שתף קטע נבחר

החוק להטבות למשוחררים חוזר: "לא אפליה"

ההצעה שחוללה סערה מגיעה לוועדת שרים: על פי ההצעה של ח"כ יריב לוין, שטורפדה בעבר, יינתנו הטבות למי שישרת בצה"ל, בשירות לאומי או אזרחי

ועדת שרים תדון ביום ראשון בהצעת החוק למתן העדפה והטבות מיוחדות לחיילים משוחררים, שבעבר חוללה סערה. ההצעה של ח"כ יריב לוין (הליכוד-ביתנו) נתקעה אחרי ערר שהוגש על ידי שרת המשפטים, ציפי לבני, אולם כעת היא תעלה שוב על השולחן אחרי שנעשו בה התאמות, על אף שמהות החוק לא השתנתה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הצעת החוק קובעת כי יש לתת הטבות לחיילים משוחררים, בהן קבלה לעבודה בסקטור הפרטי, העדפה בשירותים ובכניסה למקומות בידור ומקומות ציבוריים לחיילים במדים, קבלה למעונות סטודנטים והעדפה במכרזים של המדינה להקצאת קרקעות למגורים למשרתים בשירות צבאי ואזרחי. "מטרת ההצעה היא להבטיח שמי שתורם למדינה יקבל את הזכויות המגיעות לו", נכתב בהצעת בה. "מדינת ישראל מצויה במאבק קיומי מתמיד אשר כל אזרחיה אמורים ליטול בו חלק ולסייע בהגנת המדינה וחיזוקה".

 

בהצעה טוען לוין כי החוק נחוץ משום שיש מי שנמנעים במכוון מליטול חלק "ומגלים חוסר נאמנות למדינה וחוסר מחויבות להגן על עצם קיומה". ח"כ לוין מסביר כי חקיקת ההעדפות תגרום לכך שלא ייחשבו כאפליה אסורה. "יינתן משקל הולם להיותו של אדם תורם למדינה", נכתב בהצעה. יש לציין, כי ההטבות יינתנו גם למתנדבי שירות לאומי ואזרחי.

 

ח"כ לוין, שזכה בעבר לביקורת נוקבת מהאופוזיציה על הצעתו, ערך בה מספר שינויים יחד עם היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, כדי שתעמוד במבחן המשפטי. אם תאושר ההצעה, היא תובא בקרוב לאישור בקריאה טרומית במליאת הכנסת. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
יקבלו הטבות במכרזים?
צילום: דובר צה"ל
צילום: גיל יוחנן
ח"כ לוין. התאמה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים