שתף קטע נבחר

"הייתי צריכה להגיע לתחתית כדי לפרוח"

בגיל 25 מצאה את עצמה ויקי עם המון חלומות שבורים ומזוודה אחת שלתוכה הכניסה את כל מה שהיה לה בחיים - חיפוש אחר עזרה הוביל אותה לקבוצה של נשים מלאכיות שעזרו לה לצאת לחיים חדשים. "כנראה שהייתי צריכה לרדת נמוך מספיק בשביל לבקש עזרה ולהסכים לקבל אותה", היא מספרת

"אלימות" זו רק מילה. ילדה שחיה בבית עם תפקוד לקוי, שהצרכים הבסיסיים הרגשיים לא נענים, שאין שום יציבות, שיש מעורבות של מכות, התעללות, סמים ועוד השפעות. ילדה כזו תושפע עמוקות מסביבת החיים בה היא חיה. היא יכולה להיות יפה, חכמה, מוכשרת, מודעת ורגישה, ומבחוץ לא יאמינו שהיא עברה כל כך הרבה, אך הכאב הפנימי והרגשי בא לידי ביטוי ביכולת להתמיד. בפחד מסמכות, בכאבים פסיכוסומטיים, בקשיי שינה, במתן אמון, בשחזור מערכות יחסים אלימות, בהתמכרויות, בהפרעות אכילה, בנתק מהמשפחה.

 

אני יושבת וחושבת איך בכלל כותבים על חיים שלמים ב-500 מילים? איך מעבירים משמעות, תפיסה ומציאות חיים בטקסט כל כך קצר? המון "סיפורי מלחמה" רצים לי בראש - טעות נפוצה בלנסות ולייצר דרמתיות כדי להמחיש את מידת הכאב של הנושא. אין צורך בזה. אספר את האמת.

 

האמת היא,שאני בחורה בת 27, עובדת לפרנסתי, חיה לבד מגיל 17, מחפשת את דרכי ומקומי בעולם. נאבקת בין מה שיש בתוכי לבין היכולת להביא את זה לידי ביטוי. מתמודדת עם אמונות, עובדות חיים, עבר ורקע לא פשוט שמשפיע על כל היבט בחיי, לטובה ולרעה. שנים לבד. עובדת, שוכרת דירות, לומדת, נאבקת, מנסה, צומחת, מחלימה, מתרסקת ומתמודדת. מול החיים, סמכות, רשויות והכל - לבד. 

 


 

יום אחד החלטתי לחפש עזרה ברשת, עזרה לנשים שמגיעות מרקע של אלימות, על המסך עלה אתר "רוח נשית". התחלתי לקרוא על העזרה שמציעים שם ולמי מציעים. לתומי חשבתי שסיפור חיי "לא מספיק קשה" בשביל לקבל עזרה. אבל כשהגעתי לפגישה גיליתי עולם אחר -חיבקו אותי, אהבו אותי וקיבלו אותי. הרגשתי פחות לבד ושיש מקום לגדילה שלי.

 

עד אז העזרה שקיבלתי ממקומות אחרים הייתה בעיקרה במילים וב"רוח נשית" קיבלתי, בפעם הראשונה, עזרה פרקטית. הייתי בתקופה כל-כך קשה בחיים שלי בזמנו - לא עבדתי, לא היה לי איפה לגור, הייתי עם מזוודה אחת ביד ועוד הרבה כלום. הייתי בת 25 ולבד, סבתא שלי נפטרה ונפרדתי מהרבה תפיסות אישיות, רעיונות ואמונות, והרגשתי רק חלל גדול וריק שלא ידעתי איך לפעול ממנו.

 

נפגשתי עם המנטורית שלי לשיחות ארוכות ופתאום דברים קרו. אישה נפלאה באה ואירחה אותי לשבוע ואחר כך עוד אחת, וכך חודשיים מצאתי את עצמי "בין לבין". האגו שלי הרגיש מושפל, אך הנשמה שלי פרחה לאור העזרה והתמיכה שהציעו לי. נפתחתי לעולם. כנראה שהייתי צריכה לרדת נמוך מספיק בשביל לבקש עזרה ולהסכים לקבל אותה.

 

מאז קרו דברים, התחלתי לקבל תמיכה כלכלית שעוזרת לי מאוד, אחרי עשר שנים של מאבק כלכלי ורגשי מתמשך. אני הרבה יותר מחוברת היום. לנשים, לעמותה, למכי היקרה שהיא המייסדת של "רוח נשית".יש צורך ענק לכל כך הרבה נשים כמוני בליווי עזרה תמיכה ואהבה. אני מאמינה מאוד במי שאני, מה שאני עושה, למען מה שאני פועלת ולמקום ממנו באתי והדרך שאני עושה ממנו. אני מנצחת וכמוני יש עוד אלפי נשים מנצחות. אני כולי תפילה ופעולה לפתח את האמון בנשים שמגיעות ממקומות קשים שיש בהן אוצר שהן רק זקוקות לדרך ולליווי להגיע אליו. הכל אפשרי.

 

  • בימים אלו רוח נשית נערכת לקראת ערב ההתרמה, שיתקיים ב- 29 בדצמבר 2013 באולם סמולארש בתל אביב. האירוע המתקיים זו השנה השישית, ונועד לגייס כספים, להעלאת מודעות, לגייס מתנדבות ולרתום מעסיקים פוטנציאלים על מנת שיקלטו נשים נפגעות אלימות למסגרתם. פרטים נוספים בטלפון 072-2507770 או באתר העמותה www.ruach-nashit.org.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל מה שיש לה נאסף למזוודה אחת - ויקי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים