שתף קטע נבחר

צפו: לראשונה בישראל הושתל סטנט שנספג בגוף

הסטנט הושתל בעורק הראשי בלב ונועד לפתיחת החסימה. הוא משחרר תרופה שתבטיח כי יישאר פתוח לאורך זמן. בתוך מספר חודשים הוא צפוי להיספג לחלוטין בגוף - ולהיעלם

הסטנט שהציל את לבו של בן ה-58, ייספג בגופו: ה'מהפכה הירוקה' הגיעה גם למכון הלב בבית החולים קפלן ברחובות. השבוע, הושתל בבית החולים תומכן מהפכני שמרפא את העורק ונעלם מעצמו.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

המטופל הראשון, ארתור ששון (58), הובהל ליחידה לטיפול נמרץ לב בקפלן, לאחר שקיבל התקף לב במהלך הליכה. התומכן שהושתל בעורק הראשי בלב נועד לפתיחת החסימה ושחרור תרופה שתבטיח שיישאר פתוח לאורך זמן. לאחר מספר חודשים שבהם העורק הבריא לחלוטין ייעלם התומכן כאילו לא הושתל מעולם.

 

עוד חדשות בריאות

ירושלים: בת 34 התמוטטה, מאמצי ההחייאה נכשלו

הרופאים הישראלים משיבא שמצילים ילדים בגואטמלה

תוצאות הבדיקה נשכחו - והסרטן האלים לא התגלה

 

ששון, תושב אשדוד, מספר: "במהלך הליכה הרגשתי כאבים חזקים בחזה ובידיים ומחנק". הוא פונה ליחידת טיפול נמרץ לב בקפלן, בראשותו של ד"ר אוסקר קרקוף, ומשם לחדר הצנתורים לביצוע צנתור לפתיחת עורק סתום והשתלת התומכן הנעלם.

 

"מדובר במהפכה טכנולוגית"

פרופ' קובי ג'ורג', מנהל מכון הלב בקפלן, אשר ביצע את הצנתור יחד עם צוות יחידת הצנתורים, אומר: "זו מהפכה טכנולוגית של ממש בתחום הצנתורים מכיוון שהתכלותו והיעלמותו של התומכן ימנעו היתכנות של סיבוכים בטווח הארוך כתוצאה מנוכחותו של תומכן מתכת בתוך העורק".

 

הוא מסביר: "במהלך הצנתור מוחדר ה לעורק הלב הסתום צנתר ועליו התומכן, שנראה כמו גליל מתכת, אשר נועד לפתוח את העורק הסתום ולשחרר תרופה ייעודית שתסייע בשמירת העורק פתוח לזרימת דם ותמנע את ההיצרות שלו מחדש בעתיד".

 

פרופ' ג'ורג' מדגיש כי היתרון המשמעותי הוא בכך שהתומכן מתמוסס בהדרגה במהלך מספר חודשים והופך למים ופחמן דו חמצני, שהנם חומרים ידידותיים לגוף,

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות ביה"ח קפלן
סטנט " ירוק". מתמוסס לאחר כמה חודשים
צילום: דוברות ביה"ח קפלן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים