שתף קטע נבחר

המפכ"ל מגיב לזעם ברחוב: נעצרו אנשי דומרני

יממה אחרי ניסיון החיסול של דרור דמרי באשקלון עצרה המשטרה חברים בארגון הפשע מהדרום. האם המהלך אמור להוביל לכתבי אישום או שמטרתו היא רק להרגיע את התושבים הזועמים? סנגור העצורים: "אלה מעצרי שווא"

מיד אחרי ניסיון החיסול אתמול (שבת) באשקלון הבטיח המפכ"ל יוחנן דנינו לפעול על מנת להצר את מהלכיהם של העבריינים הנלחמים באזור, ובמקביל להחזיר את הביטחון לתושבים. 24 שעות אחר כך החלה המשטרה בשורת מעצרים של עבריינים מהדרום, אבל נראה שמטרת המבצע היא בעיקר להרגיע את התושבים הזועמים. המעצרים הללו לא צפויים להוביל לכתבי אישום או אפילו להפסקת ניסיונות החיסול, ומטרתם היא רק לאותת לתושבים שהמשטרה פועלת.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

  

מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי, הורה לתגבר את תחנת משטרת אשקלון, להגדיל את הסיורים בעיר ולבצע מעצרים שיש בהם ראיות ממשיות שיכולות להניב כתבי אישום, ולא להתמקד במעצרים שלא יובילו לתוצאות.

 

מאז הצהריים עצרה תחנת אשקלון עבריינים המזוהים עם ארגונו של שלום דומרני. תחילה היה זה שיקו דהאן, אחד הקרובים ביותר לדומרני, ואחריו דודי אלמקייס – שגם הוא נחשב איש הארגון. השניים הגיעו לבית החולים ברזילי כדי לבקר את אבי ביטון, שנפצע בחיסול באשקלון לפני שבוע וחצי, ושם עיכבה אותם המשטרה.

שני מימין: דרור דמרי. במרכז: ג'קי בניטה. משמאל: אבי ביטון ()
שני מימין: דרור דמרי. במרכז: ג'קי בניטה. משמאל: אבי ביטון

יחד עמם נעצרו עוד מספר אנשים המוכרים למשטרה, וגם הם הובאו לתחקור בתחנת אשקלון. בתום שלוש שעות העיכוב נמסר לדהאן שהוא חשוד בהצתת רכב לפני שבועיים ואילו אלמקייס נחשד בזיוף חותמת.

מחר יובאו לדיון בהארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון.

 

פרקליטם של דהאן ואלמקייס, עו"ד מוטי בניטה: "המשטרה צריכה לחקור, להגיע אל מי שהפעיל את המטענים ולעצור אותו. אבל מה שהיא עושה זה רק חשבונאות קטנה. גם למשטרה ברור שאין קשר בין המעצרים שלהם לבין החקירה באמת. הרי ברור לכולם שמדובר במעצר שווא, וזה יתברר בבית משפט".

 

בניסיון החיסול אמש נפצע דרור דמרי (27) באורח אנוש כשהמכונית שבה נסע באשקלון התפוצצה. ההערכה היא שמדובר בחלק ממלחמה בין ארגונים בעולם התחתון, שבמסגרתה אירע לפני שבוע וחצי הפיצוץ במכונית שהוביל למותו של ג'קי בניטה ופציעתו של אבי ביטון, שניהם קשורים בארגונו של דומרני. מאז אתמול התייצב מעט מצבו של דמרי, ולאחר סידרת ניתוחים הוא הועבר לטיפול נמרץ. מצבו מוגדר קשה אך יציב והוא מורדם ומונשם.

 

משטרת המחוז דרומי התכנסה היום להערכת מצב נוספת על רקע החיסולים. ההערכה היא שהמבצעים הם עבריינים אויבים לארגון של שלום דומרני וייתכן שבימים הקרובים יבוצעו מעצרים באזור הדרום. מי שמופקדת כעת על החקירה היא ימ"ר לכיש, שבקיאה יותר בפעילותם של עבריינים מקומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
המכונית השרופה אחרי ניסיון החיסול בשבת באשקלון
צילום: רועי עידן
צילום: רועי עידן
דנינו בזירת האירוע באשקלון
צילום: רועי עידן
צילום: הרצל יוסף
עו"ד מוטי בניטה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים