שתף קטע נבחר

וינשטיין ממליץ לקיים בחירות חוזרות בנצרת

בעמדה שהעביר לביהמ"ש ציין היועץ המשפטי לממשלה כי בהתמודדות בין סלאם לג'ראיסי "נפלו פגמים". בבדיקה עלה כי חלק מה"מצביעים" שהו בחו"ל

"בהליך הבחירות נפלו פגמים הפוגעים פגיעה ממשית בטוהר הבחירות". היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לשים סוף לסאגת הבחירות לראשות עיריית נצרת ומבקש לקיים בחירות חוזרות בין ראמז ג'ראיסי ועלי סלאם. "הפגמים מצדיקים את ביטול תוצאות הבחירות ויש בהם כדי להשפיע על תוצאות הבחירות", כתב וינשטיין בעמדה שהעביר היום (ג') בנושא לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת.

 

עוד בחדשות:

תיעוד: מטפלת גררה, היכתה והשפילה קשישה

11 נערים יואשמו באונס ילדה בת 12

 

בבחירות שהתקיימו באוקטובר האחרון ניצח סלאם בהפרש של 22 קולות. ג'ראיסי דרש לכלול בספירת הקולות חיילים ובעלי מוגבלויות שקולותיהם נפסלו ובשל כך הורה בית המשפט

העליון על ספירה חוזרת של אחת הקלפיות. בתום הספירה טען ג'ראיסי שהפער עומד על תשעה קולות לטובתו (ולפי משרד הפנים על שבעה קולות).

 

סלאם לא ויתר ופנה בעניין ליועץ המשפטי לממשלה, שהחליט כאמור לבקש את ביטול הבחירות. "בשל חומרת הטענות שהעלה המועמד עלי סלאם, נערכו בדיקות עובדתיות ומשפטיות בשיתוף הגורמים המוסמכים במשרד הפנים, בשב"ס ובמשרד המשפטים, אשר על יסודן גובשה עמדת היועץ המשפטי לממשלה ומשרד הפנים", כתב וינשטיין.

שוב לקלפיות? ג'ראיסי (מימין) וסלאם (צילום: חסן שעלאן, אחיה ראב"ד) (צילום: חסן שעלאן, אחיה ראב
שוב לקלפיות? ג'ראיסי (מימין) וסלאם(צילום: חסן שעלאן, אחיה ראב"ד)

עוד צוין בעמדה שפרסם היועץ המשפטי כי "מבדיקה שערכה המדינה עולה כי 11 אנשים בקלפיות שונות אשר סומנו בשני פנקסי הבוחרים כמצביעים, לא שהו בישראל ו/או שהו במעצר ו/או היו במאסר ביום הבחירות. לאור פער הקולות בין הצדדים, הרי שליקוי זה עלול להשפיע על תוצאות הבחירות ויכול להטות את תוצאות הבחירות למועמד כזה או אחר".

 

סלאם עצמו אמר בתגובה לעמדת וינשטיין כי "ראמז ג'ראיסי ומפלגתו חד"ש לא מעכלים שניצחתי בבחירות. זה הזמן להגיד להם שאם יהיו בחירות חוזרות אני אקבל הפעם 95%. רוב תושבי נצרת יתמכו בי עד הסוף. הם צריכים להבין שלתושבי נצרת נמאס ושהם רוצים את השינוי ואת האדם שיכול להבין אותם".

 

סלאם אמר עוד כי "הגשתי לבית המשפט מסמכים על זיופים בבחירות, כמו הצבעה של תושבים מנצרת ששוהים בחו"ל וכן הצבעה של תושבים שנפטרו. יכול להיות שבית המשפט לא יורה על בחירות חוזרות וישאיר אותי בתפקיד ראש העיר".

 

מחד"ש, מפלגתו של ג'ראיסי, נמסר בתגובה כי "מדובר בהתערבות פוליטית של היועץ המשפטי לממשלה. עמדתו מראה כי ממשלת נתניהו לא רוצה את ג'ראיסי כראש עיר. מערכת בתי המשפט נמצאת עכשיו במבחן אמיתי לקבלת החלטה צודקת ומקצועית ובלי שתהיה תלויה בעמדת היועץ המשפטי לממשלה".

 

בחד"ש אמרו עוד כי "חשוב לציין כי היועץ המשפטי נתן עמדתו לפני שבית המשפט המחוזי בנצרת נתן החלטה בערר שהגיש אותו עלי סלאם בקשר ל-22 קולות שנפסלו וטען שהיו לזכותו.

 זה מראה עד כמה עמדת היועץ המשפטי אינה במקום והיא פוליטית".

 

ח"כ חנין זועבי (בל"ד), שהתמודדה אף היא לראשות העיר, אמרה בתגובה כי "הכי חשוב זה לשמור על השקט, למנוע מתיחות ולכבד את רצון הבוחר. צריכים לוותר על כל ההליכים המשפטיים שגורמים רק לנזק ויוצרים מתיחות מיותרת. במצב שבו שני הצדדים טוענים לאי תקינות התוצאות, הפתרון הכי חכם וצודק הוא שילכו לבחירות חוזרות".

 

בימים האחרונים הוגשה תלונה למשטרת נצרת על זיוף בבחירות המוניציפליות. דובר מחוז צפון במשטרה, רב-פקד משה ויצמן, אמר כי "התלונה נבדקת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן, אחיה ראב"ד
ג'ראיסי וסלאם
צילום: חסן שעלאן, אחיה ראב"ד
מומלצים