שתף קטע נבחר

ניסו שחם בבית המשפט: "האמת תתברר כאן"

סנגורו של מפקד מחוז ירושלים לשעבר, המואשם בין היתר בעבירות מין, ביקש לדחות את פתיחת המשפט של מרשו על מנת להגיש "כפירה מוחלטת" במיוחס לו. הקראת כתב האישום נדחתה ל-27 בפברואר

"דחיתי את הסדר הטיעון כי אני סבור שכאן בבית המשפט ניתן לברר את האמת", כך אמר הבוקר (יום א') מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב (בדימוס) ניסו שחם, המואשם בעבירות מין וכן במרמה והפרת אמונים. שחם אמר את הדברים בתום מה שאמור היה להיות הדיון הראשון במשפטו. לבקשת פרקליטיו הוחלט לדחות את שלב הקראת כתב האישום נגדו ל-27 בפברואר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

חשש מהתלקחות: שוטרים ערוכים ליד חורה

"המוסד מחפש הוכחות להפרת הסכם הגרעין"  

 

שחם הגיע לבית משפט השלום ברמלה מלווה בעורך דינו בעז בן צור. הסנגור ביקש מהשופטת נירה דיסקין לדחות את דיון ההקראה, בין היתר על מנת לצמצם את רשימת 100 העדים

שמופיעים בכתב האישום.

 

פרקליטו של שחם אמר כי "קיבלנו את חומר החקירה לפני שבועיים. אנו רוצים להגיש כפירה מוחלטת". בעקבות בקשת הדחייה החליטה כאמור השופטת דיסקין לקיים את שלב הקראת כתב האישום בעוד כשלושה חודשים.

 

שחם פוטר בסוף אוקטובר משורות המשטרה בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגדו. אחרי ההחלטה בעניינו אמר אז שחם כי "כדי להתרכז בהגנה על שמי הטוב ובהוכחת חפותי וכדי לעשות זאת בצורה מלאה איני יכול להישאר במשטרה ולכן ביקשתי כבר בעבר לפרוש מהמשטרה. קראתי את ההודעה שהוציאה המשטרה, על כל העניינים האלה אגיב בבית המשפט".

 

באמצע אוקטובר הואשם שחם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית, בפרשה שבה מעורבות שמונה שוטרות. עם חשיפת החשדות נגדו הוא הודח מתפקידו

ושהה מאז בחופשה.

 

כתב האישום מתאר כיצד במהלך שירותו כקצין בכיר במשטרה יצר שחם קשרים אינטימיים ובעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות, על פי רוב בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילים משמעותי ממנו, שהיו כפופות אליו, וזאת בניגוד לחובות ולכללים החלים עליו כעובד ציבור וקצין משטרה בכיר.

 

למרות זאת, נטען במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות, לא נמנע שחם מלקבל מעת לעת החלטות בעניינן של אותן שוטרות, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים ותלוי במוצא פיהן לשמירת סוד היחסים. כתב האישום מפרט בנוסף עבירות נוספות של מעשה מגונה בשוטרת, בלא הסכמתה, הטרדה מינית של שוטרת אחרת תוך ניצול מרות וביצוע מעשה מגונה בשוטרת נוספת תוך ניצול מרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שחם בבית המשפט, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים