שתף קטע נבחר

מחר: שביתה של יום בסניפי בנק דיסקונט

עובדי הבנק ישביתו מחר את כל הסניפים, למעט סניף בורסת היהלומים ואגף סחר חוץ, זאת לאחר שהמו"מ מול ההנהלה על תנאיהם הגיע למבוי סתום. ההנהלה: התנהלות פרועה ובלתי מובנת; נצמצם את הפגיעה בלקוחות

ועד עובדי דיסקונט מחריף את העיצומים ומתכוון להשבית מחר (ג') את סניפי הבנק למשך יום אחד.  זאת לאחר שהמו"מ מול ההנהלה על תנאי העובדים הגיע למבוי סתום. במסגרת העיצומים יושבתו כל סניפי הבנק, למעט סניף בורסת היהלומים ואגף סחר חוץ שיפעלו כרגיל.

 

 

העובדים הכריזו על סכסוך עבודה בחודש אפריל האחרון, בין היתר בדרישה לתוספות שכר, ומאז מתקיים מו"מ בין הצדדים. יו"ר ועד עובדי הבנק ריקי בכר, מסר כי הם הגיעו אמנם להבנות מול ההנהלה, אבל התברר כי הדירקטוריון אסר לממש אותן ולפיכך הוחלט להכריז על השביתה.

 

מהנהלת הבנק נמסר כי מדובר בשביתה חד צדדית, המתקיימת על רקע סירובה להיענות לשורת דרישות בלתי סבירות של הוועד. בהנהלה הוסיפו כי הם הציעו לוועד תוספת שכר שאמורה לתרום לצמצום פערי השכר וכן שורה של צעדים בתחום יחסי העבודה. "ועד העובדים בחר בעיצומו של המו"מ לנקוט בצעד חד צדדי ולשבש את השירות ללקוחות", נמסר.

 

"הנהלת הבנק והדירקטוריון רואים בהחלטה להשבית את הבנק, התנהלות פרועה ובלתי מובנת של ועד העובדים בהובלת ריקי בכר, אשר מסיים את תפקידו בעוד 3 חודשים", הוסיפו. "הנהלת הבנק עושה את מירב המאמצים על מנת לצמצם ככל שניתן את הפגיעה בשירות ללקוחות ומתנצלת על אי הנוחות הזמנית".

 

יש לציין כי השביתה אינה כוללת את העובדים שאינם קבועים ומאוגדים בחוזה קיבוצי. בין אלו כלולים רבים מבין עובדי מוקד הטלבנק, שנדרשו להגיע מחר לעבודה כרגיל. "יש דיוני שכר בין הוועד להנהלת הבנק על העלאת שכר לעובדים קבועים בבנק, שלא עושים כלום", סיפר ל-ynet אחד העובדים. "אנחנו, שרוצים להתקדם מציעים לנו שכר מינימום שעתי שמבזה את עצמנו ואת הבנק".

 

עדכונים שוטפים ומידע על השירותים הבנקאיים בתקופת העיצומים ניתן יהיה לקבל באתר הבנק בכתובת: www.discountbank.co.il ובטלבנק *6111 בין השעות 23:00-07:00. בנוסף יפעלו כרגיל האינטרנט, המשובים והכספומטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיצומים בדיסקונט (ארכיון)
מומלצים