שתף קטע נבחר

בוגד באשתך? תזהר שלא תחטוף התקף לב

מחקרים מראים כי מצפון לא שקט וחיים במתח תמידי, המהווים חלק בלתי נפרד מחייהם של המנהלים רומנים אסורים – מסכנים את המעורבים ועלולים להסתיים בהתקפי לב. עו"ד אביב הראל עם כמה פרשיות בגידה שנחשפו כשהבוגד מצא עצמו בבית החולים

בשעת ערב מאוחרת צלצל מכשיר הטלפון של א', אישה נשואה תושבת רעננה. האישה חשבה כי גם הפעם הזאת יודיע לה בעלה כי הוא עובד שעות נוספות ויאחר לחזור הביתה. אך בטלפון בישרו לה על התקף לב שעבר בעלה וקראו לה להגיע במהירות אל בית החולים. האישה הניחה לתומה כי העומס הרב שהונח על כתפיו של בעלה בעבודתו גרם לו לבסוף ללקות בליבו, אך בבית החולים התברר לה שהסיבה להתקף הלב נעוצה בעבודה אחרת לגמרי.

 

עוד בנושא:

10 רמזים עבים שהגבר שלך בוגד

יש נסבות מקלות או שבגידה היא בגידה?

מדברים על בגידות בפייסבוק של ערוץ יחסים  

 

האישה נעמדה ליד מיטת בעלה בבית החולים מבולבלת. מצד אחד, היא ריחמה על הגבר שלו הייתה נשואה זה 30 שנה ודאגה לבריאותו. מצד שני, היא זעמה על האופן בו הגיע לבית החולים - אירוע לב בו לקה במיטת המאהבת, שעד אותה עת הסתיר היטב מעיניה החקרניות.

 

 

מאחר ולא יכלה להכיל את העלבון הצורב עם חשיפת הרומן, עזבה האישה בתוך זמן קצר את ביתם המשותף, פנתה אלי לייצוג מול בעלה, וסכסוך גירושין מלא אמוציות פרץ בין השניים. אוסיף ואומר שתיעוד התקף הלב ברישומי בית החולים ורישומי האמבולנס שהסיע אותו מבית המאהבת, סייע לאישה לבסס את טענת הבגידה בבית הדין הרבני, והיא זכתה במלוא כתובתה.

 

החברות הטובות והחשמלאי שסרח

סיפור נוסף שמזכיר את סיפורה של א' - הגיע אל שולחני מאחת השכונות היוקרתיות מראשון לציון, שם התקף לב חשף בגידה משולשת: חשמלאי מצליח נקרא לבית חבריו הטובים בגלל תקלה ברשת החשמל. בבית הייתה באותה שעה רק האישה, והשניים זרמו בנעימים אל חדר השינה. הבעיה היא שתוך כדי האקט המיני, חש הגבר בכאבים עזים בחזהו שהתבררו עד מהרה כהתקף לב.

 

התקף הלב שחשף את הבגידה, הרס מערכות יחסים עמוקות שבנו בני הזוג בינם לבין עצמם. האישה הבוגדת והאישה הנבגדת היו עד אז חברות קרובות מאד – כך שחשיפת הבגידה פירקה את החבורה הקטנה והאוהבת לגורמים.

 

מחקרים מדעיים מוכיחים: בגידה מקדמת התקפי לב

חשוב להדגיש שעל פי ההלכה היהודית, ראיות לבגידת אחד מבני הזוג ואפילו חשד מבוסס למעשי כיעור שכאלה, יכולים לשמש נגדו בהליך הגירושין, ולהשפיע רבות על חלוקת הרכוש בין בני הזוג. במקביל, שורה של מחקרים בינלאומיים העלו שקיימת סכנה רבה יותר להתרחשות התקף לב במהלך בגידה או יחסי מין מזדמנים.

 

מחקרים הראו כי רגשות אשמה, מצפון לא שקט, קושי לנהל חיים כפולים, חיים במתח תמידי – המהווים חלק בלתי נפרד מחייהם של גבר או אישה המנהלים רומנים אסורים – מוסיפים סיכון בריאותי משמעותי למעורבים.

 

בבריטניה פורסם מחקר לפיו רוב מקרי המוות הפתאומי במהלך פעילות מינית (כ- 75% מהמקרים) מתרחשים בזמן בגידה. לקביעה זו הצטרפו גם חוקרים מבית החולים סנט תומאס שבלונדון שגילו כי זוגות שמנהלים מערכת יחסים יציבה נמצאים בסיכון מופחת ללקות בהתקפי לב, זאת לעומת בני זוג הנוהגים לבגוד, גם אם באופן חד פעמי. באוניברסיטת פלורנס באיטליה מצאו החוקרים כי קיום יחסי מין בסביבה לא מוכרת מעלה משמעותית את לחץ הדם ואת קצב הלב, דבר המוביל לביקוש מוגבר לחמצן אצל הגבר ונטייה להתקפי לב.

 

 

גם נשים בוגדות נמצאות בקבוצת הסיכון

עם זאת, חשוב לציין שלא רק גברים מועדים לפורענות. במקרה בו טיפלתי יחד עם קולגה שלי, שכר את שירותינו גבר הנשוי לאשת עסקים שנהגה לנסוע לכינוסים רבים בחו"ל. נסער, הוא סיפר לנו כיצד האישה נסעה לפגישת עסקים באירופה עם קולגה ממשרדה.

 

לאחר מפגש מוצלח עם לקוח, החליטו השניים לחגוג את הצלחתם בארוחת ערב במסעדה. כטוב ליבם ביין, מצאו את עצמם השניים במיטה. אך כשהעניינים התחממו לקתה האישה באירוע לב חמור והובהלה לבית החולים המקומי.

 

לבעל נודע הדבר מהודעה שמסרו לו פקידי בית החולים. האישה נאלצה להודות עם שובה בבגידתה, וביחד איתי הוחלט להגיש מיד אחר כך תביעה לגירושין לבית הדין הרבני. במקרים של בגידה בין בני זוג נשואים, יש משמעות רבה לתיעוד האירוע. כאשר התיעוד הרפואי מצביע על התקף לב במהלך יחסי מין, הדבר מהווה ראייה מספיקה לדייני בית הדין הרבני למעשה בגידה.

 

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

 

עו"ד אביב הראל מתמחה בניהול תיקי משפחה וירושה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הו לא. התרגשתי מדי מהמאהבת ועכשיו הלב שלי חלש
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים