שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז, מאור בוכניק, shutterstock

בנט מגן על טבע: עוברים עליהום פופוליסטי

בזמן שיו"ר ההסתדרות נועד עם מנכ"ל טבע בניסיון לצמצם את מספר המפוטרים, פרסם שר הכלכלה סרטון שבו תקף את התגובות לתוכנית ההתייעלות: "יש תחרות מי נכנס יותר בחברות. יש להפסיק את ההתלהמות"

שר הכלכלה נפתלי בנט מתייצב להגנת ענקית התרופות טבע, על רקע כוונתה לפטר בין 700 ל-800 עובדים בישראל. "בימים האחרונים יש תחרות מי נכנס יותר בחברות הענק שנמצאות בישראל על הטבות המס שהן קיבלו ומי נכנס במנכ"לים", אמר בנט בסרטון שהעלה בצהריים (יום ג') ליוטיוב.

 

  

לדברי שר הכלכלה, "העליהום הזה יגרום לנו נזק עצום. אני יודע שזה לא פופולרי, אבל אני רוצה להגן עליהם ולהסביר למה טוב למדינת ישראל לתת הקלות מס משמעותיות לחברות ענק זרות שבאות לארץ".

 

פיטורים בטבע - כתבות נוספות

 

 (צילום: ירון ברנר, אבישג שאר-ישוב, עמית שעל, EPA, הרצל יוסף, אבי רוקח, גדי קבלו, אלעד גרשגורן) (צילום: ירון ברנר, אבישג שאר-ישוב, עמית שעל, EPA, הרצל יוסף, אבי רוקח, גדי קבלו, אלעד גרשגורן)
(צילום: ירון ברנר, אבישג שאר-ישוב, עמית שעל, EPA, הרצל יוסף, אבי רוקח, גדי קבלו, אלעד גרשגורן)
 

בנט חושש כי האווירה הציבורית תגרום לכלכלה הישראלית נזק עצום. "הם לא ציונים", אמר שר הכלכלה. "לא מעניין אותם ציונות. מעניין אותם איפה כדאי להם".

 

לדברי בנט, "אנחנו צריכים להפסיק את ההתלהמות. אני מבין את האירוע האחרון ונורא קל לי להצטרף למקהלה של להיכנס בטבע. דיברתי בשבוע שעבר עם ג'רמי לוין כדי לראות איך אפשר לצמצם את היקף הפיטורים ויש פעולות בעניין הזה".

 

"אנחנו צריכים חברות ענק", המשיך בנט. "הן מייצרות לנו מקומות עבודה וחדשנות. אם נתנפל עליהן ואם תהיה פה אווירת אנטי-עסקים גדולים, אז מדינת ישראל תפסיק". הוא רמז לדבריה של יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אתמול ואמר: "בפופוליזם נגרום נזק מאוד גדול ואולי נרוויח כמה מנדטים.

 

"אם נציע להם (לחברות הענק) אפס אחוז מס והם יבואו – נקבל את כל החבילה הענקית הזאת. אם נבוא ונגיד 'מה פתאום, אנחנו שלי יחימוביץ', לא נותנים לאף אחד הטבות כאלה' – אין בעיה, הם לא יבואו, כל זה לא יהיה".

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' התייחסה אתמול בנאומה בכנסת לתוכנית הפיטורים בטבע והגדירה אותם כפיגוע המוני. "את כובד הראש שהפגנת כלפי האיום האיראני אני מבקשת שתגלה כאן, במקום שיש לך השפעה מיידית וישירה, ותודיע למנכ"ל טבע שהוא לא מפטר אף עובד. אל תנהל איתו משא ומתן", ביקשה מנתניהו. "אל תיתנו לפיטורים הקניבליים האלה להתרחש, זה לא הטבע שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר בנט בצילום מתוך הסרטון
מומלצים