שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דיסני רכשו הזכויות גם ל"אינדיאנה ג'ונס"

  בקושי שנה עברה מאז רכשו אולפני דיסני את לוקאספילם ו"מלחמת הכוכבים", ועכשיו הם מעבירים לרשותם את הזכויות על עוד נכס רוחני של ג'ורג' לוקאס - הפרנצ'ייז של אינדיאנה ג'ונס. מתי תגיע ההודעה על סרט חמישי בסדרה?

  שנה אחרי שהשלימו את ההשתלטות שלהם על פרנצ'ייז "מלחמת הכוכבים" של לוקאספילם, אולפני דיסני ממשיכים לשאוב את נכסיו הרוחניים של ג'ורג' לוקאס. בסוף השבוע הודיעה האימפרייה ההוליוודית על רכישת הזכויות העתידיות לפרנצ'ייז "אינדיאנה ג'ונס" אותו השיק לוקאס בשיתוף סטיבן שפילברג בשנות השמונים. אולפני פרמאונט ימשיכו להחזיק בבעלות על ארבעת סרטי "אינדיאנה ג'ונס" הקודמים, אולם זכויות ההפקה על סרטים עתידיים יעברו לרשות דיסני.

   

  מתוך "אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה"

   

  דמותו של אינדיאנה ג'ונס - הארכיאולוג ההרפתקן - עוצבה על ידי לוקאס כבר בשנות השבעים, והוא ניגש ליישומה הקולנועי בתחילת שנות השמונים ביחד עם שפילברג חברו שביים את "אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה" מ-1981. לתפקיד לוהק הריסון פורד, אותו ליהק לוקאס מ"מלחמת הכוכבים", שם גילם את האן סולו. ב-1984 יצא הסרט השני והמצליח בסדרה "אינדיאנה ג'ונס והמקדש הארור", וב-1989 שיתפו פורד ושון קונרי פעולה ב"אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון".

   

  אחרי 19 שנות שקט, פרמאונט יזמו אתחול לפרנצ'ייז עם "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגולת הבדולח" בכיכובו של שיה לבוף. גם סרט זה, כמו שלושת קודמיו, בויים על ידי שפילברג, אולם למרות הצלחתו הקופתית יוצריו הביעו חרטה על השתתפותם בפרויקט. בכל נראה כי הפרנצ'ייז כולו בא לסופו, אלא שכעת העסקה של דיסני עם פרמאונט חופרת אותו מהקבר.

   

  מדיסני לא נמסר עדיין על כוונה ליצור סרט חמישי בסדרה, כפי שקרה במקרה של "מלחמת הכוכבים" (לעסקה נלוותה הודעה על הכוונה ליצור סרט שביעי) אולם סביר כי לא ירחק היום והודעה כזאת תצא. על פי העסקה פרמאונט ימשיכו לקבל אחוזים מכל סרט "אינדיאנה ג'ונס" עתידי שדיסני תפיק. השאלה היא כיצד ניתן יהיה לשלב בכל הפקה שהיא את פורד - הפנים של הפרנצ'ייז, שבגילו המתקדם (71) הפך בעצמו למוצג ארכיאולוגי - לא כזה שיוכל לקפוץ, לרוץ ולהרביץ כמו אינדי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אינדיאנה ג'ונס". העתיד שייך לדיסני
  לאתר ההטבות
  מומלצים