שתף קטע נבחר

מענק מהרשות: 50 אלף ד' לכל מחבל ששוחרר

בנוסף למענק השחרור מהכלא הישראלי, יקבלו המשוחררים בין 10,000 ל-14,000 שקל בחודש, בכפוף לזמן שבו היו כלואים בישראל. במערכת הביטחון חוששים שהמענקים עלולים לעודד גורמים קיצוניים ועניים לבצע פעולות טרור נגד ישראל

"מענק שחרור" למחבלים עם דם על הידיים: תנאים מפליגים ל-104 האסירים הפלסטינים שחלקם כבר שוחררו בשתי הפעימות האחרונות וחלקם עתידים להשתחרר בחודשים הקרובים, בשתי הפעימות הנוספות. כל האסירים ששוחררו במסגרת הפעימה השנייה קיבלו מענק בסכום של 50,000 דולר מהרשות הפלסטינית.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בנוסף לכך, כל אסיר שריצה יותר מ-25 שנה בכלא יקבל מעמד המקביל לזה של סגן שר או דרגה המקבילה לדרגת אלוף. מעמד זה מעניק לו שכר חודשי של 14,000 שקל. אסירים ששהו בין 15 ל-25 שנים בכלא יקבלו מעמד המקביל לזה של מנכ"ל או דרגה המקבילה לתת אלוף, ומעמד זה מעניק לאסיר שכר חודשי של 10,000 שקל בחודש.

חגיגות שחרור האסירים, רמאללה בחודש שעבר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חגיגות שחרור האסירים, רמאללה בחודש שעבר(צילום: גיל יוחנן)

עיסא עבד רבו, האסיר הוותיק ביותר ששוחרר במסגרת הפעימה השנייה, קיבל מענק של 60 אלף דולר ובנוסף לכך הובטח לו על ידי אבו מאזן שהרשות הפלסטינית תישא בכל הוצאות נישואיו.

 

במערכת הביטחון מעריכים שהמענקים הכספיים עלולים לעודד גורמים קיצוניים ועניים ברשות הפלסטינית לבצע פעולות טרור נגד ישראלים על מנת להיעצר ולהביא לכך שבני משפחותיהם יקבלו מענקים מסוג זה.

כל אסיר פלסטיני הכלוא בישראל מקבל משכורת חודשית מהרשות הפלסטינית אשר משתנה בהתאם לפרק הזמן שהוא כלוא.

 

בסוף החודש שעבר שוחררו 26 אסירים פלסטיניים, במסגרת הפעימה השנייה בשחרור 104 האסירים. המשוחררים עמדו לצד הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, נופפו לקהל וסימנו בידיהם "וי" לאות ניצחון. בנאומו שלח אבו מאזן מסר תקיף לישראל ואמר: "לא יהיה הסכם עם ישראל אם יהיה אפילו אסיר אחד שיישאר מאחורי הסורגים". נשיא הרשות הוסיף ואמר: "אנחנו מתחייבים שנמשיך במאמצים לשחרור כל האסירים עד שישובו לבתיהם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שחרור האסירים הפלסטינים בסוף החודש שעבר
צילום: רויטרס
מומלצים