שתף קטע נבחר

צילום: זאב טרכטמן

'צוואתו של הרב עובדיה יוסף - להצביע לליאון'

בשיעור השבועי אמר הרב דוד יוסף כי אביו הצטער שלא הספיק לתת מכתב תמיכה למשה ליאון, המתמודד לראשות העיר ירושלים

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל וחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, אמר הערב (מוצאי שבת) כי "צוואתו הרוחנית של אבי היא להצביע משה ליאון" בבחירות לראשות העיר ירושלים ביום שלישי. "הוא היה בן בית אצל אבא, הוא שייך אלינו. שמעתי מאבא כמה פעמים שהצטער על זה שלא הביאו את משה ליאון אליו בשביל לתת לו מכתב תמיכה".

 

עוד בחדשות:

מ-4 ייצא 1: מי יהיה נגיד בנק ישראל?

20 אנשי קבע שוחררו מצה"ל בשל הבחירות

 

בשיעור השבועי, בבית הכנסת של אביו בירושלים, התייחס הרב דוד יוסף לבחירות שהתקיימו ביום שלישי הקרוב והוא הזכיר כי מועצת החכמים של ש"ס קראה להצביע לליאון.

 

הרב שלום כהן, החבר הבכיר במועצת החכמים, הסביר בשיעור למה לתמוך בליאון: "משה ליאון היה אצלי הערב וראיתי שהוא אדם טוב. הוא זכה שמרן סמך עליו את ידיו. הוא בן עדתנו וכולנו חייבים להצביע עבורו. זה מה שילווה אותנו לשמיים. כל הדתיים והחרדים חייבים להתאחד. זה שעת חירום ואסור שיהיו שום פילוגים. אני קורא לכל מנהיגי הקהילות להתחבר ביחד ולפעול למען ליאון. גם הדתיים לאומיים. לנו הספרדים אף אחד לא דואג חוץ מהקב"ה ולכן צריך לעשות הכל למען ש"ס".

 

בשבוע שעבר קיבל ליאון חיזוק נוסף כשמנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, ובראשם הרב אהרון לייב שטיינמן, הודיעו על תמיכתם במועמדותו לראשות העיר ירושלים. במקביל, לקראת הישורת האחרונה גובר הלחץ על מנהיגי הזרם החסידי וחלק מהליטאים, הפלג המכונה "ירושלמי", שטרם הכריזו על תמיכה בליאון, להצטרף לרוב החרדים כדי להבטיח תמיכה מלאה של המגזר במועמד חובש הכיפה - מה שעשוי להכריע את תוצאות הבחירות בבירה.

 

במהלך השבוע קיים ליאון חוג בית יחד עם שר הפנים גדעון סער שאמר כי "בסופו של

 דבר ירושלים, עם הבעיות המורכבות שלה בכל התחומים, צריכה אדם שיודע לרתום את המערכות, את הרשויות, את המשרדים, לטובת ירושלים. אדם כזה הוא רק אחד המכיר היטב את מוסדות השלטון - וזה משה ליאון".

 

ליאון מצדו אמר: "הגעתי לירושלים כדי לשנות את איכות חיי התושבים, אני יודע כיצד עיר אמורה להיראות וכיצד עירייה אמורה להתנהל. התושבים משלמים הרבה ומקבלים מעט. אצלי העירייה תשרת את התושבים ולא להפך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
משה ליאון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים