שתף קטע נבחר

עמדו לדין בפרשת זיגייר: מה מסתיר שב"ס?

הסוהרים שאפשרו לסוכן המוסד לשעבר להתאבד בתאו בכלא עמדו לדין משמעתי כבר לפני שלושה חודשים. אז למה מסרב שב"ס לפרסם את התוצאות? "הנושא נמצא על שולחנו של רב גונדר אהרון פרנקו"

שירות בתי הסוהר (שב"ס) מסרב לחשוף את תוצאות ההעמדה לדין משמעתי של הסוהרים ששמרו על בן זיגייר בזמן שהצליח להתאבד בתאו בכלא איילון בדצמבר 2010. חרף בקשות חוזרות ונשנות, מתעקשים בשב"ס לא לאפשר לפרסם את העניין, ובתגובה נמסר שהנושא מונח על שולחנו של נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר אהרון פרנקו.

 

פרשת האסיר X - כתבות נוספות בערוץ החדשות:

 

כשלושה חודשים חלפו מאז שהחליטו בשב"ס להעמיד לדין משמעתי את הסוהרים ששמרו על סוכן המוסד לשעבר, שכונה האסיר X, בתא ההפרדה בכלא איילון. למרות הדרישה לשמירה קפדנית, וחרף מצלמות האבטחה שפעלו בו, הוא הצליח לשים קץ לחייו בתליה.

 חרף דו"ח חקירה חמור שהכינה השופטת דפנה בלטמן קדראי הוחלט לא להעמיד לדין פלילי את הסוהרים שהיו מופקדים על שמירה עליו, אלא להסתפק בהעמדתם לדין משמעתי בתוך הארגון.

הסוהרים הועמדו לדין משמעתי כבר לפני כשלושה חודשים ובמקביל נערכו להם שימועים.

 

גורם בשב"'ס אמר ל-ynet: "כל הפרשה הזאת מביכה מאוד את שב''ס. במקום לשדר שאין מה להסתיר, פועלים בנחרצות בדיוק בכיוון ההפוך. זה רק מוביל למבוכה נוספת".

 

משב''ס נמסר בתגובה: "הנושא מונח על שולחנו של הנציב לאישור ואימוץ ההליכים המשמעתיים ותוצאותיהם".

 

אתמול פורסם על ההסדר שאליו הגיעה מדינת ישראל עם משפחתו של זיגייר, ולפיו תפצה אותה בארבעה מיליון שקל. במסגרת ההסכם המדינה לא תיקח אחריות להתנהלות רשלנית שאפשרה את התאבדותו. על פי הפרסום, הפיצוי ישולם באופן הבא: 2.4 מיליון שקל ישולמו כבר במהלך 2013, ואחר כך 400 אלף שקל מדי שנה למשך ארבע שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר The Australian
בן זיגייר
צילום: מתוך אתר The Australian
מומלצים