שתף קטע נבחר

דקר את אשתו בגלל טלפון וישלם 310 אלף ש'

גבר שזעם על שיחה של אשתו עם אמו תקף אותה באכזריות ושיסף את בטנה. הוא נידון לשנתיים מאסר והשניים התגרשו, אולם האישה לא ויתרה: בהליך אזרחי קבע בית המשפט לענייני משפחה שהוא גם צריך לשלם כסף

שיחת טלפון בין אישה לחמותה הכעיסה את בעלה, אשר בתגובה תקף אותה ודקר אותה בבטנה בסכין. האישה הובהלה מדממת אל בית החולים ועברה ניתוח קיבה שהסתיים עם 30 תפרים בבטנה. האירוע התרחש ב-2006 ובעקבותיו הורשע הבעל בפלילים והוטל עליו עונש של שנתיים מאסר ופיצוי לאשתו בסכום של 10,000 שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

במקביל התגרשו בני הזוג והאישה הגישה תביעה נזיקית לבית המשפט לענייני משפחה באשדוד, בדרישה שיחייב את בעלה לשעבר לפצות אותה על נזקיה בסכום של 572 אלף שקלים. האישה, שכיום מטופלת בכדורים פסיכיאטריים, סיפרה בתצהיר על הסבל והייסורים שהיא חווה מאז שנפגעה, בין השאר בשל נדודי שינה, שחזורים בלתי פוסקים של האירוע, פחדים מפני בני אדם ובלבול.

 

הבעל, לעומתה, טען שדי בפיצוי שחויב בו במסגרת ההליך הפלילי. לדבריו, הוא כבר הביע חרטה וכבר באותו יום אף הסיע את אשתו לשעבר לבית החולים. עוד טען כי התובעת שברה את ידו, אז גם היא צריכה לפצות אותו, כך שלמעשה, אין לחייבו בתשלום נוסף. כמו כן טען כי אין לו כסף לשלם מאחר שהוא לא עובד, הוא מתקיים מהבטחת הכנסה ונמצא בתהליך גמילה מאלכוהול.

אילוסטרציה. "קשה לתאר את גודל ההשפלה" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. "קשה לתאר את גודל ההשפלה"(צילום: shutterstock)

עדויות המומחים בתיק העלו שהאישה עדיין נמצאת בהשגחה רפואית של כירורג ונוירולוג, וכי היא נעזרת רבות במשפחתה המורחבת. שיעור הנכות הכללית (נפשית וגופנית) שנקבעה לתובעת בידי מומחים עומד על 24% ואינו מזכה בקצבת ביטוח לאומי.

 

"קשה לתאר את גודל ההשפלה"

השופטת ענת אלפסי קבעה שהבעל ביצע כלפי אשתו שתי עוולות נזיקיות המזכות אותה בפיצוי: עוולת התקיפה ועוולת הרשלנות. רשלנות, כיוון שהבעל היה יכול לצפות כי תקיפת אשתו תגרום לה לנזקים פיסיים ונפשיים, בפרט כשמדובר במי שאמור להקנות לה תחושת ביטחון.

 

באשר לנזקים הניתנים להוכחה בראיות, קבעה השופטת כי האישה זכאית לפיצוי של 70 אלף שקל, בין היתר עבור הוצאות רפואיות ועזרת המשפחה. לאחר שבחנה את המקרה קבעה השופטת אלפסי שהאישה זכאית לפיצוי של 240 אלף שקל על כאב וסבל.

 

"קשה לתאר במילים את גודל ההשפלה שבה חשה אישה אשר בעלה מפלח בסכין את בטנה, סמל נשיותה", כתבה. "חיי התובעת בצל הנתבע היו רצופי עלבונות, השפלות ואיומים... תגובתו על כך שלא דיווחה לו על אודות שיחת הטלפון עם אמו, בכך שעיקם את אצבעות ידיה, נטל סכין ופילח את בטנה, היו שיאו של השפל במערכת יחסים אומללה זו".

 

סכום הפיצוי הכולל שפסקה השופטת לאישה הגיע ל-320 אלף שקל. מששילם לה האיש 10,000 שקל במסגרת ההליך הפלילי, הוא חויב בעוד 310 אלף שקל בתוספת הוצאות משפט של 10,000 שקל.

 

אלימות בין בני זוג קיימת כמובן עוד משחר ההיסטוריה, אולם בשנים האחרונות רואים בה תופעה חברתית ולא פרטית כשם שנהגו אז לראותה. על נשים להיות מודעות לאפשרות להגיש תביעה נזיקית לצד ההליך הפלילי. הפיצוי שיקבלו אמנם לא יעלים את הצלקות, אך יכול לעזור להן להשתקם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים