שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הלל יפה: יולדת במצב קשה - בגלל תסחיף מי שפיר

  במהלך הלידה, בת ה-37 גילתה סימני מצוקה והוהבהלה לניתוח קיסרי דחוף, וכעת בית החולים מנסה לייצב את מצבה. התינוק מאושפז בפגייה להמשך טופל. המקרה דווח למשרד הבריאות

  בת 37 מאושפזת במצב קשה מאוד לאחר שילדה במהלך הלילה עקב תסחיף מי שפיר שהגיע לריאה. מצבו של התינוק יציב והוא מאושפז בפגייה להמשך טיפול. בבית החולים נלחמים על חייה.

   

  האישה הגיעה ללידה במהלך הלילה ועברה את כל הליכי הקבלה, כולל נטילת מדדים, ניטור ואשפוז בחדר לידה תחת השגחה אינטנסיבית, כנדרש. עם התקדמות הלידה היא החלה להראות סימני מצוקה, להשתנק ולהשתעל.

   

  המיילדת שהייתה איתה במהלך הלידה הזעיקה מיד רופא תורן בחדר לידה ומומחה הרדמה. במהלך הבדיקה, היולדת איבדה את הכרתה והצוות החל בהחייאה. לחדר הלידה הוזעקו מומחים נוספים מתחומי הגינקולוגיה, הטיפול הנמרץ, היילודים וההרדמה בכדי לבצע ניתוח קיסרי בהול. התינוק חולץ כשהוא במצב יציב, אך סובל מבעיות נשימה עקב החייאת האם. התינוק מאושפז כעת בפגייה של בית החולים להמשך טיפול.

   

  מצבה של היולדת המשיך להתדרדר והרופאים נלחמים כעת על חייה. כדי לנסות לייצב את מצבה, הרופאים ניתחו אותה מספר פעמים אך היא סובלת מדימום משמעותי עקב חדירת מי השפיר לדמה. האישה מאושפזת כעת בטיפול נמרץ וקיימת סכנה לחייה.

   

  בית החולים הלל יפה דיווח על המקרה למשרד הבריאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  הלל יפה. צוות ביה"ח מנסה לייצב את מצבה
  צילום: עידו ארז
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים