שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חולדות כרסמו בגופת ילד בן 12, הוריו יפוצו
  דו"ח נתיחת גופת ילד שנהרג ב-2004 העלה כי פניו הושחתו על ידי מכרסמים במכון לרפואה משפטית. הוריו תבעו, ביהמ"ש פסק לפצות אותם ב-150 אלף שקל וקבע כי "אנשי המכון איפרו את הפנים כדי להסתיר ההשחתה"
  עוד מחדל של המכון לרפואה משפטית באבו כביר : בית משפט השלום בתל-אביב פסק באחרונה פיצוי כספי בסך של 150 אלף שקל להוריו של ילד שנהרג מפגיעת משאית בהיותו בן 12. בפסק הדין של השופטת יעל הניג נאמר כי בדו"ח הנתיחה שביצע מנהל המכון לשעבר, פרופ' יהודה היס, צוין כי בפניו של גופת המנוח נמצאו פצעים ונשיכות שנגרמו על ידי מכרסמים, ככל הנראה על ידי חולדות.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  שדרות קורסת: עשרות מנקי רחובות פוטרו

  למרות הבלבול הסלולרי, שעון הקיץ עדיין כאן

   

  עוד ציינה השופטת בפסק הדין כי "אנשי המכון או מי מהם איפרו את הפנים על מנת להסתיר את ההשחתה. הם לא הודיעו למשפחה דבר. בעת ביצוע טקסי הקבורה הנהוגים אצל המשפחה, נחשפו פני המנוח ואז נגלו להם לראשונה ההשחתה והאיפור".

   

  בית המשפט קבע כי "הנזק לגופה נגרם על ידי מכרסמים בהיותה בחדר מקררים שבמכון, הגופות המגיעות למכון בשעות הלילה חשופות לסיכונים מוגברים, המדינה לא הוכיחה שנקטה אמצעים סבירים לסיכונים ועל כן התרשלה כלפי התובעים וכי התנהלות המכון והיעדר עדכון של המשפחה טרם קבלת הגופה חידדו והעצימו את הזעזוע ובכך הגבירו את סבלם של התובעים".

   

  הילד, אימן שתווי, נפצע אנושות באפריל 2004 מפגיעת משאית ומותו נקבע בבית החולים שניידר בפתח תקווה. גופתו הועברה אז לחדר סמוך לחדר המיון ונותרה שם למשך שש שעות. בשלב זה לקח נהג חברת אמבולנסים את הגופה והעביר אותה כעבור רבע שעה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

   

  השומר במכון אמר לנהג האמבולנס "להשאיר את הגופה בחדר מקררים" ולכן הגופה לא הוכנסה לתא בקירור עמוק. כעבור שש שעות ראה פרופ' היס את הגופה לראשונה והחל לנתח אותה שעה לאחר מכן. בדו"ח הנתיחה צוין כאמור כי על פני הגופה נמצאו פצעים ונשיכות שנגרמו על ידי מכסרמים. בזמן ההלוויה נחשפה המשפחה להשחתה ולאיפור.

   

  מכרסמים במכון גם אחרי האירוע 

  משרד הבריאות מינה ועדה לחקירת המקרה וזו הגיעה למסקנות שלפיהן הגופה יצאה מבית החולים ללא סימני פגיעה, שאין אפשרות סבירה שהפצעים אירעו במהלך ההעברה באמבולנס
  ושקיימת הסתברות גבוהה שהם נגרמו בעת שהות הגופה בחדר מקררים במכון.

   

  עוד קבעה הוועדה כי לפני ואחרי האירוע נצפו מכרסמים הן בחדר המקררים והן בחדר הניתוח ושהנהלת המכון דואגת באופן שגרתי לביצוע הדברות ומתעדת אותן. ההדברה האחרונה בוצעה כ-10 ימים לפני האירוע.

   

   

  בית המשפט פסק כאמור פיצוי בסך של 150 אלף שקל להוריו של הילד בגין "סבל רגשי" וקבע כי המדינה תישא בהוצאות משפט של ההורים בסך 33 אלף שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר מאיר
  מחדל נוסף באבו כביר (ארכיון)
  צילום: עופר מאיר
  מומלצים