שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אחינועם ניני: "מפעל חיים לאריאל זילבר - הפניית עורף לאחריות ציבורית"
  בטקסט ארוך שפרסמו ברשת, מסבירים אחינועם ניני ושותפה ליצירה גיל דור את החלטתם לוותר על פרס אקו"ם: "איננו קוראים להחרים את אריאל זילבר האמן, אנו מקווים שהוא ינצל את הבמה המכובדת ויתנצל בפומבי בפני הומואים, ערבים, חילונים, משפחת רבין, צה"ל ומדינת ישראל"

  "הבחירה להעניק לאריאל זילבר פרס מפעל חיים הינה הפניית עורף לאחריות ציבורית" - כך כותבים היום (ה') בפייסבוק אחינועם ניני ושותפה ליצירה, המוזיקאי גיל דור, בפוסט ארוך שבו הם מבקשים להסביר את החלטתם שלא לקבל פרס מטעם אקו"ם בטקס שייערך בשבוע הבא.

   

  "מעטים יחלקו על תרומתו האומנותית של אריאל ועל איכותו כיוצר מוכשר ומקורי", אומרים השניים, אך אז יוצאים נגד הבחירה: "שלא כמו בהליך בחירות דמוקרטי, בו הציבור זכאי להיחשף למגוון הדעות והעמדות ומתוכן הוא בוחר את מנהיגיו על פי שיפוטו, במקרה של אריאל זילבר ה'ממסד' עצמו כבר בחר, חגג, אישר, טיהר ולא ביקש הבהרות או התנצלויות. לציבור לא נותר אלא להריע ולאמץ בחום.

   

  אחינועם ניני ואריאל זילבר. לא יחלקו במה (צילום: דודו אזולאי, AFP) (צילום: דודו אזולאי, AFP)
  אחינועם ניני ואריאל זילבר. לא יחלקו במה(צילום: דודו אזולאי, AFP)

  "אפשר וצריך לשאול, האם בקרב מעגלים רבי השפעה בתחומי התרבות יש מקום לביטוי של עמדות וערכים הומניסטיים בכלל? או שמא העמדה הפוסט מודרנית הביסה כליל את רוח החברה הליברלית ואת הזדהותם של אמנים בפומבי עם ערכיה? האם יש מקום לאמיל זולא שנלחם ב-1898 את מלחמתו של דרייפוס בישראל של 2014?

   

  "איננו קוראים בשום אופן להחרים את אריאל זילבר האמן", מדגישים השניים. "יתרה מזו, היינו רוצים להאמין שהוא אכן ינצל את הבמה המכובדת שניתנה לו ויבהיר בפני

  הקהל מעט מן הדברים המיוחסים לו, ואולי גם יתנצל בפומבי בפני ההומואים, הערבים, היהודים החילונים, משפחת רבין, מדינת ישראל, 'פושעי אוסלו', צה"ל, עובדים זרים ושאר גויים.

   

  "בשבוע בו הלכה לעולמה שולמית אלוני אנחנו הוגים במשנתה. אין אנו מצטטים את 'אני מאשים' של אמיל זולא, אלא מסתפקים ב'אנחנו מתביישים בשם הציבור' ומוותרים על קבלת הפרס למרות הערכתנו הרבה לאקו"ם".

    

  אתמול כאמור הודיעה ניני כי לא תיקח חלק בטקס פרסי אקו"ם "מסיבות אידיאולוגיות", ואף שלא ציינה בפירוש את שמו של זילבר עד עתה, בסביבתה אישרו כי אכן זכייתו בפרס מפעל חיים היא שהובילה לצעד החריג, שבמסגרתו היא ודור ויתרו על פרס בסך 10,000 שקלים. זילבר הגיב להחלטתה ומסר ש"אני נגד כל סוג של חרם ואני אשמח לראות את אחינעם ניני בטקס פרסי אקו"ם. בואי כלה, שמוליק קורא לך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  אחינועם ניני. לא מחרימה, מתביישת
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים