שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רואים את כולם: תורמים בשביל הילדים
  כשאנחנו רואים ילד בכסא גלגלים הלב נכמר אבל המבט מוסט מחוסר נעימות או חוסר הבנה, אבל ילדים נכים הם ילדים כמו כולם, גם להם מגיע לבלות וליהנות בחברת ילדים אחרים. ראובנה הימנו, בת ה-13, לוקה בשיתוק מוחין אך לא מוותרת על בילוי מוזיקלי עם החברים

  היא בת בכורה ולה שתי בנות הצעירות ללא בעיות רפואיות, משפחתה מתגוררת בדרום תל אביב ומצבה הכלכלי של המשפחה קשה מאוד. ההורים עובדים בניקיון ללא הגנה על זכויותיהם. בביתם ישנה ערימה של נעליים משומשות שהאמא אוספת בכדי למכור אותם בשנית. ההורים מסורים מאד למשפחתם ועושים הכל בכדי לקיים את המשפחה בכבוד. הם עושים כל מאמץ, תוך ויתור על רווחתם בכדי לתת לבנות את המיטב. הם עשו לבנות הסדר רפואי עם אחת מקופות החולים ולעצמם אין שום הגנה רפואית.

   

  ראובנה הימנו, בת 13, בת למהגרי עבודה מגאנה, נולדה עם שיתוק מוחין ומרותקת לכיסא גלגלים, מכיוון שהיא בתם של מהגרי עבודה מגאנה, לא יכלה לקבל כל סיוע מהביטוח הלאומי, מקופות החולים ומרשויות הרווחה.

   


   

  לפני כשנתיים, הגיעה לעמותת בית הגלגלים, וכחניכה "מן המניין" היא משתתפת בכל הפעילויות יחד עם שאר החניכים בעמותה. במהלך כל התקופה ועל אף שזהו אינה יעודה של העמותה, אנשיה עשו מאמצים אדירים לסייע לה ולמשפחתה למצוא פתרון משפטי שיאפשר הסדרת הצרכים הרפואיים של ראובנה. לאחרונה פנתה העמותה לשר הפנים גדעון סער בבקשה למציאת פתרון עבורה וכעת היא התבשרה שהיא ומשפחתה יקבלו אזרחות ישראלית מטעמים הומניטריים.

   

  ביום שישי ה-1.2 הצטרפה ראובנה לילדים נוספים למפגש מרגש עם חברי להקת "החברים של נטאשה". "כשכתבנו את המילים: המרחב הזה מלא באנשים שלא רואים דבר מלבד עצמם", סיפר מיכה שטרית, "התכוונו לאנשים שלא אכפת להם מאף אחד ואנחנו כל כך שמחים שיש אנשים כמו המתנדבים כאן בבית הגלגלים שכן אכפת להם וכן רואים את מי שזקוק להם".

   

  צילום: הלית לוי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחד החניכים שחיכה מאוד למפגש הזה הוא יותם זורע, בן 17.5 שנולד עם שיתוק מוחין, "אני מעריץ גדול של החברים של נטאשה ושל ארקדי בפרט. מגיל 7 ההורים שלי השמיעו את השירים שלהם ואני מכיר את כל השירים בעל פה. השיר שאני הכי אוהב הוא פרדי על הבוקר ואני כל כך מתרגש, בית הגלגלים הגשימו לי חלום".

   

  • עבור ראובנה וחבריה יתקיים ב-30.3 מופע התרמה עם החברים של נטאשה, בבית האופרה החדש, המשכן לאומנויות הבמה בתל אביב. לרכישת כרטיסים : 054-2880484, 09-9557999 או באמצעות דוא"ל info@beitgalgalim.org.il

   

  • עמותת בית הגלגלים, מספקת כבר 35 שנה מגוון שירותים לילדים בני נוער ובוגרים בעלי שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות הגורמות לפגיעה ביכולת התנועה. העמותה מאפשרת פעילות בסביבה בריאה ותומכת של מדריכים/מלווים אשר הנם מתנדבים, תוך מתן דגש על פיתוח היכולות החברתיות ועצמאותם של הנכים, כמו גם על האפשרות לבלות וליהנות

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רואים את כולם: תורמים בשביל הילדים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים