שתף קטע נבחר

שרון במצב קריטי: "ירידה הדרגתית במצבו"

מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר מסר: "אני לא איש בשורות היום", ועדכן כי חלה ירידה הדרגתית בתפקוד אבריו של ראש הממשלה לשעבר

סכנה לחייו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון: כך עדכן הבוקר פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל בית החולים תל השומר, שם מאושפז ראש הממשלה לשעבר. רוטשטיין הסביר כי במצבו של שרון בן ה-85 חלה ירידה הדרגתית בתפקוד האברים, ש"עדיין נמשכת. למרות ההתייצבות בלב לא ראינו התייצבות באברים אחרים כמו הכבד והריאות. אני לא איש בשורות היום". גם אתמול מסר הפרופסור כי מצבו של שרון עדיין קריטי, אבל הרופאים הצליחו לייצב את לחץ הדם ואת קצב הלב. עם זאת הוא אמר כי מערכות אחרות בגופו אינן מתפקדות.

 

כותרות נוספות בחדשות ynet:

"אריק שורד כמו אריה, לא ראינו דבר כזה"

רוב הספרדים: המלך צריך לפרוש

 

שרון מאושפז בבית החולים מאז ינואר 2006, לאחר שעבר אירוע מוחי בזמן היותו ראש הממשלה. קדם לכך אירוע מוחי קל בדצמבר 2005, והוא עבר סדרת טיפולים בבית חולים "הדסה". יומיים לפני שאמור היה לעבור צנתור חש שרון ברע ואובחן כי לקה בשבץ מוחי. 

אריאל שרון. מעקב צמוד אחר מצבו (צילום: דוד רובינגר) (צילום: דוד רובינגר)
אריאל שרון. מעקב צמוד אחר מצבו(צילום: דוד רובינגר)
 

רוטשטיין הסביר הבוקר כי ייצוב הלב "נמשך הלילה והיום, אך במקביל יש ירידה הדרגתית בתפקוד אברים חיוניים. לדעתי, סכנת החיים לא ירדה אלא אפילו עלתה". רוטשטיין הדגיש: "להערכתי אם במצבו לא יחול מהפך ברמת נס, המצב יהיה גרוע יותר מיום ליום. לא משעה לשעה אבל מיום ליום".

 

ההידרדרות במצבו הבריאותי של ראש הממשלה לשעבר חלה לפני כשבוע. בסוף השבוע נמסר כי ההידרדרות נמשכת ומצבו של ראש הממשלה לשעבר עדיין קריטי. יום קודם לכן הודיע מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר כי הוא סובל מזיהום בדמו. "אנחנו לדאבוני מסתכלים ורואים אי-ספיקה רב-מערכתית שמתפתחת מול עינינו, כמו שיכול לקרות במצבים מהסוג הזה", אמר רוטשטיין.

  

מקורבים למשפחה סיפרו כי בניו של שרון, עמרי וגלעד, השלימו עם המצב ומתכוננים לפרידה מאביהם. "למרבה הצער, הם מבינים שזה הסוף, שאלה השעות או הימים האחרונים של אריק. זה קשה. שמונה שנים התחמקנו מהרגע הזה ועכשיו הוא מגיע ואי אפשר להימלט ממנו", אמר אחד ממכרי המשפחה.

 

שרון מאושפז במחלקה לשיקום נשימתי בבית חולים תל השומר, כשלצדו בני משפחתו. אי-ספיקת הכליות שממנה הוא סובל מחייבת טיפולי דיאליזה, אולם מצבו הלא יציב של גופו אינו מאפשר זאת. "אני לא יכול להיות נביא, התחושה של הרופאים המטפלים בו וגם של המשפחה, ובעיקר הבנים, התחושה של כולנו היא שיש שינוי לרעה. התחושה של כולם היא שההידרדרות הזאת רצינית מאוד", אמר מנהל בית החולים רוטשטיין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג'בנק
אריאל שרון
צילום: גטי אימג'בנק
מומלצים