שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדשות הספרות: הוצאת "רימונים" מתרחבת

  הוצאת "רימונים" חתמה על הסכם שותפות עם "ידיעות ספרים", ארז שוויצר מונה לעורך הראשי של "אינדיבוק", ו-Google סורקת מיליוני ספרים

  אז מה היה לנו השבוע

  ענקית התקשורת Google זוכתה במאבק משפטי שגילדת הסופרים האמריקניים ניהלה כנגד פרויקט מעורר מחלוקת של החברה - סריקת מיליוני ספרים, והפיכתם לנגישים עבור הקהל באמצעות מנוע החיפוש, ללא קבלת אישור על כך מבעלי הזכויות. בית המשפט טען כי הפרויקט של Google מקל על חוקרים ועל ספריות, "מעיר" ספרים ישנים ומאפשר נגישות לספרים עבור אנשים שלא הייתה להם אפשרות להיחשף אליהם.

   

  הוכרזו המועמדים ב"רשימה הארוכה" לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2014. השנה נבחרו ספרים מאת הסופרים ישעיהו קורן, דרור משעני, איריס אליה-כהן, גיא עד, נעה ידלין, יהודית קציר, ישי שריד, אסף גברון, גילית חומסקי, יזהר הר-לב ואורה אחימאיר. ב-25 לנובמבר תיבחר מרשימה זו "הרשימה הקצרה", הכוללת חמישה כותרים שמהם ייבחר הספר הזוכה. במועד זה ייבחר גם הזוכה בפרס ספר הביכורים.

   

  המבקר והעורך ארז שוייצר הצטרף להוצאת "אינדיבוק" כעורך ראשי. הפרויקט הראשון שרואה אור בעריכתו הוא "בעקבות בארטלבי", 13 מדרשים בעקבות יצירתו של הרמן מלוויל. שוייצר יהיה אחראי על עריכת ספרי המקור של ההוצאה ועל פרויקטים נוספים.

   

  הוצאת "רימונים" חתמה על הסכם שותפות עם הוצאת "ידיעות ספרים". ההוצאה קמה לפני כעשר שנים. בתחילה התמקדה בספרות ספרדית וקטלאנית, ובספרות פרוזה מקורית. עם הזמן, התמקדה בספרי ילדים ונוער וכמו כן, ייסדה סדרת פרוזה מקורית בעריכת רן יגיל. המו"ל, יעל שכנאי, מסרה כי היא נרגשת לקראת המסע והמשותף וכי "בפני עולם המו"לות עומדת שנה לא קלה, שנת החלת חוק הספרים שכולנו מקווים שייטיב עם ענף המו"לות ועם הסופרים, ומתוך כך גם הקוראים ייצאו נשכרים".

   

  באופן יחסי, מעטים הם ספרי הילדים הישראלים המתורגמים לערבית בבתי הוצאה מוכרים. השבוע נודע כי ספר הילדים "כשאבא יהיה גדול" מאת הדיפלומט והסופר דן אוריין אותו איירה פפי מרזל, יראה אור בערבית בהוצאת "דאר אלהודה". אוריין סיפר ל-ynet: "כל תרגום של ספר לשפה זרה הוא מרגש ומיוחד, אבל נדמה לי שתרגום לערבית של ספר ילדים עברי הוא מרגש במיוחד. על אחת כמה וכמה עבורי כדיפלומט העוסק - מטבע הדברים - ביצירת דיאלוג עם שכננו במדינות ערב וברשות הפלסטינית. אני מקווה, כמובן, שנצליח להגיע להסכמים עם השכנים, ולהעמקת שותפותם של ערביי ישראל בהוויה הישראלית".

   

  אירועים קרובים

  ביום ה', 21 לנובמבר, ייערך אירוע השקה לספר "צוואתו של מוקיון"

  מאת ז'ול ואלס (הוצאת זיקית). בין המשתתפים באירוע: מתרגמת הספר, רותם עטר והסופר משה סקאל. בשעה 20:30. "תולעת ספרים", רחוב מזא"ה 7, תל אביב. הכניסה חופשית.

   

  "אלכסון" - כתב עת מקוון וחינמי שבו מתפרסמים מאמרים בתחומי המדע, הפילוסופיה, התרבות והאמנות, מקיים כנס ראשון, במטרה להציג את כתב העת ולגייס לו תמיכה. את האירוע תנחה יעל דן, וישתתפו בו יעקב בורק, חיים באר, דב אלפון, פרופסור גלעד הירשברגר והפסנתן בוריס גילטבורג. בשעה 19:30. מוזיאון תל אביב לאמנות. כרטיס כניסה: 25 שקלים.

   

  הכנס השנתי לספרות ילדים ונוער במכללת דוד ילין יתקיים ביום ג', ה-3 לדצמבר. הכנס יוקדש לנושא "ספרות הילדים בין ריאליה לריאליטי". בין המשתתפים: אהרן אפלפלד, נטע שפירא, דבורית שרגל, פרופסור עוזי שביט וד"ר גליה שנברג. בשעה 9:15. מכללת דוד ילין, רחוב המעגל 7, בית הכרם, ירושלים. הכניסה חופשית, יש להזמין מקומות מראש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יעל שכנאי. עולם המו"לות בדרך אל שנה לא קלה
  לאתר ההטבות
  מומלצים