שתף קטע נבחר

איחרתם לעבודה? שעון הסלולר שוב זז

עדיין לא חורף, אף שבמכשירים רבים השעה השתנתה. "קמתי והופתעתי לראות שיש אור", סיפרה שפרה, שלא עדכנה לשעון אתונה ואיחרה לעבודה. איך מתקנים את התקלה?

הטכנולוגיה המתקדמת שוב משבשת את חיינו: פחות מחודש לאחר ש"שעון אתונה" צץ בחיינו, שוב זזו שעונים במכשירי סמארטפון, טאבלט ובמחשבים שעה אחורה. למייל האדום של ynet נשלחו כמה וכמה טרוניות על הזזת השעון האוטומטית, שלושה שבועות לפני המעבר הרשמי לשעון החורף, ב-27 באוקטובר.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

בריטניה במתח: "הנסיך הארי יתחתן ב-2014"

אריות הים פעלו בסומליה, מחבל נלכד בלוב

 

"קמתי הבוקר והופתעתי לראות כי בחוץ יש אור", סיפרה שפרה. "כיוונתי את הסלולרי לשעה 6 בבוקר וראיתי שהשעה שמופיעה עליו היא 5:40, בזמן שבשעון היד שלי וביתר השעונים השעה היא 6:40".

 

לדבריה, בפעם הקודמת היא לא הייתה חלק מ"נפגעי אתונה": "הפעם גם לי, גם לבעלי וגם לבת שלי השעון זז אוטומטי. אני מתחילה לעבוד ב-7:30 וכמובן שאגיע באיחור. הבת שלי מרב מתחילה ללמוד היום בבצלאל. היא כיוונה במיוחד שעון לשעה מוקדמת ופתאום גילתה שמאוחר".

 

גם רחלי איחרה לעבודה בעקבות הזזת השעון במועד הלא נכון. "צילצלתי לחברת הסלולר שלי ואמרו לי שאני לא היחידה", סיפרה. גל, תושבת תל אביב, גילתה בזמן כי השעון יוזז אוטומטית. רגע לפני שהלכה לישון, היא שמה לב שאין מתאם בין השעה שאליה כיוונה את השעון המעורר לבין מספר השעות שמראה לה הסלולר - ואז העבירה אותו לשעון אתונה.

 

התקלה במכשירים השונים אירעה אצל מי שלא העביר את השעון לשעון אתונה, בין היתר, היא התרחשה במכשירי אייפון שלא בוצע בהם עדכון גרסא ל-ios7, מכשירי אייפון 3 בהם לא ניתן לבצע עדכון לios7, בגלקסי 4 S ובלקברי Z10. הסיבה לתקלה היא ש-6 באוקטובר היה המועד שעליו החליטה הכנסת כמעבר לשעון החורף החדש - מועד שמאוחר יותר נדחה ל-27 באוקטובר.

 

במכשירים שאינם סמארטפונים, מכשירים כשרים או מכשירי CDMA הפתרון הוא רשתי ולכן אין צורך לבצע כל שינוי בשעון והוא יעבור אוטומטית במועד הנכון לשעון חורף. במכשירים אחרים יש להיכנס להגדרות של השעה והתאריך ולשנות את ההגדרה מאוטומטי לידני ולאחר מכן לעבור לזמן אתונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים