שתף קטע נבחר

השעון האנושי שהפך לראש עיר

יאיר רביבו, עו"ד יליד לוד, הוא ראש העיר הנבחר הראשון אחרי 7 שנים של ועדה קרואה: "צריך לשמש גאווה לתושבים". לפני 14 שנה הוא התפרסם כסטודנט שהתגורר על שלט חוצות וספר את השעות עד למילניום. יריבו יורם מרציאנו: קשירת שמי לירי במועמד גמרה לי את הבחירות

"לוד היא עיר מאתגרת עם המון בעיות, אבל בשנתיים האחרונות הבאנו אותה למקום חיובי וצריך להמשיך קדימה", כך אמר הבוקר (ד') עו"ד יאיר רביבו בראיון לאולפן ynet, אחרי שנודע שנבחר לראשות העיר. רביבו, ששימש עד כה מנכ"ל העירייה, קיבל 63.7% מהקולות, וגבר על הח"כ לשעבר יורם מרציאנו, שקיבל רק 36.3%. לפיכך, לאחר שבע שנים שבה נוהלה לוד על ידי ועדה קרואה, יעמוד נבחר ציבור בראשות העיר.

 

הבחירות המקומיות - כתבות נוספות ב-ynet:

 

"ראש עיר צריך לשמש גאווה לתושבים", הוסיף רביבו (38), שנתמך על ידי הליכוד והבית היהודי. "הייתם צריכים לראות את אלפי התושבים שיצאו לרחובות בחצות אחרי שהתפרסמו התוצאות. זאת פוליטיקה נקייה, בלי התחייבויות לאף אחד. ככה אין משקולות ואבני רחיים על הצוואר. אני מחויב לחינוך".

 


 


 

יאיר רביבו חוגג ניצחון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
יאיר רביבו חוגג ניצחון(צילום: אבי מועלם)

יאיר רביבו על שלט המילניום בצומת גלילות (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
יאיר רביבו על שלט המילניום בצומת גלילות(צילום: צביקה טישלר)

פעילותו של רביבו כמנכ"ל עיריית לוד תועדה בסדרה "לוד – בין ייאוש לתקווה" של הבמאים אורי רוזנווקס ואייל בלחסן, שהציגו תמונה מקיפה של העיר תחת ניהולו של יו"ר הוועדה הקרואה בשנים האחרונות, מאיר ניצן. יחד עם רביבו הם תועדו מתמרנים בין בית העירייה, לעוני והפשע ברחובות, תחנת המשטרה, מערכת החינוך והמתחים בין ערבים ליהודים.

 

אבל למעשה רביבו התפרסם הרבה קודם. לקראת סוף המילניום, בעת שהיה סטודנט למשפטים בבר אילן, הפך לכמה שבועות ל"שעון אנושי": 24 ימים לפני סוף האלף, במסגרת יוזמה שיווקית של רשת מסחרית, הוא עבר להתגורר על שלט חוצות בצומת גלילות, ובכל שעה עדכן את הספירה לאחור עד 1 בינואר 2000.

 

באתר המגורים שלו הותקנו אוהל, שירותים ניידים, כמו כן הוצבה במקום מצלמת וידאו, שתיעדה אותו בכל שעות היממה והצילומים – במה שנחשב אז למהלך כמעט בדיוני - שודרו ישירות באינטרנט. תמורת המבצע הוא תוגמל במלגת לימודים לשלוש שנים.
 (צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון) (צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון)
(צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון)

כמנכ"ל עירייה ביטא רביבו את הפטריוטיות שלו כתושב לוד. במרס 2012, אחרי ששמע שהקומיקאי יעקב כהן הופיע בתוכנית "צחוק מעבודה" בטלוויזיה וסיפר בדיחה על הפשע בלוד, הורה רביבו לבטל את הופעתו המתוכננת בהיכל התרבות בעיר. "הגיע הזמן שלא נמחל יותר על כבודנו‭,"‬ אמר אז עו"ד רביבו. "פעם אחר פעם מרשים לעצמם סטנדאפיסטים לזלזל בתושבי לוד ואחרי זה עוד לבוא ולהתפרנס על חשבונם‭."‬

 

יש לפחות תושב אחד בעיר, האברך נסים לוי, שחייב רבות לרביבו. ביוני 2012 השליך לוי בטעות לאשפה שקית ובה המתנות והכסף שקיבל לבריתה של בתו. הוא יצר קשר עם רביבו, שבעצמו גייס את ראש מחלקת התברואה בעיר, הגיע לאתר הפסולת, ובמו ידיו סייע לחפש בין שמונה טון אשפה את השקית האבודה.

 

יורם מרציאנו, שהפסיד לרביבו, אמר ל-ynet כי הוא ייקח "פסק זמן מהחיים הפוליטיים. נחזור לעסקים הפרטיים, נרים את הראש, זה הכול". מרציאנו תלה את הפסדו בעיקר בהאשמות שספג לגבי ניסיון החיסול של עבד אל-כרים אזברגה, מספר 2 ברשימת א-נידא אל-ערבי א-לידאויה למועצת העיר לוד. "אחיו האשים אותי בכל כלי תקשורת והם התחילו להעביר את זה מהבוקר לעיתונאים וזה חלחל לציבור היהודי", אמר. "זה סיפור שגומר לך מערכת בחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
הסטודנט הצעיר יאיר רביבו כשעון אנושי לפני המילניום
צילום: צביקה טישלר
מומלצים