שתף קטע נבחר

עוזרת בית חשודה בגניבת חפצי חייל שנרצח

במשטרה סבורים כי תושבת אור יהודה גנבה ומכרה צמיד זהב ומחשב שעליו תמונות של החייל מבית משפחה שבו עבדה. היא מואשמת שגנבה גם מבתים אחרים

ארבעה אישומים תלויים ועומדים נגד אילנה מלמד-ביטון (58) מאור יהודה, וכעת נוסף עליהם עוד אחד: היא נעצרה השבוע על ידי משטרת מחוז ירושלים בחשד שגנבה חפצים אישיים ומזכרות מבית משפחתו של חייל צה"ל, שנחטף ונרצח לפני כמעט שני עשורים, בעת שעבדה במקום כמנקה. לאחר שמעצרה הוארך היא הובאה היום (ה') בשנית לבית המשפט השלום בירושלים, ששחרר אותה ל-45 ימי מעצר בית בערבות.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

'בן 7 ביקש עזרה בחציית כביש והותקף מינית'

שולה זקן חזרה להעיד: "נמאס לי שהכול עליי"

 

"לא עשיתי כלום, הם משקרים", אמרה בצאתה מבית המשפט. במקביל אמורה הייתה להתייצב מלמד-ביטון בבית משפט השלום בתל אביב, שם הוגש נגדה כתב אישום בגין חמישה מקרי גניבה נוספים ברחבי הארץ. 

 

מלמד-ביטון הגיעה לבית המשפחה לאחר שנענתה למודעת דרושים לפני כמה שבועות. חוקרי תחנת מטה יהודה טוענים כי היא הציעה את עצמה למשרת עוזרת בית, וכבר ביום עבודתה הראשון בבית המשפחה גנבה חפצים ותכשיטים ונעלמה. בין החפצים שנעלמו מהבית היה צמיד זהב של בן המשפחה, חייל צה"ל שנחטף ונרצח בשנות ה-90 על ידי חוליית חמאס בירושלים. פרט לאותה מזכרת מבר המצווה שלו, נגנב מהבית גם מחשב נייד ועליו תמונותיו. פריטים אלה עדיין לא נמצאו וספק אם המשפחה תקבל אותם חזרה, כיוון שבמשטרה חושדים כי העוזרת מכרה אותם. כמו כן היא חשודה בגניבת חפצים יקרי ערך השייכים לשאר בני הבית.  

 

המנקה, שלה עבר פלילי עשיר הכולל התחזות וגניבה, אף תועדה במצלמות האבטחה בבית. המשפחה הציגה לחוקרי המשטרה סרטון שבו צולמה גונבת חלק מהפריטים המדוברים.

 

כיוון שהיא הרבתה להחליף זהויות, למשטרה נדרש זמן לאתר אותה. החוקרים, בראשותו של רפ"ק יורם סגל, אמרו כי היא קשרה את עצמה לאירוע, אך לא הודתה בגניבה. בחיפוש בביתה נמצאו חלק מהחפצים שגנבה, אך לא הפריטים הסנטימטליים שהותיר אחריו האח שנרצח.

 

אייפד, מזומן ויהלומים: "שיטה שפיתחה הגברת"

מלמד-ביטון הואשמה בבית משפט השלום בתל אביב בארבעה מקרי גניבה. באוגוסט אשתקד היא הגיעה לעבוד בניקיון בית ברחוב בנימין בהרצליה בעקבות מודעה אינטרנטית. היא הציגה את עצמה בשם נטע, וכאשר הושארה במשך שעה לבדה, גנבה כסף מזומן, תכשיטים וטבעת נישואים בשווי כולל של 10,000 שקל, טרקה מאחוריה את הדלת ונעלמה מהמקום.

 

קודם לכן עשתה את אותו התרגיל כאשר הגיעה לעבוד כמנקה ברחוב הנוף בסביון: כאשר ניקתה את חדר השינה היא גם "ניקתה" מבעלת הבית שרשראות זהב וטבעות יהלומים. לאחר שביצעה את זממה טענה בפני בעלת הבית כי "העבודה לא מתאימה לי, הבית גדול מדי", והסתלקה משם.

 

במקרה אחר הגיעה לנקות בית בהר אדר, סמוך לירושלים, גם אז בעקבות מודעה אינטרנטית. היא גנבה מהדירה מכשיר אייפד ושתי טבעות זהב של בת המשפחה. כשגילה אבי המשפחה שהפריטים נעלמו הוא יצר עמה קשר, אך זו אמרה לו כי לא נגעה בדבר. אולם יום למחרת נמצא האייפד שנגנב מוסתר בביתה.

 

במקרה נוסף בשנת 2011 היא הגיעה בעקבות מודעה לבית ביהוד, ושם עבדה במשך חודש וגנבה עשר טבעות בשווי של 40,000 שקלים.

 

במהלך הארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים אמר נציג המשטרה, סמ"ר יוסף אמסלם: "המשיבה בעלת עבר עשיר בתחום. כתב אישום כולל חמישה תיקים נגדה בחמש תחנות משטרה שונות. מדובר בשיטה שפיתחה הגברת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם (דבול) דביר
החשודה בבית המשפט
צילום: נועם (דבול) דביר
מומלצים