שתף קטע נבחר

"הוריה" של מריה: אמה מסרה לנו אותה

הגבר והאישה הצוענים החשודים שחטפו את הילדה מריה הופיעו בפני בית משפט ביוון. הם טענו כי אמה הביולוגית מסרה להם אותה זמן קצר לאחר הלידה משום שלא יכלה לטפל בה בעצמה. המשטרה פרסמה תמונותיהם

הזוג הצועני מיישוב בני הרומה החשוד בחטיפת הילדה מריה הופיע היום (יום ב') מול בית המשפט וטען כי אמה הביולוגית של הילדה מסרה להם אותה כשהייתה תינוקת, כי לא יכלה לטפל בה בעצמה. המשטרה פרסמה את תמונותיהם של השניים.

 

חטפו להם את התמימות: הילדים הנעדרים

 

עוד חדשות בעולם:

מחאה צ'כית: אצבע משולשת בנהר

בכיר איראני: סגירת פורדו לא על הפרק

 

גילויה של הילדה, שתחילה דווח כי היא בת 4 וכעת התברר כי גילה הוא 5, הסעיר בימים האחרונים את יוון. יותר מ-8,000 פניות התקבלו בימים האחרונים בארגון הצדקה היווני המשגיח על הילדה שנמצאה ביישוב צועני ליד פרסאלה במרכז יוון. כך דווח אתמול ברשת הבריטית BBC. בדיקות DNA גילו שהילדה, העונה לשם מריה, אינה בעלת קשר גנטי למי שהציגו עצמם כהוריה.

השניים החשודים בחטיפת הילדה מריה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
השניים החשודים בחטיפת הילדה מריה(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

המקרה העלה את החשש כי מדובר ברשת שמפעילה סחר בילדים, דבר שהחמיר את הקרע הקדום בין היוונים לקהילת הצוענים, הרומה. נגד השניים, אישה בת 40 וגבר בן 39, עומדות עבירות חטיפה וזיוף מסמכים. בבית המשפט הם טענו כי לא חטפו את הילדה, אלא טיפלו בה לאחר שאמה נתנה להם אותה זמן קצר לאחר הלידה.

 

"מדובר באימוץ שלא היה ממש חוקי, אך האם הביולוגית הסכימה לו", אמר אחד מעורכי הדין של הגבר החשוד. הוא הוסיף כי זה מה שמסר הזוג בעדותו מול השופט. הדיון בעניינם התנהל בדלתיים סגורות. בית המשפט יחליט בהמשך אם להשאירם במעצר עד תום ההליכים או לשחררם.

 

נשיא קהילת בני הרומה, באביס דימטריו, ציין אתמול כי יחס הזוג לילדה היה טוב

 יותר מאשר יחסם לילדיהם הביולוגים והוסיף שמריה אהבה אותם. תושבי הרומה הקפידו לציין שוב ושוב כי קהילתם לא מעורבת בחטיפות ילדים או בסחר בהם. "אנחנו יודעים שקיימים מקרים כאלה, אך בהם מעורבים בולגרים, לא יוונים כמונו. לא היו מקרי סחר בילדים כאן", התעקש דימיטריו.

 

הזוג החשוד בחטיפת הילדה השתמש בכמה זהויות כדי לרשום 14 ילדים בשלוש ערים שונות. מתוך ה-14, רק ארבעה מהילדים זוהו, אמר ואסיליס הלטסיס, מפקד המחוז. בדיקה של תאריכי הלידה של הילדה העלתה כי במקרה אחד, האישה ילדה תינוק כל ארבעה חודשים. בסך הכול קיבל הזוג בכל חודש קצבאות על סך 2,500 אירו מהמדינה.

 

"אנחנו מתמודדים עם מקרה לא רגיל. בדרך כלל הורים מדווחים על היעלמותו של ילד ואנחנו מתחילים בחיפושים אחריו. במקרה זה, מצאנו את הילדה, ועכשיו אנחנו מחפשים את הוריה", סיפר מפקד המשטרה. "עד כה קיבלנו פניות מצרפת, פולין ואפילו ארצות הברית. אנו בודקים כל מקרה לגופו, כדי לראות אם יש התאמה בין הגילאים. בהמשך נערוך בדיקות DNA".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
החשודים בחטיפת הילדה
צילום: EPA
מומלצים