שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נוחי דנקנר דורש מענק פיטורים של 850 אלף
  בעל השליטה לשעבר באי.די.בי פתוח מבקש את הסכום בגין סיום העסקתו. חלק מהתשלום: פדיון ימי חופשה בשווי של 300 אלף שקל; דנקנר איבד לפני יותר מחודש את השליטה באופן סופי בחברה האם של אי.די.בי פתוח, אי.די.בי אחזקות, ומחק לנושים כ-600 מיליון שקל מהשקעתם

  בעל השליטה לשעבר באי.די.בי פתוח, נוחי דנקנר , פנה לנאמנים של החברה בדרישה לשלם לו את התשלומים המגיעים לו בגין סיום העסקתו בחברה בסכום של כ-850 אלף שקל, כך עולה מהודעת החברה. מדובר בזכויות סוציאליות, דמי חופשה, דמי הבראה והודעה מוקדמת של 3 חודשים.

   

   

  על פי תנאי העסקתו של דנקנר באי.די.בי פתוח, עלויות שכרו בתוספת הזכויות הסוציאליות המגיעות לו נאמדות ב-247 אלף לחודש. בנוסף לדנקנר פדיון ימי חופשה ודמי הבראה בשווי של 300 אלף שקל מתוקף סיום העסקתו בחברה וכן הודעה מוקדמת של 3 חודשים.

   

  דנקנר איבד את השליטה באופן סופי בחברה האם של אי.די.בי פתוח, אי.די.בי אחזקות, לפני יותר מחודש בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב להעביר את השליטה בקבוצה לאדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה.

   

  עם זאת, בתחילת החודש הגיש דנקנר ערעור לבית המשפט העליון על החלטתו של השופט איתן אורנשטיין, לאשר את העברת השליטה בחברה. הערעור של דנקנר מתבסס על כך שהדין הישראלי איננו מאפשר כפיית הסדר הבראה כפוי על חברה, אלא רק אחת משתי חלופות: הסדר נושים שמתקבל בהסכמת החברה, או הליכי פירוק כפוי.

   

  בערעור לעליון הביא דנקנר השוואה עם הסדרים אחרים וציין שהסדר אי.די.בי מחק לנושים 600 מיליון שקל. "מדובר בתספורת קטנה יחסית של 30% ובמספרים מוחלטים של 600 מיליון שקל". הכרעת בית המשפט העליון טרם התקבלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים