שתף קטע נבחר

"ישבתי להיניק בצד, בשקט, והיא פשוט דרשה ממני ללכת"

כשבנה בן השישה שבועות של חני שטרן בכה מרעב בזמן שטיילה בקניון סירקין בפתח תקווה היא התיישבה בפינה שקטה להיניק אותו. אך לדבריה מנכ"לית הקניון לא הייתה מרוצה מהעניין - ודרשה ממנה, בליווי מאבטח, לעזוב את המקום. "זו הייתה תחושת השפלה איומה", אומרת שטרן. "הכל נעשה מתוך דאגה לשלומה של הלקוחה", מסבירים בהנהלת הקניון

כל מה שחני שטרן ביקשה לעשות כשתינוקה בן השישה שבועות החל לבכות באמצע קניון סירקין בפתח תקווה היה להיניק אותו. אך התגובה בה נתקלה ממנכ"לית הקניון מיכל גרוסמן, שלדבריה דרשה ממנה בתקיפות להפסיק להיניק באופן מיידי, גרמה לה לצאת מהמקום מושפלת.

 

כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים

 

"ביקרתי בקניון עם שני הילדים, בתי בת השנתיים ובני, שנולד לפני שישה שבועות" תיארה שטרן ל-ynet את שעבר עליה. "כאשר התינוק התחיל לבכות החלטתי לשבת בפינה שקטה בצד להניק אותו. ידעתי שיש מסדרון קטן ליד השירותים שלא מסתובבים בו הרבה אנשים וכבר הנקתי שם בעבר. התיישבתי על הרצפה, והתחלתי להניק. בגלל שאני דתייה ושומרת על צניעות הנקתי עם שכמיית הנקה.

 

עוד על הנקה בערוץ הורים :

הסקר הגדול: חדרי הנקה בקניונים - איזה הכי שווה?

את בטוחה שיש לך מספיק חלב? 5 מלכודות הנקה

בדקנו: סינרי ההנקה הטובים ביותר לאמהות טריות

 

"זמן קצר אחרי שהתחלתי הגיעה למקום מנכ"לית הקניון מלווה בשומר ואמרה לי בתקיפות שזה לא המקום למה שאני עושה ושהיא מבקשת שאפסיק. היא אמרה לי שיש חדר הנקה למעלה ושאני מתבקשת לעבור לשם. ניסיתי להסביר לה שאני מכירה את החדר ושהוא קטן מאוד ומחניק. הסברתי לה גם שהילד היה במצוקה

והיה לי חשוב להיענות מיידית לצרכיו ולא יכולתי להמתין למעלית ולהגיע לחדר, שנמצא בקומה השנייה. היא התעקשה שבכי של תינוק לא נחשב כמצוקה וחזרה על כך שזה לא המקום לעשות זאת.

 

"כיוון שהדברים נאמרו על ידה בקול רם, אנשים התחילו להתבונן בנו. הבחנתי שהשומר לידה מתחיל לשחק במכשיר הקשר ושהבת שלי מתחילה להילחץ. לא רציתי להסתבך, אז עצרתי את ההנקה באמצע ויצאתי מהקניון. זו הייתה תחושת השפלה איומה".

 

מאז קרה המקרה קיבלה שטרן פניות מהנהלת הקניון ומהמנכ"לית, שביקשה להיפגש עימה כדי להבהיר את מה שהתרחש ולהציע לה פיצוי - אך שטרן מסרבת. "אין לי שום רצון לחזור לשם", היא אומרת.

 

דוברת קניון סירקין מסרה בתגובה: "מדי יום מבקרות בקניון סירקין מאות אמהות מיניקות והן תמיד מתקבלות בשמחה וברכה, ומקובל להיניק בשטחים הציבוריים. יתרה מכך, במסגרת שיפוץ וחידוש הקניון הקצתה הנהלת הקניון חדר הנקה רחב ידיים המופרד מחדרי השירותים, ליצירת אינטימיות, הכולל כורסאות חדשות, לנוחות האמהות והפעוטות.

 

אנו מצטערים על תחושותיה של הגברת שטרן. מיכל גרוסמן, מנכ"לית הקניון, פנתה אליה ממקום של דאגה ואחריות על נעשה בקניון, שכן היא ישבה על הרצפה, באמצע מעבר המשמש בין היתר גישה יחידה למטבח של בית קפה מקומי המוציא שתייה חמה ומנות רותחות, מצב שהעמיד את הלקוחה ותינוקה בסיכון מיותר. לא כל שכן, בקניון מוצבים לנוחות הלקוחות ספסלים ציבוריים, בהן נעזרות אימהות מעת לעת גם לעניין ההנקה. הכוונה הייתה טובה וממקום של אכפתיות ודאגה".

 

שטרן, יש לציין, מכחישה כי בשיחה נאמר לה כי מדובר במעבר למלצרים. "הנושא לא עלה לרגע בדברים שאמרה לי מנכ"לית הקניון, מה גם שכל זמן שהותי שם לא ראיתי אפילו מלצר אחד שעבר במקום. כל מה שרציתי היה מעט פרטיות כדי להיניק את בני ולהמשיך לבלות עם ילדיי בקניון. לרגע לא חשבתי שזה יהפוך להיות בילוי משפיל כל כך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חני שטרן. "היא אמרה שבכי של תינוק לא נחשב כמצוקה"
מומלצים