שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בגלל אריאל זילבר: אחינועם ניני מסרבת לקבל פרס אקו"ם
  ימים ספורים לפני שהיתה אמורה לקבל פרס מיוחד בטקס של אקו"ם, אחינועם ניני ביטלה את השתתפותה באירוע "מסיבות אידיאולוגיות", וביקשה שאף אחד לא יקבל את הפרס בשמה: "בקיצור, delete". זילבר בתגובה: "אני נגד כל סוג של חרם, בואי כלה"

  הזמרת אחינועם ניני מסרבת לקבל פרס מטעם אקו"ם - זאת בעקבות החלטת הארגון להעניק במקביל פרס מפעל חיים למוזיקאי אריאל זילבר.

   

  אריאל זילבר. הסיבה לביטול (צילום: דודו אזולאי) (צילום: דודו אזולאי)
  אריאל זילבר. הסיבה לביטול(צילום: דודו אזולאי)

  ניני היתה אמורה לקבל פרס מיוחד מטעם דירקטוריון אקו"ם על תרומה מיוחדת להפצת היצירה הישראלית בעולם, בטקס שייערך בשבוע הבא ביפו. אולם אתמול (ד') כתבה

  בעמוד הפייסבוק שלה: "רציתי להודיע שביטלתי את השתתפותי בטקס פרסי אקו"ם מסיבות אידיאולוגיות, וביקשתי שאף אחד גם לא יקבל את הפרס בשמי. בקיצור, delete". ניני לא נקבה בשמו של זילבר, אולם לדברי גורמים הנוגעים בדבר זכייתו היא הסיבה לאותו ביטול אידיאולוגי.

   

  אריאל זילבר מסר בתגובה על הדברים: "אני נגד כל סוג של חרם ואני אשמח לראות את אחינעם ניני בטקס פרסי אקו"ם. בואי כלה, שמוליק קורא לך", כשהוא למעשה משתמש בציטוטים משירים שלו ושל ניני.

   

  הפרס כלל גם מענק כספי בגובה 10,000 שקלים. שני האמנים נמצאים בשני קצוות מנוגדים של הקשת הפוליטית - ניני ידועה בפעילותה הפומבית בנושאי זכויות אדם וקידום השלום, בעוד שזילבר ידוע בזכות עמדותיו הימניות והשמרניות.

   

  ההחלטה של ניני זכתה לתגובות חריפות בפייסבוק - לכאן ולכאן. חלק מממעריציה הביעו תמיכה בהחלטה ועל כך שהיא "הולכת עם האמת שלה", ואילו אחרים הביעו מחאה על הצעד - "את ממש לא טלית שכולה תכלת, והניסיון הזה לא יעזור לך".

   

  מאקו"ם נמסר בתגובה: "זכותה של אחינועם להחליט שאינה רוצה לקבל פרס, ואנחנו באקו"ם מכבדים זכויות יוצרים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים