שתף קטע נבחר

השר אריאל: "מלחמה בטרור? זה חרטבונה"

יום למחרת החדירה לפסגות ודקירת הילדה נעם גליק, מתריע שר השיכון מפני שחרור מחבלים והמשך המו"מ המדיני, אך מבהיר כי אין בכוונת סיעתו לפרוש מהקואליציה לעת עתה. ראש הממשלה: "כל עוד נמשכת ההסתה הפלסטינית, הרשות לא יכולה להתנער מאחריות"

כוחות צה"ל ממשיכים במצוד אחר פלסטיני שחדר אמש (מוצאי שבת) להתנחלות פסגות ופצע קל ילדה בת 9 ששיחקה בחצר ביתה. דקירת הילדה נעם גליק מעוררת זעם רב בקרב שרי הימין, הדורשים לעצור את שחרור המחבלים הפלסטינים ולשקול מחדש את התקדמות המו"מ המדיני. אך  

שר השיכון אורי אריאל (הבית היהודי) הסביר באולפן ynet: "אצלי אין זעם, אבל יש ניסיון לראות באופן אמיתי את המצב ולהתייחס אליו. במצב הזה שבו ממשלת ישראל משחררת מחבלים רוצחים, ברור שכל מחבל אחר אומר לעצמו, 'אם אני אפגע אני לא אשב 30 שנה בכלא, אני אשב ארבע-חמש, שבע שנים מקסימום'. זה אלמנט שמעודד את הפיגועים".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "ממשלת ישראל מתייחסת בחומרה רבה להתקפה הנפשעת על ילדה בת 9 בפסגות". לדבריו, "איננו מסתפקים בזה שהמדיניות הביטחונית התקיפה שלנו הביאה לכך שהשנה היא השנה השקטה ביותר בעשור בפיגועי טרור. קודם כל אנחנו מזהים עלייה בפיגועי טרור בזמן האחרון, ואני חייב לומר שכל עוד נמשכת ההסתה בתקשורת הפלסטינית, הרשות אינה יכולה להתנער מאחריות לאירועים אלה". 

 

במסר ששיגר לפלסטינים הדגיש: "לא יעזור למסיתים ולמרצחים. אנחנו פה ונישאר פה. משולחן הממשלה אני מבקש לאחל החלמה מהירה לנעם הקטנה ולחזק את משפחתה ואת כל תושבי פסגות".

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

"לחיזבאללה יכולת לחמש טילים בנשק כימי"

איחרתם לעבודה? שעון הסלולר שוב זזו

 

השר אריאל השיא עצות לנתניהו, ואמר כי על ראש הממשלה "לעצור, לערוך שיקול מחדש ולהחליט איך להתקדם". על המו"מ המדיני אמר כי "זה לא שלום, זה לא מו"מ. הרי אבו מאזן איננו מגנה ואיננו מחפש את המחבלים האלה מבעוד מועד. מה יוצא מזה? שרוצחים עוד ישראלים, שקורים עוד פיגועים. הדבר הזה צריך להיעצר".

 

לשאלה בדבר הקשר הישיר בין אבו מאזן ובין המחבלים, ומלחמתה של הרשות הפלסטינית בטרור, אמר השר: "זה מתחיל מזה שלאבו מאזן לוקח שבועיים לגנות רצח של חייל ישראלי, וגם את זה הוא עושה בארה"ב. זה לא נקרא להילחם בטרור. זה מספיק כדי להבין איפה אנחנו עומדים. במקביל, החמאס ואחרים מעודדים את זה והוא אינו נלחם בהם. זו לא מלחמה בטרור, זה חרטבונה. ככה לא עובדים, ככה לא בונים חומה".

  

את הדרישה להפסקת המו"מ לא מתכוון אריאל להפוך לאיום על שלמות הקואליציה. "יש לנו מה להגיד לראש הממשלה, אבל לא איימנו בעבר ואנחנו לא נאיים בהווה ובעתיד. כשנחשוב שגדשה הסאה וזה לא מאפשר את הישארותנו, לא נשב בממשלה". הוא הוסיף כי "אין לנו הודעות על קווים אדומים, אין בזה שום תועלת. אבל ראש הממשלה יודע בדיוק את עמדתנו".

 

לדבריו של שר השיכון התנגד שר התקשורת והשר להגנת העורף גלעד ארדן. בפתח ישיבת הממשלה הוא הסביר: "אני לא חושב שצריך להפסיק את המשא ומתן. הוא חשוב לישראל גם ברמה הבינלאומית בעיקר בתקופה שבה אנו מעוניינים לגבש קואליציה בינלאומית לעצירת ההתגרענות של איראן". יחד עם זאת, לדבריו, "אי אפשר להמשיך עם האדישות של אבו מאזן גם בהקשרים של ההסתה, גם בהקשרים של שיתוף הפעולה שלו עם חמאס. צריך לדרוש ממנו ביתר שאת להיאבק בגלי הטרור שממשיכים להגיע משטח הרשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן, אסי כהן ואבי חי
השר אריאל. נגד שחרור רוצחים
צילום: רועי עידן, אסי כהן ואבי חי
מומלצים