שתף קטע נבחר

הצתת הגן: פירון מבקש לתת פרח לגננות

שר החינוך גינה את ההצתה במושב חלץ והציע בראיון ל-ynet שכולם יביאו מחר פרח לכל גננת: "אני לא יכול להשלים עם פגיעה בכבודן של הגננות"

שר החינוך שי פירון מנסה להרגיע את הרוחות סביב הצתת הגן בדרום וקורא לבצע מחווה מיוחדת כלפי הגננות. "מחר כאקט של אהבה ותגובה עמוקה וכנה של ההורים, אני מבקש מכולכם להביא פרח לכל גננת. אני בטוח שמחאת האהבה הזו תבטא באופן עמוק את החיבור של כולנו לגננות ולחינוך בכלל", אמר פירון בראיון ל-ynet.

עוד כתבות בערוץ החדשות:

אם מב"ש נעצרה בחשד להתעללות בתינוק

מדענים ואופנועים. היסטוריית חיסולים באיראן

הגן של בילעין: שתילים במכלי גז מדמיע

 

"אני לא יכול להשלים עם פגיעה בכבודן של הגננות ובכבודם של כל אנשי מערכת החינוך בישראל", אמר היום (יום ה') פירון. "אנחנו נדאג לחזק, להגן ולשמור על הגננות ושאר עובדי ההוראה בישראל שדואגים להבטחת העתיד של ילדינו. לא יעלה על הדעת שננקוט כלפיהם בגילויי אלימות כאלה ואחרים", הוסיף. 

 

שר החינוך מצא פתרון יצירתי זמני כדי להעלות חיוך על פני עובדי ההוראה שכנראה מרגישים מאוימים לאחר מקרה ההצתה במושב חלץ. "הדרך הנכונה היא לחזק את הקשר ולהכריז בקול גדול עד כמה אנחנו מעריכים ומוקירים את עובדי החינוך והגננות בישראל", אמר פירון.  

בינתיים, חקירת הצתת הגן נמשכת ומפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, הורה לתת עדיפות לקידום החקירה: "מדובר במעשה חמור ונפשע של פגיעה בגן ילדים המסמל מקום של טוהר, נעם, רוך ותמימות", אמר הלוי.

 

"אני מוקיר ומעריך את עמידתה האיתנה ואומץ לבה של הגננת ששמה את מבטחה ואמונה במשטרה. אנו נעשה כל שעל ידנו להצדיק אמון זה. אני סומך באופן מלא ומוחלט על פיקוד מרחב לכיש שפועל סביב השעון לפענוח המקרה ונותן חופש פעולה מלא ובלתי מוגבל, זמן ואורך נשימה כדי שמעצר החשודים יבוצע לאחר איסוף ראיות ותשתית מוצקה", הדגיש מפקד המחוז.

 

כל הגננות ברחבי הארץ החלו היום את עבודתם בשעה 09:00, שעה מאוחר יותר בהוראת ההסתדרות בעקבות מקרה ההצתה, אך במרכז השלטון המקומי הבהירו כי הסייעות יגיעו לעבודה והגנים ייפתחו בשעה הרגילה בתנאי שיימצא הורה עם הסייעת בגן. עם זאת, סיפרו הורים רבים כי קיבלו הודעה מהסייעת והגננת, על הוראה מפורשת שלסייעות אסור לקבל סיוע מהורים עד להגעת הגננת.

 

ילדי גן אורן ממושב חלץ הגיעו הבוקר לגן החלופי שלהם במושב משען הסמוך, גן רעים. הילדים לא סבלו מההשבתה משום שהצוות החינוכי לא רצה לשבש את שגרתם עוד יותר. "הם חוו מספיק בימים האחרונים", אמר גורם חינוכי. "זה עלול ליצור אצלם בלבול גדול יותר". ילדי הגן ימשיכו את שגרת יומם מלווים על ידי צוותים חינוכיים ופסיכולוגיים שנמצאים בכל העת בקשר רציף עם ההורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שר החינוך שי פירון
צילום: עידו ארז
צילום: גיל יוחנן
שביתה בגן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים