שתף קטע נבחר

אבטחה כבדה במפגן תמיכה ביהדות צרפת

קק"ל ארגנה כנס מיוחד בפריז בהשתתפות שרים מהארץ ו-15 אלף יהודים מקומיים. "אם נהיה מאוחדים נוכל להתמודד מול גלי האנטישמיות"

שלושה מעגלי אבטחה, מאות שוטרים ואנשי כוחות ביטחון גלויים וסמויים, סגירת רחובות ראשיים וצלפים על הגגות - זו הייתה ההיערכות הביטחונית של עיריית פריז והמשטרה המקומית לכנס "ישראל היום ומחר" שהתקיים אתמול (ב') בבירת צרפת, בהשתתפות יותר מ-15 אלף מיהודי המדינה. זהו כנס תמיכה והזדהות עם יהדות צרפת שיזמה קרן קימת לישראל, על רקע האנטישמיות הגואה בצרפת ובאירופה בכלל.

 

ההערכות המוקדמות דיברו על הפגנות אלימות שמתכננים קיצונים אנטישמיים באזור הכינוס. אולם, הפעילות המשטרתית, הגלויה והסמויה, ובעיקר כמות כוחות האבטחה שגויסו למשימה הפתיעו את המפגינים. הם נבלמו הרחק מאזור הכינוס בארמון פלה ברונייר, שבו שכנה בעבר הבורסה של צרפת. המפגינים אף ניסו לשלוח "כוח חלוץ" לקרבת מקום הכינוס, אולם פעילים יהודים הבריחו אותם, וגם כוחות המשטרה זינקו.

 

 

בכינוס עצמו האווירה הייתה שונה. ארבעה משרדי ממשלה - ביטחון, תיירות, חקלאות וקליטה - וכן רשויות מקומיות מהפריפריה ועוד גופים וחברות פרטיות הציגו את "ישראל היפה" בפני אלפים מיהודי צרפת. כן התקיימו פאנלים מקצועיים בהשתתפות אנשי מקצוע, שרים ומומחים מובילים בתחומם.

 

בכנס השתתפו שר התיירות עוזי לנדאו, שר החקלאות יאיר שמיר וסגן שר הביטחון ח"כ דני דנון. יו"ר קק"ל אפי שטנצלר שפתח את האירוע בדברי ברכה יחד עם יו"ר-עמית של קק"ל אלי אפללו, אמר כי "מי שרוצה לראות את פניה האמיתיות של ישראל מוזמן לראות עובדות - מי שרוצה להחרים יישאר לצעוק סיסמאות בחוץ".

שמיר, לנדאו ושטנצלר בכנס בפריז (צילום: קק"ל) (צילום: קק
שמיר, לנדאו ושטנצלר בכנס בפריז(צילום: קק"ל)

שטנצלר עמד בדבריו על היחסים החמים והמיוחדים בין ישראל לצרפת:

"צרפת דורשת מאויבי ישראל לזנוח את דרך הטרור, ומכירה בזכותה של ישראל שלא להתפשר על ביטחונה".

  

אפללו ציין כי "זה כבוד גדול של קק"ל לקיים כנס כזה עבור יהודי צרפת הנחשבים הקהילה היהודית השלישית בגודלה בעולם. קהילה זו יכולה לסמוך על קרן קימת לישראל ועל קיום הקשר בינם לבין מדינת ישראל תמיד".

 

כל הדוברים התייחסו לאנטישמיות הגואה בצרפת וחיזקו את ידי הקהילה היהודית. שר החקלאות יאיר שמיר אמר כי "באנו לחזק את היהודים בתפוצות ולהתחזק, לשכנע בצדקת דרכנו. עמים קמים ונופלים על חוסנם הפנימי ולא על אלה שלחצו אותם מבחוץ". 

 

שר התיירות עוזי לנדאו הוסיף: "המסר היוצא מהאירוע הזה - אם נהיה מאוחדים אז נוכל להתמודד מול גלי האנטישמיות. כל העולם כולו גשר צר מאוד והעיקר לא לפחד כלל".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 03/02/2014 16:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קק"ל
השרים ויו"ר קק"ל בפריז
צילום: קק"ל
מומלצים