שתף קטע נבחר

פרשת אימוץ הילד האתיופי נפתחת מחדש

חודשיים אחרי שנקבע כי פעוט שהועבר לאימוץ יוצא ממשפחתו האומנת ויוחזר לדודתו, החליט נשיא בית המשפט העליון לקיים דיון נוסף בסוגיה בהרכב מורחב של שבעה שופטים

לא סוף פסוק: פרשת אימוצו של פעוט שנחשפה ב-ynet ועוררה סערה נפתחת מחדש. נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס החליט בצעד חריג ודרמטי לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב של שבעה שופטים בעניינו של פעוט בן שנתיים וחצי שהוצא לפני שנתיים ממשפחתו. גרוניס קיבל את החלטתו לבקשת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ומשפחת האומנה, שאימצה את הפעוט במשך שנה וחצי.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מדעי הרוח: כמה שווים יצירתיות וביקורתיות?

בן 13 נפל למותו מקומה 6, הנסיבות נחקרות

 

באוגוסט השנה קבע בית המשפט העליון בהחלטה דרמטית כי הפעוט יוחזר לדודתו, קצינה ממוצא אתיופי, אף על פי שכבר החלו הליכי האימוץ. בכך הפך העליון אז שתי החלטות שהתקבלו בערכאות נמוכות יותר. לאחר לידתו של הפעוט נמצא כי אמו לא כשירה לגדלו ובשל כך החליטו בשירותי הרווחה להוציא אותו מחזקתה.

 

"לא הפסקתי להאמין לאורך כל הדרך שהוא ישוב, אני מאושרת מכך שהילד יחזור אלינו", אמרה לאחר ההחלטה ל-ynet דודתו של הילד. "הוא תינוק אתיופי והמשפחה המאמצת אינה כזאת, טובת הילד שיחזור למשפחתו".

 

בשבועות האחרונים הגישו היועץ המשפטי וינשטיין ומשפחת האומנה בקשה לדיון נוסף, שהתקבלה עתה על ידי נשיא העליון גרוניס. הנשיא גם הותיר על כנו את צו עיכוב הביצוע שמותיר את הפעוט אצל משפחת האומנה עד להחלטה סופית בעניינו.

 

עורכי הדין עמיקם הדר וחדווה שפירא המייצגים את המשפחה הביולוגית

של הילד אמרו ל-ynet: "מדובר בשאלה אנושית קורעת לב ולא בשאלה משפטית חדשה הדורשת הכרעה בהרכב מורחב, אנו סמוכים ובטוחים כי מקומו של הקטין הוא בקרב משפחתו ואנו משוכנעים שכך יפסוק בית המשפט הנכבד".

 

סגנית יו"ר הכנסת ח"כ פנינה תמנו-שטה, המלווה בחודשים האחרונים את מאבק המשפחה הביולוגית, אמרה ל-ynet כי "ההחלטה לגשת לדיון נוסף היא אבסורדית ומציגה את חוסר האמון של מדינת ישראל ושירותי הרווחה ביכולתן של משפחות אתיופיות לגדל את צאצאיהן ובזכותן הבסיסית לכך. מדובר בפרשה שתשליך באופן ישיר על אמון הקהילה ברשויות כאשר אלה זקוקות להגנה על זכויותיהן ואף לשיקום האמון שנפגע לא אחת באופן מחפיר בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עוד דיון. דודתו של הפעוט
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
עו"ד עמיקם הדר
צילום: שאול גולן
עו"ד חדווה שפירא
מומלצים