שתף קטע נבחר

איש השנה של מגזין ההומואים - האפיפיור

וגר זאב עם כבש: שנים התנגחו הכנסייה וארגוני הגאים, אבל הצהרותיו של פרנציסקוס פתחו דף חדש. הבוקר חגג יום הולדת - בארוחה עם הומלסים

מגזין ההומואים הוותיק ביותר בארצות הברית בחר היום (ג') באפיפיור פרנציסקוס ל"איש השנה" שלו. המגזין The Advocate נתן את התואר לאפיפיור משום שאף שהוא עדיין מתנגד לנישואים חד-מיניים, הדברים שאמר מאז כניסתו לכהונה על היחסים בין בני זוג מאותו המין שונים "באופן דרמטי" מאלה שהשמיעו בנושא שני קודמיו, האפיפיורים יוחנן פאולוס השני ובנדיקטוס ה-16.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

המגזין שיבח את האפיפיור על ההצהרה ההיסטורית שהשמיע ביולי האחרון, כשנשאל על-ידי כתב על האפשרות שיש הומואים בכנסייה הקתולית. "אם אדם מסוים הוא הומו, הוא עובד את אלוהים ויש לו רצון טוב - מי אני שאשפוט אותו?", אמר אז האפיפיור. "הבעיה אינה אנשים שיש להם את הנטייה הזו, עלינו להיות אחים". המגזין The Advocate ציין כי ארגון ההומואים הקתולי "Equally Blessed" הכתיר את דבריו של האפיפיור ל"כמה מהמילים המעודדות ביותר שאפיפיור השמיע אי פעם על הומואים ולסביות".

 

האפיפיור פוגש הומלסים שהזמין לארוחת בוקר, היום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
האפיפיור פוגש הומלסים שהזמין לארוחת בוקר, היום(צילום: רויטרס)

 

הוותיקן הבהיר בשעתו כי דבריו של האפיפיור אינם משנים את עמדת הכנסייה, לפיה נטייה הומוסקסואלית אינה חטא, אולם קיום יחסי מין הומוסקסואליים הוא כן דבר עבירה. ובכל זאת, הומואים, לסביות והטרוסקסואלים רבים בכנסייה בירכו על דבריו, שבהם הם רואים שינוי טון וקריאה לכנסייה לגלות חמלה רבה יותר ולהיות פחות תוקפנית בנושא. לפי המגזין, "לאיש אסור לזלזל ביכולתו של האפיפיור להגיע ללבם ולמחשבותיהם של אנשים כדי לגרום להם להיפתח ללהט"בים (לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסקסואלים)".

 

בשבוע שעבר הכתיר המגזין היוקרתי "טיים" את האפיפיור פרנציסקוס לאיש השנה שלו, תוושיבח אותו על כך ששינה את המסר של

הכנסייה הקתולית והפך אותו לרחום יותר.

 

ובינתיים, היום בוותיקן המשיך האפיפיור - שהתמנה לתפקיד רק במרס השנה - לכבוש לבבות. את יום הולדתו ה-77 הוא ציין בארוחת בוקר עם ארבעה הומלסים החיים ברחובות בסמוך לוותיקן. הוא הזמין אותם להשתתף בעזרת שליח מטעמו, הממונה על פעילות הצדקה של האפיפיור.

 

מאז כניסתו לתפקיד ניכר כי האפיפיור משתדל מאוד להצטייר כ"אפיפיור של העם", בשונה משני קודמיו שהציגו לעתים עמדות נוקשות מאוד שהרחיקו מהם נוצרים ליברלים יחסית. בין השאר הוא צולם לעתים קרובות מלטף ילדים או עוטה את צעיף קבוצת הכדורגל האהודה עליו בארגנטינה, ארץ הולדתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האפיפיור בארוחת הבוקר עם הומלסים בוותיקן
צילום: רויטרס
מומלצים