שתף קטע נבחר

זוועה בהודו: עברה אונס קבוצתי, ואז עוד אחד

ימים אחרי שהודו ציינה שנה לאונס הקבוצתי של סטודנטית בניו-דלהי שהוציא מאות אלפים לרחובות, פרשת אונס מחרידה נוספת מסעירה את המדינה

משטרת הודו עצרה עשרה בני אדם והגישה כתבי אישום נגד שישה מהם, בעקבות אונס צעירה בת 21 בדרום המדינה. כך מסרו היום (ו') הרשויות. האונס הקבוצתי המזעזע בא שנה אחרי פרשת האונס שהסעירה את הודו והוציאה מאות אלפים רחובות, אז הם מחו על האונס הקבוצתי והשפטים שביצעו כמה צעירים בניו-דלהי בצעירה שנסעה באוטובוס.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי המשטרה המקומית העשרה נעצרו אתמול, אחרי שהאישה התלוננה כי נחטפה ונאנסה בשעה שביקרה חברה בקרייקל, עיר נמל במדינת המחוז פנדיצ'רי. לדברי המשטרה האישה אושפזה, והיא אינה סובלת מחבלות קשות מעבר לטראומה האיומה שעברה. אדם נוסף נעצר בחשד שידע על האונס ולא דיווח על כך למשטרה.

 

צעדת אבל לזכר הסטודנטית שנאנסה ומתה, אשתקד (צילום: AP) (צילום: AP)
צעדת אבל לזכר הסטודנטית שנאנסה ומתה, אשתקד(צילום: AP)

 

מהמשטרה נמסר כי האישה נחטפה תחילה על-ידי שלושה מהנאשמים, בסביבות חצות הלילה ביום שלישי. היא שוחררה אחרי כמעט שלוש שעות. עם שחרורה התקשרה לחברה כדי שתאסוף אותה, אולם אז קבוצה נוספת - של שבעה גברים - הגיעה במכונית וחטפה אותה. המשטרה חוקרת את הנאשמים בניסיון להבין אם חברי שתי הקבוצות הכירו אלה את אלה או פעלו בנפרד.

 

תופעת האונס הכתימה את שמה של הודו בכל העולם (צילום: AP) (צילום: AP)
תופעת האונס הכתימה את שמה של הודו בכל העולם(צילום: AP)

 

רק לפני כמה ימים ציינה הודו את יום השנה לאונס האכזרי וההתעללות הקטלנית של כנופיית הצעירים באוטובוס בניו-דלהי בסטודנטית בת 23 שנסעה באוטובוס בבירה. מקרה האונס ההוא עורר גל של הפגנות ענק ברחבי המדינה והעלה ביתר שאת לתודעה ההודית והעולמית את

ההיקפים האיומים של תופעת אונס הנשים בהודו.

 

גל המחאה שנמשך אל תוך השנה הנוכחית, כשברקע עוד ועוד דיווחים על מעשי אונס קבוצתי, הוביל את ממשלת הודו לאשר חוקים מחמירים יותר נגד אנסים, חוקים שבין השאר הכפילו את עונש המאסר של אנס ל-20 שנה והפכו גם את תופעות המציצנות, הסטוקינג, הסחר בנשים והתקפות החומצה נגדן למעשים פליליים. כמו כן הוקמו בתי דין אד-הוק לטיפול מהיר בתיקי אונס.

 

במסגרת פרשת האונס וההתעללות אשתקד בסטודנטית בניו-דלהי, שמתה מהפגיעות הפנימיות החמורות שמהן סבלה, נידונו למוות ארבעה מהתוקפים. תוקף חמישי, שהיה קטן בעת ביצוע המעשה, נשלח למרכז שיקום לשלוש שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עשרה עצורים, שישה נאשמים. ההפגנות אשתקד
צילום: AFP
מומלצים