שתף קטע נבחר

רופאה בסין: מכרתי תינוקות של מטופלים

גינקולוגית מוערכת שכנעה הורים "לוותר" על ילדיהם בתואנה שהם חולים. היא מכרה את התינוקות לסוחרים, ואלה מכרו אותם לזוגות חשוכי ילדים

רשת של סחר בילדים נחשפה בסין : רופאה הודתה בבית משפט שגנבה תינוקות מבית חולים שבו עבדה ומכרה אותם לסוחרים בילדים. כלי תקשורת במדינה דיווחו היום (יום ג') כי היא עלולה לעמוד בפני עונש מוות. הגינקולוגית מואשמת שמכרה שבעה תינוקות לאחר ששכנעה את הוריהם שהם חולים, בהיקף של עשרות אלפי יואנים.

 

עוד חדשות בעולם:

כדור אש בצ' דקוטה: רכבות התנגשו ליד עיירה

האנטישמים של השנה: חמינאי ורוג'ר ווטרס

רצח נשים ואנס ילדים: "אני לא מפלצת"

 

זאנג שוקסיה, גינקולוגית מוערכת שעתידה לפרוש בקרוב, הגיעה אתמול לבית המשפט במחוז שנקסי הצפוני. לפי פרוטוקול הדיון, היא סיפרה להורים שתינוקותיהם הרכים סובלים ממומים מולדים ושכנעה אותם לחתום על ויתורם. המקרה חשף את פעילותה של רשת סחר בתינוקות שפעלה בכמה מחוזות שבמרכזה עמדה זאנג, שסיפקה תינוקות מבית החולים בפופינג.

זאנג בבית המשפט  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
זאנג בבית המשפט (צילום: רויטרס)

משפחות הרוכשות ילדים מונעות בחלקן מההעדפה המסורתית ליורשים זכרים, במסגרת מדיניות ילד אחד, שהחל מ-2014 תבוטל בחלקה. לפי כתב האישום, זאנג מכרה בין נובמבר 2011 ליולי 2013 שבעה תינוקות לסוחרים, שבתורם מכרו אותם במרכז סין ובמזרחה. שישה מהתינוקות חולצו, אך אחד מהם, שנמכר בעבור אלף יואן (165 דולרים) באפריל, מת.

 

פשעיה של זאנג התגלו כשאם החלה לחשוד שתינוקה נחטף ודיווחה על הרופאה למשטרה ביולי.

 סוכנות הידיעות הרשמית שינואה דיווחה כי זאנג לקחה את התינוק עמה הביתה ומכרה אותו באותו הלילה לאדם במחוז הסמוך בעבור 21,600 יואן (3,600 דולרים). הסוחר מכר את התינוק לאזרח מכפר במרכז סין תמורת 59,800 יואן (9,900 דולרים). לפי סוכנות הידיעות, כמה חשודים נעצרו בלפחות ארבעה מחוזות.

 

עבירות הסחר בילדים מגיעות על רקע עלייה בחוסר אמון הציבור ברפואה בסין בשל פרשות שונות הקשורות בשוחד ובהתעללויות. העיתון "בייג'ינג טיימס" קרא ל"עונש הוגן" עבור זאנג. "עונש הולם יזהיר רופאים מפני ביצוע עבירות אתיות ופליליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
זאנג שוקסיה, הרופאה המואשמת בסחר בתינוקות
צילום: רויטרס
מומלצים