שתף קטע נבחר

הרעבה בבריטניה: פעוט מת, שנתיים בעריסה

משפט המתנהל נגד אם שגופת בנה בן ה-4 התגלתה בדירתה, שנתיים לאחר שמת מרעב, מסעיר את בריטניה. האם, אמנדה האטון, מכחישה שגרמה למותו. אח הפעוט: "אמא שתתה ולא החליפה לו חיתולים. ראיתי אותו אוכל צואה"

בריטניה סוערת בעקבות משפט שמתנהל נגד אם המואשמת בהרעבת בנה הפעוט למוות והשארת גופתו החנוטה בעריסה שבחדרה למשך כשנתיים. כותרות העיתונים התמלאו בתהייה שהשמיע התובע במשפט, "איך פעוט מורעב למוות באנגליה של המאה ה-21?". גופתו של חאמזה חאן בן ה-4 נמצאה בביתו בברדפורד בספטמבר 2011 על ידי המשטרה. חאן, שהיה עדיין לבוש בבגדי ילדים, הורעב על ידי אמו, אמנדה האטון בת ה-43, ומת ב-15 בדצמבר 2009.

 

עוד חדשות בעולם:

חולצה לגן: ג'יהאד, נולדתי ב-11/9, אני פצצה

טבח בניגריה: טרוריסטים רצחו 143 בני אדם

 

רשת BBC הבריטית דיווחה כי האטון הכחישה שלשום (יום ד') בבית המשפט קראון ברדפורד כי הרגה את בנה. ב-2011, אז פשטו שוטרים על ביתה, התגלו סביבה בקבוקים ריקים, ארגזי פיצה ריקים ואף שאריות צואה. במעלה המדרגות, מצאו השוטרים תחת ערימה של חפצים, עריסה שבה נחה גופתו של הפעוט.

 

"לא החליפה לו חיתולים", אמנדה האטון מחוץ לבית המשפט (צילום: גטי אימג' בנק) (צילום: גטי אימג' בנק)
"לא החליפה לו חיתולים", אמנדה האטון מחוץ לבית המשפט(צילום: גטי אימג' בנק)

 

לפי התביעה, הפעוט מת ב-2009, בעודו בן ארבע, 21 חודשים לפני שנמצאה גופתו. הבגדים שלבש לגופו היו במידה של תינוק בן שישה לתשעה חודשים. התובע, פול גריני, סיפר בנאום הפתיחה לחבר המושבעים כי הפעוט סבל מתת תזונה למשך תקופה ארוכה ולמעשה הורעב למוות. "איך ילד מורעב למוות באנגליה של המאה ה-21?", תהה, "האטון פשוט כשלה בלספק לו תזונה מצילת חיים, ובכך הרגה אותו".

 

אחיו של הפעוט, קייזר חאן, שסרב תחילה למסור עדות, סיפר היום לחבר המושבעים כי ראה את אחיו אוכל

מחיתולו המלוכלך וישן בתוך עגלה מסריחה משתן. לפי דברי האח, שפורסמו בעיתון ה"גרדיאן", הוא ביקר בבית רק בין דצמבר 2008 למרס 2009. "חאמזה נראה מוזנח", סיפר, "הייתי בבית רק לכמה ימים. עגלת התינוק הייתה כל כך מסריחה שהייתי חייב לחטא ולנקות אותה".

 

חאן סיפר עוד כי אמו הייתה מבלה את ימיה בשתייה. "היא הייתה עולה במדרגות ושותה ולא הייתי רואה אותה רוב היום". לדבריו, אמו לא יכולה הייתה להתמודד עם תחזוקת הבית והטיפול באחיו. "היה ברור שהיא לא יכולה להתמודד עם זה. היא לא ניקתה את הבית ולא החליפה לחאמזה חיתולים".

 

מוקדם יותר היום, שמע בית המשפט את עדותו של אביו של חאמזה, אפטב חאן, שחי בנפרד מאשתו ובעיר אחרת. חאן האב אמר כי הפציר במשטרה לבדוק את הפעוט ואף תכנן לדווח על אשתו לרשויות הרווחה על הזנחת בנם. האב נעצר בעצמו ב-2008 בחשד שהכה את אשתו. הוא הודה לאחר מכן בתקיפתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
האם המרעיבה, אמנדה האטון
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים