שתף קטע נבחר

גר 13 שנה בקבר ליד שלד חברו המת

כשפביו ריגול מברזיל איבד את הכול והפך להומלס, הוא הלך לבית של חבר - אבל לא כזה שכולנו היינו הולכים אליו. ולמה הוא לא פוחד לישון ליד המתים?

פביו ברלדו ריגוֹל, בן 47 מברזיל, היה פעם כמו רובנו: הייתה לו עבודה, היה לו בית, הייתה לו משפחה - אבל אז הכול התפרק. הוא איבד את משרתו כשליח כשהחברה שבה עבד פשטה את הרגל, הידרדר לסמים, קרוביו נידו אותו - והוא מצא את עצמו משוטט חסר בית ברחובות.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

ואז הוא מצא מחסה לא צפוי. ריגול השתקע בבית העלמין ברוטס בסנטה איזבל, סאו פאולו, ועשה לו את הקריפטה שבתוכה קבור חברו הטוב לביתו הזמני. מאז, כבר 13 שנים הוא נודד ביום ברחובות, ובלילה חוזר ל"בית" התת-קרקעי, לישון ליד השלד של חברו הטוב.

 

ריגול בשער בית הקברות, מתוך אתר G1 ()
ריגול בשער בית הקברות, מתוך אתר G1

 

"אני רוצה לצאת מכאן חי", סיפר ל-G1 הברזילאי, "אני רוצה להיות בעל בית והייתי רוצה לחזור לעבודה אם אפשר. יהיה נורא למות ולהיות מת עם המתים".

 

ריגול גר בתוך קבר גדול המחולק לשישה תאי קבורה, שרק אחד מהם מאויש - על ידי החבר שמת לפני יותר מעשור. את בית הקברות, הוא מספר, הוא מכיר כמו את כף ידו, ולא פעם יצא לו להשקיף מהצד על לוויות, שמהן הוא מעדיף להדיר את רגליו.

 

רובנו מעדיפים לשמור בלילה מרחק מבית הקברות, וזוכרים גם כמה סרטים מבעיתים על תחיית המתים. ריגול מספר שהוא דווקא ישן לידם בשקט. "אני לא פוחד מהמתים", הוא מסביר, "אני פוחד יותר מהחיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולם עדיין על בית ועבודה. דייר הקבר
מומלצים