שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסטיבל "ריקודי חדר" חוגג חצי יובל

  13 עבודות חדשות בשלוש תוכניות שונות, ופרויקט מיוחד שיוקדש למלחין ג'ון קייג': פסטיבל "ריקודי חדר" של עמוס חץ ייצא לדרכו בדצמבר הקרוב ויציין 25 שנה

  פסטיבל "ריקודי חדר", שייפתח ב-13 בדצמבר, חוגג 25 שנה להיווסדו עם 13 עבודות כוריאוגרפיות חדשות שיוצגו בשלוש תוכניות שונות. הפסטיבל, מיסודו של יוצר המחול הוותיק עמוס חץ, יתארח בחלל התיבה ביפו ובמרכז ז'ראר בכר בירושלים.

   

  ריקודי חדר. לתת מקום לשקט (צילום: ליאור אביצור) (צילום: ליאור אביצור)
  ריקודי חדר. לתת מקום לשקט(צילום: ליאור אביצור)

  השנה, באופן מיוחד, מציע הפסטיבל פריסה רחבה של גישות וסגנונות מחוליים דרך יצירות של כוריאוגרפים ורקדנים בני דורות שונים. ברשימת המשתתפים השנה ענת דניאלי, אהוד דרש, תמי לבוביץ, אופיר יודלביץ, ענת שמגר, קיקי קרן-הוס, זהר פרנק, יובל מסקין, אורנית מרק איתן ומייסד הפסטיבל עמוס חץ.

   

  בכל שנה נבחר נושא אחר סביבו נסוב הפסטיבל, כשהפעם יתעסקו היוצרים בשאלות על ארטיקולציה ומרחק להתבוננות המתאפשר על ידי האטה והשתהות בחיבור הריקוד, ביצועו ובהרהור שלאחריו.

   "זהו רצון להתרחק, להתבונן ולתת מקום לשקט על מנת לאפשר לתכנים ולערכים חדשים להתקיים", אומר חץ.

   

  פרויקט מיוחד שיתקיים במסגרת הפסטיבל יתמקד ביצירתו המהפכנית של המלחין ג'ון קייג' "4:33" יוצרים המשתתפים בפרויקט יציגו במהלך הפסטיבל פרשנויות בימתיות שונות לרעיונותיו של אחד מגדולי המוזיקאים במאה ה-20.

   

  פסטיבל "ריקודי חדר" שואב ומושפע מעבודתה ותרומתה של הכוריאוגרפית וממציאת כתב התנועה נועה אשכול. את הפסטיבל ייסד עמוס חץ, תלמידה וממשיך דרכה.

   

  מטרת הפסטיבל מראשית דרכו היתה לטפח יצירה מחולית בה התנועה עומדת בפני עצמה ולתת על חיבור החוויה התנועתית לתיאוריה והמחשבה. השנה ייארח הפסטיבל במקביל גם את הכוריאוגרפית והרקדנית השוויצרית אנה הובל ואת המוזיקאי הגרמני מרטין שוץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמוס חץ. מרחק התבוננות והשתהות
  לאתר ההטבות
  מומלצים