שתף קטע נבחר

אישום: הרב אלון תקף מינית ונשא "ברכת כהנים"

כתב האישום נגד הרב אלון בגין מעשים מגונים בשני קטינים, חושף את המיוחס לו. כך הכריח נער במצוקה לשבת על ברכיו, ליטף את כל גופו, נשק ארוכות על פניו והתחכך בו "לשם גירוי מיני". לנער אחר שתקף אמר: "אתה לא צריך חברים בישיבה, אהיה חברך היחיד"

הוא היה הדמות הרוחנית העליונה עבור המוני בני נוער, והאיש שאליו אמורים לפנות בשעת מצוקה. אבל עבור שני תלמידים לפחות, הביקור בחדרו של הרב מוטי אלון הפך לחוויה שרוצים לשכוח. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ד') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד הרב מוטי אלון, בגין עבירות של מעשה מגונה בכח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי חינוך. בכתב האישום מתוארים המעשים המיניים הבוטים שביצע לכאורה בשניים.

 

לקריאת כתב האישום המלא נגד הרב אלון לחצו כאן

 

כתב האישום מייחס לרב אלון שני אישומים בגין עבירות מין שבוצעו בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות, בשנים 2003 ו-2005. באישום הראשון מואשם הרב אלון בביצוע מעשה מגונה בכוח במתלונן, בשתי הזדמנויות נפרדות, ובאישום השני בביצוע מעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות בשלוש הזדמנויות שונות.

 

הרב מוטי אלון. התפנה לשיחת טלפון, והושיב שוב על הברכיים (צילום: גילי אליהו) (צילום: גילי אליהו)
הרב מוטי אלון. התפנה לשיחת טלפון, והושיב שוב על הברכיים(צילום: גילי אליהו)

 

שלשום נודע כי הרב אלון סירב להסדר טיעון שהציעה לו פרקליטות מחוז ירושלים. לרב אלון הוצע במסגרת העסקת להודות במיוחס לו, ובתמורה לא להישלח לכלא כעונש על מעשיו. בסביבתו של אלון הסבירו את סירובו בכך שמדובר אמנם בעסקה מקלה, אך אלון מסרב להודות במעשים שלדבריו לא ביצע. 

 

עוד בחדשות:

 

בכתב האישום שהוגש נגדו היום נכתב כי בתקופה הרלוונטית אלון, שכיהן כראש ישיבת "הכותל" שבעיר העתיקה בירושלים וכמנהל עמותת "מבראשית" לקידום פעולות חינוך בקרב ילדים בבתי ספר, היה מנהיג רבני מוערך ובעל השפעה רבה. צוין כי הוא היה משענת עבור רבים.

 

הושיב בכוח על הברכיים, ליטף ונישק

לפי הכתוב, ב-17 ביולי 2005 פנה אליו הנער א', אז בן 17, בשל מצוקה אישית ומשפחתית שבה היה נתון. הרב אלון אסף אותו אל חדרו תוך שהוא מניח יד סביב צווארו, והתיישב על כיסא לצד שולחן העבודה כשהוא מבקש מ-א' לשבת מולו. א' סיפר לו על בעיותיו, ובמהלך השיחה התקרב אליו לאט הרב אלון עם כסאו עד שהניח את רגלו בין רגליו באופן שהסב ל-א' אי-נוחות. בכתב האישום נכתב כי א' המשיך לדבר אך נמנע מלהרחיב בשל האי-נוחות, וכעבור זמן מה אחז בידו של א' וניסה למשוך אותו אליו כדי להושיבו על ברכיו.

 

הוא ליטף את א' בפניו ובמקומות שונים בגופו, מעל לבגדיו. א' התנגד לנסיונות הרב אלון להרימו, אך זה אחז בו בעצמה והצליח להושיבו על ברכיו והמשיך ללטפו. אלון העיר לו כי הוא "מתוח". לפי כתב האישום, בעוד ש-א' ישוב על ברכיו של אלון, כשהוא מכווץ כדי להימנע ממגעו, אמר לו אלון שהוא "דפוק" וכי הבעיה שלו נובעת מהלב ושבכך צריך לטפל. "הנאשם חיבק את א' והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים, בין השאר בראשו, בבטנו ובירכיו מעל לבגדיו, ואף קירב את ראשו של א' לכיוון ראשו ונשק על פניו זמן ממושך", נכתב.

 

הרב אלון. "הצמיד את פניו של א' לפניו שלו ולזקנו" (צילום:נועם מושקוביץ) (צילום:נועם מושקוביץ)
הרב אלון. "הצמיד את פניו של א' לפניו שלו ולזקנו"(צילום:נועם מושקוביץ)

 

עוד נכתב כי א' ניסה להתנגד למעשים, והתאמץ להימנע ממגע עמו. בשלב מסוים צלצל מכשיר הטלפון הנייד של אלון, והוא שחרר את אחיזתו ב-א', ששב לכסאו. כשסיים את שיחת הטלפון התנצל אלון בפניו על שנאלץ להפסיק את שיחתם, שב ומשך את א', והושיבו שוב על ברכיו תוך שהוא ממשיך לדבר איתו. הוא חזר ונגע בו באזורים שונים מעל הבגדים, והצמיד את פניו של א' לפניו שלו ולזקנו "באופן שהקשה על א' לנשום".

 

לפי הכתוב בכתב האישום, "את כל המעשים המתוארים לעיל ביצע הנאשם ב-א' לשם גירויו המיני". אחרי זמן קצר, כך נכתב, ולנוכח העובדה שמחוץ לחדר המתינו אחרים, הרפה אלון מ-א', הושיב אותו על כיסא, השמיע בפניו את נוסח "ברכת כוהנים", ועזב את החדר.

 

חיכך את איבר מינו ורטן: "אתה מתוח"

באירוע שני, חודשיים לאחר מכן, הגיע א' עם חבר לשיעור בישיבת "הכותל", מבלי שידע שאלון משמש כראש הישיבה. הוא זיהה את אלון רק בעזרת חברו. מעט אחרי תום השיעור, כש-א' המתין לחברו מחוץ לבית המדרש, יצאו החבר ואלון מבית המדרש יחד, כשאלון חובק את צווארו של החבר. החבר הזמין את א' להצטרף אליהם. א' היסס, אך התקרב. בעקבות זאת הסיר אלון את ידיו מהחבר, והתעניין בשלומו של א' ובהיכרותו עם החבר. אלון נפרד מהחבר והוליך את א' לחדר סמוך לבית המדרש, סגר את הדלת והושיב את א' על ספה, כשהוא מתיישב לצדו.

 

לפי כתב האישום, הרב מוטי אלון, במהרה ומבלי לנהל עם א' שיחה של ממש, משך את א' והושיב אותו על ברכיו תוך שהוא נוגע בגופו מעל בגדיו באופן בוטה ומפעיל כוח כדי לאחוז בו ולהתגבר על חוסר שיתוף הפעולה שלו. תוך כדי המעשים האלה הוא חיכך את איבר מינו בגופו של א' מעל בגדיו, תוך שהוא אוחז ב-א' במותניו. כיוון ש-א' לא שיתף פעולה, אלון רטן בפניו על שהוא מתוח. הוא המשיך להתחכך ב-א' ולגעת בגופו מעל הבגדים. בשלב מסוים כבר האור בחדר, מסיבה לא ידועה. בסופו של דבר הרפה ממנו אלון, נשא שוב "ברכת כוהנים", ועזב.

 

הרב אלון בחתונת בנו. הושיב על הספה וחיבק חזק (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרב אלון בחתונת בנו. הושיב על הספה וחיבק חזק(צילום: גיל יוחנן)

 

באישום השני מיוחסים לרב אלון מעשים שביצע לכאורה בינואר 2003 בנער ב', שהיה אז גם כן כבן 17. הוא הגיע לישיבת "הכותל" כתלמיד מהמניין, כשאלון עמד בראש הישיבה, ובכתב האישום נכתב כי הוא ראה ברב אלון מושא להערצה. לפי הפרקליטות, ב-23 בינואר של אותה השנה נהרג בתאונה אדם של-ב' היה קשר אישי איתו, ושהיה מוכר גם לרב אלון. באותו ערב קיבל ב' פתק שבו התבקש להגיע לרב בתום התפילה, כשבין לבין נודע ל-ב' על מותו של אותו אדם. בתום התפילה מיהר אלון אל ב', והוביל אותו לחדרו האישי בישיבה.

 

לפי כתב האישום, בתוך החדר חיבק אלון את ב' ממושכות וליטף אותו, במה שנראה לנער ביטוי להשתתפות הרב אלון בצערו. אחר-כך הפנה אלון את ב' אל הספה שהייתה מוצבת בחדר, הושיב אותו עליה, והתיישב לצדו. הוא הוריד את משקפיו של ב', הטה את ראשו והניח אותו על כתפו כך ש-ב' מצא עצמו במצב של "חצי-שכיבה". אלון חיבק את ב' ולפרקים לחץ את גופו בחוזקה והצמידו לגופו. מדי פעם נשק ל-ב' באזור צווארו ועורפו, כשהוא מדרבן את הנער לפרוק את כאבו ולבכות. הוא אף ביקש מ-ב' לחבקו בחזרה.

 

"אתה לא צריך חברים, אני אהיה חברך היחיד"

אחרי כמה זמן, נכתב באישום, ב' השתחרר מאחיזתו של הרב אלון וביקש לצאת מהחדר כדי להתמודד עם הכאב לבד. הוא ירד לכותל המערבי בלוויית רב אחר, ושם ביכה את מות המנוח. אחר כך קיבל הודעה מתלמיד אחר שהרב אלון מציע לו לישון בביתו, ואחרי שהתלבט החליט להיענות להצעה. כשהגיע לבית הרב, בהיותם בסלון, שב אלון וחיבק את ב' ממושכות, הושיב אותו על הספה והמשיך לחבקו ולנשקו. הוא אף הורה ל-ב' לנשקו, וזה עשה כמצוותו ונישק את הרב אלון בפניו. בכתב האישום צוין כי אחרי כרבע שעה חדל אלון ממעשיו, ופרש לישון בחדרו בעוד ש-ב' נותר ללון בסלון.

 

באירוע אחר, כך נכתב, שבועות אחדים אחר-כך, תאם ב' פגישה עם אלון בחדרו של הרב בישיבה. אלון קיבל את פניו באומרו כי התגעגע אליו, וחיבק אותו בעמידה חיבוק ממושך שארך כמה דקות. לאחר מכן הושיב את הנער על הספה בחדרו, וחיבק אותו. ב' סיפר לו כי הוא מתקשה להסתגל לישיבה מבחינה חברתית, ואלון, תוך שהוא מחבק אותו, השיב לו כי אין לו צורך בחברים מהישיבה, וכי הוא עצמו - הרב אלון - יהיה חברו היחיד.

 

הוא המשיך לנשק אותו בעורפו, בצווארו, באוזנו ובלחיו, ואף תמך בראשו של ב' כדי שזה יישק על לחיו שלו. ב' מילא את בקשתו ונישק אותו כמה פעמים על פניו. זמן קצר אחר כך, נכתב, משלא קיבל מענה למצוקתו החברתית ולנוכח התנהלותו של אלון, עזב הנער את הישיבה ועבר למסגרת חינוכית אחרת. גם במקרה זה מציינת הפרקליטות כי הרב אלון ביצע את המעשים "לשם גירויו המיני".

  

בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות לרב אלון כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע על עבירות מין שביצע לכאורה בשני

הנערים בכמה הזדמנויות בשנים 2003 ו-2005. החלטת הפרקליטות התקבלה באישור היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ועל דעת פרקליט המדינה, משה לדור.

 

בשימוע שנערך במאי השנה הכחיש פרקליטו של אלון, עורך הדין יאיר גולן, את המיוחס למרשו. הוא טען כי למעשים לא היה אופי פלילי, וכי כל שהיה מאחוריהם הוא אהבה תמימה לנערים, ללא כוונה מעבר לכך. השבוע נודע כאמור כי סירב להסדר טיעון, וכעת הוא יצטרך לתת את הדין בבית המשפט.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלון. סירב להסדר טיעון
צילום: מתי אלמליח
מומלצים