראת החגים הקרבים עם שיער על ראשו וחיוך רחב על פניו ושמחת חיים בדיוק כמוני.

 

לפני כשנתיים וחצי אימי הקימה ביחד עם יהודה ארבל, רכז אוכלוסיות מיוחדות במתנ"ס בעירי, ושושן ברקן, עו"סית קהילתית באגף לשירותים חברתיים, קבוצת פעילים מיוחדת המורכבת משלוש אוכלוסיות שונות עם מטרה משותפת אחת: הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, מתנדבים ובוגרים בעלי נכויות.

 


"אימא שלי אומרת שחיוך הוא תרופה למחלות רבות"

 

הקבוצה העונה לשם "אלומות" לוקחת חלק בתוכנית ארצית בשם "קהילה נגישה" מלווה על ידי המתנ"ס והאגף לשירותים חברתיים פועלת לקידום ושיפור איכות חיי משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ובוגרים בעלי נכויות בעיר בתחומים שונים כמו חינוך, פנאי ונגישות ולהגברת המודעות והרגישות בקרב בעלי תפקידים ובקהילה הרחבה כלפי אוכלוסיות מיוחדות.

 

הקבוצה שעברה ביחד קורס מנהיגות, פועלת זה כשנתיים וחצי ומקדמת עשייה בשטח למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בעיר: חברי הקבוצה הקימו דוכני הסברה באירועים קהילתיים שונים בעיר, שילבו ילדים ובני נוער בפעילויות פנאי וחוגים של המתנ"ס, יזמו קבוצה של תיאטרון חברתי לבוגרים והורים, פיתחו קשרי עבודה עם רכז הנגישות בעיר ולפניהם תוכניות רבות נוספות.

 

חשוב לי לשתף אתכם בניסיון שלי ולקרוא לכולם לבוא ולתרום. זה לא כואב, והשיער צומח מהר. אימא שלי אומרת שחיוך הוא תרופה למחלות רבות. ותרומתכם כאן יכולה לעזור, ולו רק לראות חיוך של ילד שמח ומאושר. אם אני יכולה לתרום אין סיבה שאתם לא יכולים גם כן לתרום.

 

מאחלת לכולם שנה טובה ומאושרת, מחבקת אותכם בהמון אהבה ובריאות.

אלומה.

 


 

בישראל, מתגלים מידי שנה 26,000 מקרי סרטן חדשים, מתוכם כ- 400 מקרים בקרב ילדים. אחת משבע (7.5) נשים מתמודדת עם סרטן השד. אחת מתופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן, היא נשירת השיער המתחילה בממוצע, כשבועיים מתחילת הטיפול הראשון. ילדות, נערות ונשים החולות בסרטן, מתמודדות מדי יום לא רק עם המחלה עצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של אובדן שיער הראש וההתקרחות, כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים.

 

קמפיין בינלאומי לתרומת שיער טבעי לפיאות למען נשים נערות וילדות המתמודדות עם מחלת הסרטן יוצא לדרך בישראל

ביוזמה משותפת של עמותת זכרון מנחם ופנטן. מדובר בקמפיין לתרומת שיער טבעי, Beautiful Lengths, המציע לנשים מגוון אפשרויות לחיזוק ולתמיכה בחברותיהן, המתמודדות עם מחלת הסרטן - החל באפשרות לתרום את שיערן במהלך התספורת, לטובת בניית פאות איכותיות משיער טבעי עבור נשים שאיבדו את שיערן כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים; המשך באפשרות ליזום "אירוע תספורות" לנשים או ילדות אחרות, המעוניינות לתרום שיער, דרך גיוסם של כ- 200 מעצבי שיער ברחבי הארץ, שיתרמו תספורות בהתנדבות למעוניינות לתרום שיערן ועוד.

 

הקמפיין יתפרש על פני מספר חודשים תוך שהוא קורא ומעודד בנות ונשים להאריך את שיערן במהלך השנה ולתרום אותו במהלך התספורת.

 

התנאים הנדרשים לתרומת שיער :

• שער במצב נורמלי (שאינו פגום ביותר) מתאים לתרומה

• אורך השיער הנתרם צריך להיות 30 ס"מ לפחות

• חשוב שהשיער לא עבר טיפול כימי משמעותי.

 

לתרומות שיער ניתן לפנות לעמותת "זכרון מנחם ", גם בטלפון: 02-6433001. פרטים נוספים באתר הפרויקט

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת בן חיון
אלומה בן חיון
משפחת בן חיון
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים