שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דרור משעני ואסף גברון מועמדים לפרס ספיר

  נחשפה הרשימה הארוכה לפרס ספיר של מפעל הפיס ובה 12 כותרים, ביניהם "שתי כפות ידיים ומילה" מאת ישעיהו קורן, "הגבעה" מאת אסף גברון, "אפשרות של אלימות" מאת דרור משעני ו"אחות שמש" מאת דרור בורשטיין

  תריסר המועמדים הסופיים ל"רשימה הארוכה" לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס הוכרזו היום (ב'), וכוללים את: "דושינקא, נשמה" מאת איריס אליה-כהן, "שתי כפות ידיים ומלה" מאת ישעיהו קורן, "צילה" מאת יהודית קציר (בהוצאת הקיבוץ המאוחד); "בעלת הבית" מאת נעה ידלין, "הבארשבעים" מאת גיא עד (בהוצאת כנרת זמורה-ביתן); "הגבעה" מאת אסף גברון (בהוצאת ספרי עליית הגג); "גחליליות" מאת גילית חומסקי (בהוצאת ידיעות ספרים-משכל), "אחות שמש" מאת דרור בורשטיין, "אפשרות של אלימות" מאת דרור משעני, "קצב התמוססות הקרחונים" מאת יזהר הר-לב (בהוצאת כתר); "כלה" מאת אורה אחימאיר, "גן נעמי" מאת ישי שריד (הוצאת עם עובד).  

   

  ב-25 לנובמבר תיבחר מתוך רשימה זו, ה"רשימה הקצרה", הכוללת חמישה כותרים שמתוכם ייבחר הספר הזוכה. במועד זה ייבחר גם הזוכה בפרס ספר הביכורים.

   

  כל אחד מן המועמדים לפרס ב"רשימה הקצרה" והזוכה בספר הביכורים יקבלו פרס בסך 40 אלף שקלים. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף שקלים, וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו. כמו כן, רוכש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מכל מועמד שנמצא בחמישייה הסופית וכן מספר הביכורים, ומעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

   

  פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו השנה 13 לכותר הטוב ביותר של השנה, על פי בחירת חבר השופטים בראשותה של היו"ר פרופסור גבריאלה שלו.

   

  דולין מלניק, מנהלת אגף התרבות של מפעל הפיס מסרה: "פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס הפך עם השנים לפרס המשמעותי בישראל, הן מבחינת הפרס הכספי והן מבחינת חשיפת הסופרים המתמודדים בפני הקהל הרחב. הפרס מהווה גב כלכלי ומאפשר לזוכים בו ליצור ולכתוב. השנה לצד הפניות הרבות לפרס הראשון, הגיע מספר שיא של ספרי ביכורים המעידים על יצירה ישראלית עשירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן פורגס
  יהודית קציר. מועמדת על הרומן "צילה"
  צילום: דן פורגס
  לאתר ההטבות
  מומלצים