שתף קטע נבחר

"חוטף מדלן מקאן זוהה. רצח ומת ב-2009"

דיווח סנסציוני בפורטוגל מסעיר את צהובוני בריטניה, אף שאין לו אימות. לפי הדיווח, המשטרה החוקרת מחדש את חטיפת הילדה בת ה-3 לפני שש שנים זיהתה את החשוד המרכזי, עובד אתר הנופש שבו שהתה. לפי הדיווח, מעריכים שרצח אותה - אולי כנקמה על פיטוריו. הוא נהרג בתאונת טרקטור

צהובוני בריטניה סערו אמש (יום ד') בעקבות דיווחים בפורטוגל שלפיהם זוהה החשוד המרכזי בחטיפת הילדה מדלן מקאן, שנעלמה מבית נופש במדינה לפני שש שנים כשהייתה בת שלוש, והפכה מאז לחטופה המפורסמת בעולם. לפי הדיווח הסנסציוני בפורטוגל, שאין לו לפי שעה כל אישור רשמי, אדם שסומן לאחרונה כחשוד המרכזי בחטיפה הועסק כעובד במתחם הנופש המקומי שבו הייתה הדירה שממנה נעלמה הילדה. אחת ההשערות, כך לפי הדיווח, היא שהוא חטף אותה כנקמה על פיטוריו. שנתיים לאחר היעלמה של מקאן, הוא נהרג בתאונת טרקטור.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפי הדיווח בעיתון הפורטוגלי "קוריו דה מניה", המשטרה מעריכה שהצליחה לזהות את האיש הזה כחשוד המרכזי בעקבות בדיקות שנערכו לטלפון הסלולרי שלו ושהוכיחו כי הוא היה בסביבת דירת הנופש שבה ישנה מקאן ביום שבו היא נעלמה. הדיווח הפך מיד לכותרת הראשית בצהובוני בריטניה המובילים כמו "הדיילי מייל" ו"המירור".

 

קלסתרון של החשוד המרכזי שפרסמה לאחרונה משטרת בריטניה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קלסתרון של החשוד המרכזי שפרסמה לאחרונה משטרת בריטניה(צילום: רויטרס)

ב"מירור" ציינו כי לפי הדיווח הפורטוגלי, החשוד, בן 40, גר באותם ימים בדירה בעיירה לאגוס, כרבע שעה נסיעה מאתר הנופש בו שהו מדלן ומשפחתה. שוטרים, כך דווח, כבר חקרו את אלמנתו על רקע החשדות החדשים, ולפי ההערכה הם מחפשים את גופתה של מדלן

משום שהם מאמינים שהוא רצח אותה.

 

יותר מחמש שנים אחרי שהופסקה החקירה בפורטוגל סביב היעלמותה של מדלן מקאן, בשבוע שעבר נתן התובע הכללי שם אור ירוק לפתוח את החקירה מחדש. לפי הדיווח ב"קוריו דה מניה", "החשד של המשטרה בנוגע לעובד לשעבר הוא קצה החוט החדש החזק ביותר, שסלל את הדרך לחידוש החקירה".

 

לפי הדיווח, האיש שנהרג בשנת 2009 לא הופיע ברשימת העובדים שהועברה למשטרת פורטוגל ב-2007, אז נפתחה החקירה הראשונה בנושא, מפני שבעת ההיעלמות של מדלן הוא לא עבד שם. בדיווח, שמידת מהימנותו אינה ברורה, מועלים כמה מניעים אפשריים למעשה שביצע לכאורה, ואחד מהם הוא רצונו של העובד לגרום מבוכה למערך האבטחה של אתר הנופש, כשתייכן כי דבר מה השתבש והילדה נעלמה.

 

מתוך שחזור בטלוויזיה הבריטית של חטיפת מדלן מקאן (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מתוך שחזור בטלוויזיה הבריטית של חטיפת מדלן מקאן(צילום: MCT)

 

העיתון הפורטוגלי כבר דיווח מוקדם יותר השבוע כי משטרת פורטוגל מחפשת אחר גופתה של מדלן, לאחר שהגיעה למסקנה שהיא כנראה מתה. הוריה של מדלן, קייט וגרי מקאן, אמרו הלילה לתקשורת בבריטניה כי הדיווחים בפורטוגל על כך שעובד אתר הנופש חטף את בתם ורצח אותה "הם בגד ספקולציות בלבד".

 

מדלן, שצריכה להיות כיום בת 10, נעלמה ממיטתה בדירה שכורה בעיירת נופש בפורטוגל בליל 3 במאי 2007. הוריה השאירו אותה ואת שני אחיה התאומים לבד בדירה ויצאו לארוחת ערב עם חברים במסעדה סמוכה. אחת לשעה הגיע אחד ההורים לדירה כדי לבדוק שהכול בסדר, אך באחד הביקורים, כשאמה של מדלן באה לדירה, היא גילתה כי מדלן נעלמה ממיטתה. מאז ניהלה משפחת מקאן קמפיין

תקשורתי בינלאומי כדי למצוא את הבת.

 

במהלך השנים מתחו ההורים ביקורת על הרשויות בפורטוגל לגבי הדרך שבה ניהלו את החקירה. ההורים אף נחקרו בשלב מסוים בחשד למעורבות בהיעלמות בתם, אך נוקו מחשד לאחר כשנתיים. מאז ההיעלמות התקבלו אינספור דיווחים מאזרחים במדינות אירופה שסיפרו כי ראו את הילדה במקומות שונים, אולם אף אחד מהדיווחים לא אומת. בשנים האחרונות, והשנה ביתר שאת, התחזק החשד שרשת מאורגנת של חוטפים, אולי רשת פדופיליה, היא שאחראית להיעלמות הילדה. בשבועות האחרונים שודרו בערוצי טלוויזיה בבריטניה, הולנד וגרמניה משדרים מיוחדים ובהם פרטים חדשים מהחקירה וקלסתרונים, ובעקבותיהם פנו יותר מ-1,000 אזרחים אירופים עם טיפים למשטרה, בתקווה לסייע בזיהוי האחראים לחטיפת הילדה.


פורסם לראשונה 30/10/2013 22:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הילדה הנעדרת מדלן מקאן
צילום: EPA
מומלצים