שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אחרי אגסי - רנו תשכיר חשמליות לפי שעה?

  יצרנית הרכב מודיעה על שיתוף פעולה עם קבוצת "בולור", בעלת זיכיון להפעלת מערך שיתוף מכוניות חשמליות בפריז. השתיים יבחנו ייצור משותף של מכוניות חשמליות, ואולי גם יקימו מערכי שיתוף מכוניות בכל העולם

  אחרי ששיתוף הפעולה עם בטר פלייס ושי אגסי הסתיים בכישלון חרוץ, פונה רנו לכיוון חדש ומודיעה על כוונתה לשתף פעולה עם קבוצת "בולור" הצרפתית (Bollore). ומה כל כך מיוחד בבולור? הקבוצה הצרפתית מפעילה בפריז ופרבריה מערך ייחודי של שיתוף מכוניות חשמליות (Car Sharing - השכרה לפרקי זמן קצרים). עד סוף 2013, כך מקווים בקבוצת בולור, יופעלו באיזור פריז כ-3,000 מכוניות חשמליות, 1,100 תחנות השכרה וכ-6,600 עמדות טעינה.

  בלו-קאר - ארבעה מושבים וטווח של עד 250 ק"מ ()
  בלו-קאר - ארבעה מושבים וטווח של עד 250 ק"מ

  המכונית המופעלת כיום במערך הפריזאי היא ה-"בלו-קאר" - מכונית חשמלית קטנטנה (אורכה 3.65 מטר), בעלת ארבעה מושבים וטווח מוצהר של כ-250 ק"מ בנסיעה עירונית, או 150 ק"מ בנסיעה בינעירונית. על פי הודעה שפרסמה רנו, תיבחן כעת העברת הייצור של המכונית החשמלית מאיטליה למפעלי היצרנית בדייפ שבצרפת. במקביל יבחן השימוש במפעלי רנו לייצור גרסה עתידית של הבלו-קאר, המצוידת בגג נפתח.

   

  רנו ובולור גם יבחנו במשותף את האפשרות לבנות מכונית חשמלית נוספת, המיועדת לשלושה נוסעים בלבד ובעלת טווח של כ-120 ק"מ. ברנו מסבירים כי מכונית שכזו עשויה להתאים למערכי שיתוף המכוניות של בולור, שכן מרבית הלקוחות (כ-75%) משתמשים כיום בבלו-קאר להסעה של עד שלושה נוסעים (כולל נהג).

   

  גם בהקמת מערכי שיתוף מכוניות חשמליות, צפויות רנו ובולור לשתף פעולה. בולור מתעתדת להקים מערכים שכאלה בליון, בורדו ואינדיאנפוליס (ארה"ב), ורנו עשויה לקחת חלק בהקמתם. ראוי לזכור כי לרנו מגוון של כלי רכב חשמליים, ולפחות חלקם מתאימים במיוחד לשימוש עירוני (למשל - הטוויזי). בהודעת רנו מובהר כי שתי החברות עשויות לשתף פעולה בהקמת מערכי שיתוף מכוניות "בשווקים בינלאומיים".

   

  יש לציין כי גם בתל אביב נשקלת אפשרות להקים מערך של שיתוף מכוניות. באפריל האחרון פרסמה עיריית תל אביב בקשה לקבלת מידע מיזמים (RFI), בעניין הקמת מערך עירוני להשכרת כלי רכב לפרקי זמן קצרים ובעלות נמוכה יחסית. בעירייה רוצים לקבוע מחיר השכרה מרבי של 60 שקלים לשעת שימוש, או עד 25 שקלים לחצי שעה. עם זאת, בעירייה בחרו שלא להגביל בתחילה את סוג ההנעה של המכוניות שיושכרו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים