שתף קטע נבחר

התביעה דורשת: יותר משנת מאסר לרב אלון

הרב הורשע בשני מקרים של מעשה מגונה בכוח בקטין. בטיעונים לעונש ביקשה הפרקליטות להטיל עליו יותר משנת מאסר בפועל. הסנגור ביקש עבודות שירות: "האירועים מינוריים, יש לנהוג בו לפנים משורת הדין". גזר הדין נקבע ל-18 בדצמבר

האם הרב מוטי אלון יישלח לכלא? התובע במשפטו של הרב, שהורשע בשני מקרים של מעשה מגונה בכוח בקטין, דרש היום (ה') מבית המשפט להטיל עליו יותר משנת מאסר בפועל. הבקשה התבצעה בבית משפט השלום בירושלים במסגרת הטיעונים לעונש מול סגנית הנשיאה, חגית מאק קלמנוביץ'. במקביל דרש התובע, עו"ד שגיא אופיר מפרקליטות מחוז ירושלים, להטיל על הרב אלון פיצוי כספי לנפגע. מועד גזר הדין נקבע ל-18 בדצמבר.

  

עוד דיווחי חדשות ב-ynet:

לילה עם כוכב: תקועים עם שימי באריתריאה

אין מחקר ואין שכר: פרס נובל בבריחת מוחות 

 

הפרקליטות טוענת שמתחם הענישה סביב המקרה הראשון הוא בין 6 ל-12 חודשי מאסר, והמתחם סביב העבירה השנייה נע בין 8 ל-18 חודשים. בפועל דורשת הפרקליטות עונש שמוגדר כ"אמצע ומטה" ומשמעותו בשילוב שתי התקופות עד שנת מאסר.

 

הרב אלון סירב לדבר אחרי הדיון ורק בירך את הסובבים בשורות טובות. אחותו טלי סיפרה על תחושותיה: "אני רוצה שזה יהיה כבר מאחורינו ואני מאוד רוצה שכל החומר יהיה פתוח בפני הציבור. כל הפרוטוקולים, כל הכרעת הדין וכל מה שיכול לתת את התמונה המלאה. הרב מאמין בדרכו, הוא עושה עבודות שירות לציבור כל חייו. הוא מבקש לאורך כל הדרך סליחה ומתנצל בפני התלמיד שחש שנפגע".

הרב מוטי אלון, היום בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרב מוטי אלון, היום בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

התובע שגיא אופיר אמר: "כשבית המשפט דן בעונש ראוי ששיקול ההרתעה יבוא בחשבון. אנו נבקש מבית המשפט לתת ביטוי ומשקל רב לעובדה שבסופו של דבר, המעשים בוצעו תוך ניצול לרעה של כוחו ומעמדו של הנאשם כדמות משפיעה, כריזמטית וככתובת לפניות וקבלת סיוע".

 

סנגורו של הרב, עו"ד אשר אוחיון ביקש לגזור עליו עבודות שירות ולא מאסר בפועל: "מדובר באירועים יחסית מינוריים. לגבי הנזק שנגרם לנאשם ומשפחתו אני יכול לסכם ולומר שמלאה כוס הענישה עד תומה והיא אפילו גולשת מעבר. בית המשפט צריך לנהוג בו לפנים משורת הדין משום כל המעשים שהוא עשה".

 

לפי כתב האישום, אחרי שבוצעה כל אחת מהעבירות בירך הרב אלון את הקורבן בברכת הכהנים. עו"ד אוחיון טען הדבר "יכול ליצור תחושה שאולי לא הייתה פה כוונה רעה". אוחיון גם הביא כהשוואה את מקרה איציק מרדכי, שם טען כי המעשים היו חמורים יותר והנסיבות המקלות היו קטנות בהרבה, ובכל זאת הסתפקו בעונש מאסר על תנאי בלבד.

 

הרב דוד גרוסמן, חתן פרס ישראל ורבה של מגדל העמק, הגיע להעיד לטובת הרב אלון: "במשך השנים הייתי זקוק הרבה פעמים לעזרה בנושא חינוך, שלום בית, משפחות במצוקה, משפחות בבתי חולים. לא הייתה פעם אחת שפניתי לרב אלון והוא לא התגייס. תמיד בלב ובנפש, בכל מצב שהוא, תמיד נסע ועזר. קשה לי שהוא יושב פה".

 

ליטף ונישק. ההרשעה של הרב אלון

באוגוסט הורשע אלון בביצוע מעשה בכוח בקטין, ולאחר ההרשעה התבקש המרכז להערכת מסוכנות להכין חוות דעת בעניינו של הרב לקראת גזר הדין. הרב אלון הואשם בתחילה בביצוע עבירות מין בשני קטינים, אולם בפברואר השנה נמחק אחד האישומים לאחר שאחד המתלוננים הודיע כי הוא מסרב למסור עדות בבית המשפט. בכתב האישום נטען כי הרב חיבק קטין בעת שהיה בן 17 "והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים וכן נשק על פניו זמן ממושך". כמו כן נטען כי "את כל המעשים המתוארים לעיל ביצע הנאשם ב-א' לשם גירויו המיני".

 

הרב אלון הכחיש לאורך כל הדרך את המעשים שיוחסו לו ושנחשפו על ידי "פורום תקנה" - הפורום למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי. הוא טען שאינו זוכר חלק מהמפגשים, אך ציין כי אם אכן התקיימו,

לא היו למעשיו אופי מיני. בטרם פתיחת המשפט הוא דחה הצעה להסדר טיעון שבמסגרתה יודה בעבירות, אך לא ייכנס למאסר. בעת דחיית ההצעה טען הרב כי על אף העסקה הקורצת, הוא אינו יכול להודות במעשים שלא ביצע.

 

הפורום קבע עוד לפני הכרעת הדין כי בלי קשר לתוצאות המשפט, על הרב אלון להימנע מכל פעילות רבנית ציבורית ומייעוץ אישי ביחידות לפונים אליו ולא לשאת כל תפקיד חינוכי וניהולי. בהודעת הפורום צוין כי להכרעת הדין לא תהיה השפעה על עמדת חבריו בעניינו של הרב ולכן גם זיכוי לא ישנה את אזהרת הציבור מפניו.

 

"התלונות שהובאו בפני 'פורום תקנה', אינן אלה המופיעות בכתב האישום הנוכחי", הסבירו, "התלונות שנשמעו בפני חברי 'פורום תקנה' לא היו עבירות פליליות בעת ביצוען, או שחלה לגביהן התיישנות. התלונה שבגינה הוגש כתב האישום הייתה בגדר עבירה פלילית בעת ביצועה, ולכן הופנתה למערכת המשפטית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב מוטי אלון, הבוקר בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים